Турска кухня *6*

  • 79 701
  • 297
# 225
Скоро правих дърпана баница. Или т.н. кол бьорек.  500 гр брашно, 1.5 чаша вода, 15 гр сол. Месиш, докато тестото стане без балончета отвътре ( като го одрежеш с нож гледаш дали има балончета). Делиш тестото на 3 равни части. Разточваш всяка част с големина на чиния и мажеш отгоре с по 2 л. олио. Оставаш да почине. Взимаш едната част, слагаш на масата и започваш да ратегляш по малко от всички страни, поръсвайки с олио постоянно. Разтегляш и гледаш да не се скъса по средата. Когато листът стане много тънък и с диаметър по-голям от масата слагаш плънка и завиваш. Най накрая мажеш с олио завитите листа в тавата и печеш.

Плънка:
Може сирене. Може кайма с кромид приготвени в тава. Може и на дребно надробен картоф с кромид (сурови се слагат).
Ако искаш погледни в Ютуб как се прави Kol böreği.

Виж целия пост
# 226
Някой може ли да ми даде сполучлива рецепта за турска баница с картофи?

Турски картофени банички с готови кори - стават страхотни! Yum
Виж целия пост
# 227
Благодаря на всички!
Ще пробвам рецептите.
Виж целия пост
# 228
Някой може ли да ми даде сполучлива рецепта за турска баница с картофи?
Как ми обясни свекърва ми:
Правя я в тиган, но тя я прави в голяма тава с кори, които тя точи. Иначе аз ползвам купешки кори, но пак да са ръчно точени, от тези големите, кръглите.
Та, сварявам 2-3 големи картофа, след като изстинат, ги настъргвам, смесвам със сирене, малко мазнина, сол, подправки по желание. На тигана слагам една кора, така, че да запълни дъното и краищата да са отвън. Слагам половината смес, отгоре половин кора, леко намачкана, малко поръсвам с мазнина, после останалата половина смес. Загръщам висящите краища, малко намазвам с мазнина. Слагам на котлона, като се позапече, с помощта на по-голяма чиния обръщам и връщам в тигана. Запичам. Вместо сирене, може и запържен лук да се сложи.
Това може и в голяма тава да се направи, но трябва печка на дърва.
Виж целия пост
# 229
Здравейте. Намерих турска рецепта за торта. В  превода на материалите има МЕДУЗА 12гр. Какво е медуза?
Виж целия пост
# 230
Здравейте. Намерих турска рецепта за торта. В  превода на материалите има МЕДУЗА 12гр. Какво е медуза?

Дай да видим цялата рецепта.
Виж целия пост
# 231
Здравейте. Намерих турска рецепта за торта. В  превода на материалите има МЕДУЗА 12гр. Какво е медуза?

Дай да видим цялата рецепта.
Мда, на турски рецептата да видя, ако може.
Виж целия пост
# 232
Здравейте. Намерих турска рецепта за торта. В  превода на материалите има МЕДУЗА 12гр. Какво е медуза?

Дай да видим цялата рецепта.    Vanja77     - РЕЦЕПТАТА Е:  Шоколадов мус 1кг.прясно мляко -380 гр. нутела -12 гр медуза на турски пише AGAR - AGAR /agar-agar/. В млякото се сипва медузата и се смесва а след това и нутела. Слага се на котлон и се бърка да се затопли без да кипва. Маха се от огъня и се изсипва в подходяща чиния. Стои 1 час в хладилник. Рeцептата е от турски сайт  Cookrate . Това е всичко
Виж целия пост
# 233
Да не е желатин?
Виж целия пост
# 234
Агар агар е желатин от водорасли.
Виж целия пост
# 235
Агар агар е желатин от водорасли.  БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 236
Здравейте, нахлува в темата с въпрос. Ще правя су бюрек (и понеже снощи се прибрах от Одрин и забравих да взема кори😁) от къде мога да купя въпросните кори?
Виж целия пост
# 237
Здравейте, нахлува в темата с въпрос. Ще правя су бюрек (и понеже снощи се прибрах от Одрин и забравих да взема кори😁) от къде мога да купя въпросните кори?

Не е лошо да напишеш къде живееш. Wink
Виж целия пост
# 238
Здравейте, нахлува в темата с въпрос. Ще правя су бюрек (и понеже снощи се прибрах от Одрин и забравих да взема кори😁) от къде мога да купя въпросните кори?

Не е лошо да напишеш къде живееш. Wink
хаха, вярно бе😁 за Варна става дума, ама ако се наложи и онлайн може(тъкмо ще ми излязат златни, да не забравям друг път 🤣)
Виж целия пост
# 239
Скрит текст:
Здравейте, нахлува в темата с въпрос. Ще правя су бюрек (и понеже снощи се прибрах от Одрин и забравих да взема кори😁) от къде мога да купя въпросните кори?

Не е лошо да напишеш къде живееш. Wink
хаха, вярно бе😁 за Варна става дума, ама ако се наложи и онлайн може(тъкмо ще ми излязат златни, да не забравям друг път 🤣)

Нямате ли турски магазини във вашия град?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия