Бързи здравословни въпроси и отговори – 7

  • 70 809
  • 741
# 285
Това е гной.
Сложете парченце локум или домат,превържете и така да преспи.
Виж целия пост
# 286
Защото моето е 0,9, значи може да е по-ниско.
0.9 не е ли хиперфункция? Имаш ли симптоми, много ли си слаба?

Не мисля, че 0.90 е хиперфункция. По-скоро си е нормално за здрав човек. Води се, че всичко над 2.00 може да се счита за обезпокоително и е нужно да се направят по-задълбочени изследвания. Peace
Виж целия пост
# 287
Защото моето е 0,9, значи може да е по-ниско.
0.9 не е ли хиперфункция? Имаш ли симптоми, много ли си слаба?

Не мисля, че 0.90 е хиперфункция. По-скоро си е нормално за здрав човек. Води се, че всичко над 2.00 може да се счита за обезпокоително и е нужно да се направят по-задълбочени изследвания. Peace

Не е хиперфункция.Референтните са от 0.5 до 4.5.И над 2 е добре,вече над 3 наблюдаваш и си правиш по-чести контроли.
Виж целия пост
# 288
да питам за детето, преди да отидем на лекар. Доби един навик , да си яде ноктите. Сега показалецът му изглежда така
Скрит текст:
Подул се е и има зеленикаво мехурче , по-скоро вътрешно. Започнах да го мажа с Йодасепт, случвало ли се е при вашите деца?
Едно съседско момче от гризане на нокти , го заведоха в Пирогов , за да му махнат гнойта ...

   Това е гной. Един път ми се случи да ми набере пръста около нокътя ми. Имах навика да дърпам кожичките си около ноктите и така набра пръста ми. Мазах го с ихтол 2 дни и гнойта излезе, като стиснах пръста си след 2 дни
Виж целия пост
# 289
Здравейте,

От началото на годината имам проблеми със стомаха. Симптомите са: гадене и подуване на стомаха, виене на свят и всичко това след нахранване, тъпа болка от време на време. Симптомите се появяват и при леко физическо натоварване като бързо ходене и изкачване на стълби. (преди това тренирах, нямах проблеми с физическо натоварване) Правих си изследвания за Хеликобактер - положителни, лекувах се и изчистих бактерията - два теста на фецес - отрицателни. Но симптомите все още си ги има, малко по-леки. Ходих по лекари, пих какви ли не инхибитори и други лекарства, но нищо. Някои лекари ми казват, че нищо ми няма, че това са просто упорити симптоми, останали след хеликобактер. Други казват, че може да е на психическа или нервна основа. Трети казват, че имам гастрит. Като ги питам за диета ми казват, че вече отдавна не слагали хората на режими.
Въпросите ми са: Трябва ли да си направя гастроскопия и къде ще ми препоръчате? Знам само за Иван Рилски (става въпрос за София) - там били много добри, но трябва да се лежи 3 нощи. Има ли някъде, където не те карат да лежиш и в същото време не трябва да плащаш луди пари? И ако някой се е борил с такъв проблем, може да сподели как се е справял, колко време се е лекувал?

П.С.: Аз съм на 21 години, тежа 48 кг (ако е от значение)
Виж целия пост
# 290
Имам някакъв летен проблем (от скоро). Задушаване, няма кислород, сърцето ми прескача, паник атака. Много ме притеснява. Чувствам се доста down и не ми се говори и т.н. сякаш нямам сили хем да говоря хем да дишам.
Все ходя на кардиолог и всичко е точно освен пулса ама не е баш така.
И психически елемент и нещо друго?
Някакви идеи и съвети?
Виж целия пост
# 291
Здравейте,

От началото на годината имам проблеми със стомаха. Симптомите са: гадене и подуване на стомаха, виене на свят и всичко това след нахранване, тъпа болка от време на време. Симптомите се появяват и при леко физическо натоварване като бързо ходене и изкачване на стълби. (преди това тренирах, нямах проблеми с физическо натоварване) Правих си изследвания за Хеликобактер - положителни, лекувах се и изчистих бактерията - два теста на фецес - отрицателни. Но симптомите все още си ги има, малко по-леки. Ходих по лекари, пих какви ли не инхибитори и други лекарства, но нищо. Някои лекари ми казват, че нищо ми няма, че това са просто упорити симптоми, останали след хеликобактер. Други казват, че може да е на психическа или нервна основа. Трети казват, че имам гастрит. Като ги питам за диета ми казват, че вече отдавна не слагали хората на режими.
Въпросите ми са: Трябва ли да си направя гастроскопия и къде ще ми препоръчате? Знам само за Иван Рилски (става въпрос за София) - там били много добри, но трябва да се лежи 3 нощи. Има ли някъде, където не те карат да лежиш и в същото време не трябва да плащаш луди пари? И ако някой се е борил с такъв проблем, може да сподели как се е справял, колко време се е лекувал?

П.С.: Аз съм на 21 години, тежа 48 кг (ако е от значение)

   Много ми е мъчно, че все повече млади хора се разболяват. Каква е причината за това? Дали заради некачествената храна, която консумираме, дали стреса и забързания живот... Желая ви скоро да откриете проблема, да ви поставят правилна диагноза и да оздравеете.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 292
Имам някакъв летен проблем (от скоро). Задушаване, няма кислород, сърцето ми прескача, паник атака. Много ме притеснява. Чувствам се доста down и не ми се говори и т.н. сякаш нямам сили хем да говоря хем да дишам.
Все ходя на кардиолог и всичко е точно освен пулса ама не е баш така.
И психически елемент и нещо друго?
Някакви идеи и съвети?

   Това е Паническо Разстройство. Ако не можете да се справите, отивайте на психиатър.
Виж целия пост
# 293
Имам някакъв летен проблем (от скоро). Задушаване, няма кислород, сърцето ми прескача, паник атака. Много ме притеснява. Чувствам се доста down и не ми се говори и т.н. сякаш нямам сили хем да говоря хем да дишам.
Все ходя на кардиолог и всичко е точно освен пулса ама не е баш така.
И психически елемент и нещо друго?
Някакви идеи и съвети?

Чиста паник атака  Peace
Вземи нещо успокоително билково.Аз лично си купувам Бланд.

veronicakirilova възможно е и да е на психическа основа, но възможно е и да е раздразнен стомаха.Хеликобактера точно прави гастрит и язва.Аз лично ще ти препоръчам диета.Плодове и зеленчуци само обелени, никакво пържено и пикантно.Скоро обсъждахме една рецепта точно за такъв проблем.Пчелен мед се забърква с тахан и по една супена лъжица сутрин на гладно.Пробвай може да помогне Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Здравейте,

От началото на годината имам проблеми със стомаха. Симптомите са: гадене и подуване на стомаха, виене на свят и всичко това след нахранване, тъпа болка от време на време. Симптомите се появяват и при леко физическо натоварване като бързо ходене и изкачване на стълби. (преди това тренирах, нямах проблеми с физическо натоварване) Правих си изследвания за Хеликобактер - положителни, лекувах се и изчистих бактерията - два теста на фецес - отрицателни. Но симптомите все още си ги има, малко по-леки. Ходих по лекари, пих какви ли не инхибитори и други лекарства, но нищо. Някои лекари ми казват, че нищо ми няма, че това са просто упорити симптоми, останали след хеликобактер. Други казват, че може да е на психическа или нервна основа. Трети казват, че имам гастрит. Като ги питам за диета ми казват, че вече отдавна не слагали хората на режими.
Въпросите ми са: Трябва ли да си направя гастроскопия и къде ще ми препоръчате? Знам само за Иван Рилски (става въпрос за София) - там били много добри, но трябва да се лежи 3 нощи. Има ли някъде, където не те карат да лежиш и в същото време не трябва да плащаш луди пари? И ако някой се е борил с такъв проблем, може да сподели как се е справял, колко време се е лекувал?

П.С.: Аз съм на 21 години, тежа 48 кг (ако е от значение)

Ходила ли си при кардиолог? TSH колко ти е?
Виж целия пост
# 295
Здравейте,

От началото на годината имам проблеми със стомаха. Симптомите са: гадене и подуване на стомаха, виене на свят и всичко това след нахранване, тъпа болка от време на време. Симптомите се появяват и при леко физическо натоварване като бързо ходене и изкачване на стълби. (преди това тренирах, нямах проблеми с физическо натоварване) Правих си изследвания за Хеликобактер - положителни, лекувах се и изчистих бактерията - два теста на фецес - отрицателни. Но симптомите все още си ги има, малко по-леки. Ходих по лекари, пих какви ли не инхибитори и други лекарства, но нищо. Някои лекари ми казват, че нищо ми няма, че това са просто упорити симптоми, останали след хеликобактер. Други казват, че може да е на психическа или нервна основа. Трети казват, че имам гастрит. Като ги питам за диета ми казват, че вече отдавна не слагали хората на режими.
Въпросите ми са: Трябва ли да си направя гастроскопия и къде ще ми препоръчате? Знам само за Иван Рилски (става въпрос за София) - там били много добри, но трябва да се лежи 3 нощи. Има ли някъде, където не те карат да лежиш и в същото време не трябва да плащаш луди пари? И ако някой се е борил с такъв проблем, може да сподели как се е справял, колко време се е лекувал?

П.С.: Аз съм на 21 години, тежа 48 кг (ако е от значение)

Ходила ли си при кардиолог? TSH колко ти е?

Не съм ходила. За THS не съм сигурна.. пускаха ми някакви изследвания, но не знам дали THS беше включено.
Виж целия пост
# 296
Rima какво имаш предвид, нещо не обвързвам болките в стомаха със щитовидната жлеза  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 297
Уф, то май всичко е свързано с тъпата щитовидна. Crazy И аз само ядове бера с нея. Но наистина относно случая на veronica - и на мен не ми се вярва ЩЖ да има пръст.
Виж целия пост
# 298
По случая с детето. Правя компрес с ихтиол, но развитие няма. Личната, след консултация по телефона, каза да правя поне 3дни и чак тогава лекар, за гнойта.
Това , което виждам е гнойното топче е в страна от нокътя
Виж целия пост
# 299
Моето дете имаше гной на палеца на крака
Друг път е минавало с домат, компреси и подобни неща, но последният отидохме на хирург. Заболя малко, но обработи нокътя, отстрани каквото е нужно, сложи превръзка и проблема веднага мина. Според мен идете на добър хирург. Не е страшно, не е скъпо. Нека види. Ако не е проблем, няма да го пипа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия