Бързи здравословни въпроси и отговори – 7

  • 70 809
  • 741
# 255
Мерси за отговорите
Виж целия пост
# 256
Като стана дума за капки за очи-ползвали ли сте много по-добрия вариант Спрей за очи,пръскаш и докато се усетиш е готово,а не си целиш в окото като идиот Grinning ?
Виж целия пост
# 257
Здравейте момичета. Преди месец си правих ПКК и Биохимия и всички резултати са прекрасни. Триглицеридите бяха една идея леко повишени, но това стана от приема на антидепресанти. Вече съм чиста, не пия нищо, само взимам магнезии и омега3. Хипохондричка съм, пък съм ви споделяла, че съм и с паническо разтройство. Преди години, първото ми хранене за деня понякога дори беше следобяд и през деня просто ми нямаше нищо. Чувствах се свежа и да ми прималее леко, не ми беше проблем. Не съм дебела, не съм с наднормено тегло. Тука от около 2 години забелязвам, че от сутринта чувствам лек глад и ако до обяд не хапна и започва да ми прималява, чувствам се отпаднала, разтрепервам се. Веднага се панирам и започвам да търся да хапна, каквото и да е. Понякига изяждам куп боклуци едно след друго, само за да ми мине.  Глюкозата и гликирания хемоглобин са в норма. Не са ми казвали да правя друго. Нормално е, ако дълго време през деня не хапне човек да му се случи това, но възможно ли е да се случва през няколко дни? Днес бях добре хаонала и нямзх проблем, но някои дни доста нередовно се храня и се случва. Четох за инсулинова резистентност, но нито едно нямам от нещата, които го отключват. Много се разприказвах:)))

Хайде да те начешя сега с най-добри чувства  Hug.
Ти като хипохондричка не ти ли идва на акъла, че нередовното хранене и храненето с боклуци е най-нездравословното нещо, което можеш да си причиниш.Най-вероятно ти пада много захарта и се разтреперваш и ти става лошо.Ниската захар е най-опасна.Хубаво, че си си правила изследвания, но при нередовно хранене може да падне рязко и инцидентно.Започни да се храниш редовно, всеки ден с поне 3 хранения.Като за мен лично най-добрия вариянт е 5 пъти с по-малки порции, като 2-те са плодове или зеленчуци.
Виж целия пост
# 258
Като стана дума за капки за очи-ползвали ли сте много по-добрия вариант Спрей за очи,пръскаш и докато се усетиш е готово,а не си целиш в окото като идиот Grinning ?

   Не съм опитвала със Спрей за очи. Дали има изкуствени сълзи във вид на Спрей? Много трудно ми е да нацеля кладенчето на окото ми в средата. Така пише в листовката, че така трябва да се капят капки в очите.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, от няколко месеца имам едно приетснение в дните преди цикъл. Подуват ми се някои пръсти на ръцете, особено около ставичките и се забелязва леко зачервяване в тази област. Леко болезнено е при движение. Както казах от няколко месеца е това, преди не ми се е случвало и съм приетснена, на 24 съм. Чувала съм, че се задържа вода и допускам, че от това може да идва. На някоя от вас случвало ли й се е това и повод ли е за сериозно притеснение?
Виж целия пост
# 260
Здравейте момичета. Преди месец си правих ПКК и Биохимия и всички резултати са прекрасни. Триглицеридите бяха една идея леко повишени, но това стана от приема на антидепресанти. Вече съм чиста, не пия нищо, само взимам магнезии и омега3. Хипохондричка съм, пък съм ви споделяла, че съм и с паническо разтройство. Преди години, първото ми хранене за деня понякога дори беше следобяд и през деня просто ми нямаше нищо. Чувствах се свежа и да ми прималее леко, не ми беше проблем. Не съм дебела, не съм с наднормено тегло. Тука от около 2 години забелязвам, че от сутринта чувствам лек глад и ако до обяд не хапна и започва да ми прималява, чувствам се отпаднала, разтрепервам се. Веднага се панирам и започвам да търся да хапна, каквото и да е. Понякига изяждам куп боклуци едно след друго, само за да ми мине.  Глюкозата и гликирания хемоглобин са в норма. Не са ми казвали да правя друго. Нормално е, ако дълго време през деня не хапне човек да му се случи това, но възможно ли е да се случва през няколко дни? Днес бях добре хаонала и нямзх проблем, но някои дни доста нередовно се храня и се случва. Четох за инсулинова резистентност, но нито едно нямам от нещата, които го отключват. Много се разприказвах:)))

Хайде да те начешя сега с най-добри чувства  Hug.
Ти като хипохондричка не ти ли идва на акъла, че нередовното хранене и храненето с боклуци е най-нездравословното нещо, което можеш да си причиниш.Най-вероятно ти пада много захарта и се разтреперваш и ти става лошо.Ниската захар е най-опасна.Хубаво, че си си правила изследвания, но при нередовно хранене може да падне рязко и инцидентно.Започни да се храниш редовно, всеки ден с поне 3 хранения.Като за мен лично най-добрия вариянт е 5 пъти с по-малки порции, като 2-те са плодове или зеленчуци.
Глухарче  Hug
Аз се притесних да не съм заболяла нещо, понеже вярно, че се храня с боклуци, но и през няколко дни става.
Днес пак се случи и нервата ме хвана, а бях обядвала малко мусака и една пилешка супа и след 3 часа и половина пак омекнах. Около мен на работа няма нищо здравословно, все фаст фуд. Веднага изтичах и взех един сандвич и нещо сладко. Ще взема да си нося готвено от вкъщи на работа. На колежките им прави впечатление, че през 2-3 часа хапвам, а те по веднъж и нищо им няма. Прегръдки
Виж целия пост
# 261
neli_20, изследвай си инсулина на гладно. За съжаление, хората, диагностицирани с инсулинова резистентност, често имат подобни на твоите оплаквания. Peace
Виж целия пост
# 262
neli_20, изследвай си инсулина на гладно. За съжаление, хората, диагностицирани с инсулинова резистентност, често имат подобни на твоите оплаквания. Peace

Да,но при правилно и редовно хранене нещата се контролират успешно.
На мен също ми прилошава при нередовно хранене.
Виж целия пост
# 263
Наближават ми заветните изследвания на хормони на щитовидна, кортизол, и не знам още какво. Трябва ли известно време преди това (седмица ли, колко) да не пия кафе, бира, да избягвам някакви храни? Твърд алкохол и вино не употребявам.
Виж целия пост
# 264
Наближават ми заветните изследвания на хормони на щитовидна, кортизол, и не знам още какво. Трябва ли известно време преди това (седмица ли, колко) да не пия кафе, бира, да избягвам някакви храни? Твърд алкохол и вино не употребявам.

Седмица не, на самия ден преди изследването гладен и жаден(никакво кафе) и без да си приемала лекарства.
Виж целия пост
# 265
За какво се изследва кортизол?
Виж целия пост
# 266
Лично при мен - заради високо кръвно, което не може да се установи от къде е.
А лекарствата за кръвно да не ги приемам предния ден, така ли?

Извинявам се, разбрах. В деня на изследването не трябва да пия лекарствата преди да ми вземат кръв  Peace
Виж целия пост
# 267

Извинявам се, разбрах. В деня на изследването не трябва да пия лекарствата преди да ми вземат кръв  Peace

Дааа като те боцнат ще си ги пийнеш.Едва ли всички видове лекарства пречат, но докато разбереш кое може, кое не може....
Виж целия пост
# 268
Да, така е. Много е разсеян доктора, на който попаднах, нищо не ми спомена.
Да видим какви точно хормони ми е пуснал, каза в четвъртък да отида да си взема направлението.
Виж целия пост
# 269
Кафето как влияе на щит.хормони?
Че аз май все с кафе съм ги изследвала? Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия