Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 4

  • 156 753
  • 732
# 270
Blago,
имам кана за вода на АЕГ.  Не пуска никакви пластмасови парченца.
И въпреки това не я ползувам. За мен е един излишен уред.
Може би тук ще  намериш твоята кана,
,
но си мисля, че ако инвестираш в една качествена малка тенджерка, ще си имаш един уред с повече приложения и от здравословна точка много по-сигурен. Освен това, каната може и да се повреди. Качествена тенджера - рядко, а и  повечето имат доста години гаранция.
Ako имаш индукционни котлони, не си заслужава чак толкова от гледна точка пестене на ток да се купува и кана. Самите котлони не разхищават енергията, а тези с Boost-функция са бързи колкото ел. кана.
Ако можеш да четеш немски-
https://www.br.de/radio/bayern1/inhalt/experten-tipps/umweltkomm … e-umwelt-100.html


Аз имам също въпрос.
Някой може ли да ми препоръча хубава кръгла форма за сладкиш от тези, които се отварят странично?
За чийзкейк ми трябва.
Виж целия пост
# 271
Каната спира автоматично, като заври водата. А с тенджерата - може да прекипи, а може да остане само "тенджера"...
Котлоните също могат да се повредят Whistling
ПП: И аз не мога да намеря изцяло от неръждаема стомана, а съм виждал такива, но стари и не се продават.
Не знам за правене на хубав чай - кое е най-удачното решение?! Каната пък по-трудно се мие (зависи каква е де).
Виж целия пост
# 272
Starrydream, съвременните печки са с таймери - нищо няма да изгори, нито да прекипи. А и за 3-те минути, за които завира водата, ти до Витоша ли мислиш да се качваш, че да изоставиш котлона и да забравиш напълно, че ще пиеш чай вкъщи, а не в някоя хижа. Wink И за мен каната е напълно излишна, а и не ми се пие вода, завряла в пластмаса, колкото и термоустойчива да е тази пластмаса.
Виж целия пост
# 273
Знаеш ли кога ще заври?
Не всеки е с модерна печка Grinning
Виж целия пост
# 274
Значи печка ти трябва, а не кана. Stuck Out Tongue

А за хубав чай ти трябва това:

Влез в някоя чайна и ще видиш за какво става въпрос. Бъди добър към себе си. Wink Hands V

Виж целия пост
# 275
Оххх! Съвсем по темата сте. За забраваните.
Току-що ходих до кухнята да си обеля две-три мандарини и докато белех, усетих някакъв странен шум, за който реших, че е центрофугата на пералнята под нашия етаж. Даже се ядосах, че е толкова шумна. Да, ама не. Чак след минути забелязах, че е от фурната. Преди около 2 часа отворих кутия с кокосово мляко и понеже исках да стане течно, го сложих на 50 градуса с вентилатор във фурната. И съм го забравила. Шумът е бил от вентилатора на фурната.
Реших да го хвърля млякото, защото е вряло в тази тенекия на консервата, която кой знае какво покритие има.
Толкова много пластика има в живота ни, че няма накъде повече.
Бих си спестила тази от термоканата.

Каната спира автоматично, като заври водата. А с тенджерата - може да прекипи, а може да остане само "тенджера"...
Котлоните също могат да се повредят Whistling
ПП: И аз не мога да намеря изцяло от неръждаема стомана, а съм виждал такива, но стари и не се продават.
Не знам за правене на хубав чай - кое е най-удачното решение?! Каната пък по-трудно се мие (зависи каква е де).

soul81 е дала според мен най-удачното решение за чай. Такъв уред има и декоративна функция. Много е шик.

Виж целия пост
# 276
...ПП: И аз не мога да намеря изцяло от неръждаема стомана, а съм виждал такива, но стари и не се продават...
Има колкото искаш такива, някои определно доста добри, в топ 10 класациите на най-добрите електрически кани, примерно:
https://www.amazon.com/Cuisinart-CPK-17-PerfecTemp-1-7-Liter-Sta … ess/dp/B003KYSLNQ

Но аз все пак съм за чугунените чайници, както и Mirella_ е оценила - дават друг вкус не само на чая, но и на живота. Simple Smile
Виж целия пост
# 277
Аз ползвам кана на Кенууд, метална е. Не знам вреда на ли е, не е ли, но я ползвам всеки ден по няколко пъти.
Виж целия пост
# 278
Препоръчайте кана за вода която да не е от пластмаса и да не и се разпада покритието върху нагревателя. Въобще колко отровни са тези малки бели парченца?
Аз в Амазон гледах за стъклена
https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Da … ords=kettle+glass
Виж целия пост
# 279
Имам тази на Cuisinart от линка на soul81 и я ползвам много. Ако ви попадне някъде изгодно - силно препоръчвам.
Красива, функционална и безвредна.
Виж целия пост
# 280
Моята кана е на Wmf. Неръждаема стомана. Нагревателят също. Няма пластмаса вътре
Виж целия пост
# 281
Здравейте чета ви постоянно,сега реших  да се включа за каните. Има един модел порцеланова кана на Gorenje,за мене тя е най-удачното решение,няма нищо пластмасово по нея.Недостатък е, че е тежка, и затова й се чудя все още.
Виж целия пост
# 282
...ПП: И аз не мога да намеря изцяло от неръждаема стомана, а съм виждал такива, но стари и не се продават...
Има колкото искаш такива, някои определно доста добри, в топ 10 класациите на най-добрите електрически кани, примерно:
https://www.amazon.com/Cuisinart-CPK-17-PerfecTemp-1-7-Liter-Sta … ess/dp/B003KYSLNQ

Но аз все пак съм за чугунените чайници, както и Mirella_ е оценила - дават друг вкус не само на чая, но и на живота. Simple Smile
Да, добра идея! Притеснява ме само емайла и поддръжката им. Японския стил ми харесва. Трябва ли и специални чаши към него или може и порцеланови?
Виж целия пост
# 283
..Трябва ли и специални чаши към него или може и порцеланови?
Има чайници с чаши към тях, но спокойно можеш да ползваш каквито чаши за чай на теб ти харесват.

Тези чайници са перфектни, единствено за цъфтящ чай ползвам кана от йенско стъкло:
Виж целия пост
# 284
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате форма за мъфини.
Тези съм харесала но са много малко https://www.amazon.de/gp/product/B00063RX7O/ref=ox_sc_sfl_title_ … id=A3JWKAKR8XB7XF
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия