Бързи здравословни въпроси и отговори – 7

  • 70 810
  • 741
# 300
Аз днес уж щях да пускам хормони, взех направленията от ендокринолога, но като му споменах, че кашлям и имам хрема ми каза да изчакам да ми мине и да отида напълно здрава Tired
Та, имам кодовете тук на каквото там ще се изследва. Има ли тема, където мога да попитам какво точно ми е пуснал, или някакъв сайт, където да ги проверя тези кодове? Доколкото виждам, 8 кода са.
Виж целия пост
# 301
Може би тук?
Виж целия пост
# 302
Благодаря  bouquet

Намерих ги тук - http://diabet.bghot.com/mdd-code.php

Общо взето нищо не ми е пуснал, както бяхме говорили. Кръвна картина, глюкоза, креатинин - тези му казах, че са ок, пак ги е пуснал. Интересните са - натрий и калий, калций, фосфати. От хормоните ми е дал ТСХ и ФТ4.
Кортизола и другите, които не запомних на надбъбречните, ги няма.
Виж целия пост
# 303
Моето дете имаше гной на палеца на крака
Друг път е минавало с домат, компреси и подобни неща, но последният отидохме на хирург. Заболя малко, но обработи нокътя, отстрани каквото е нужно, сложи превръзка и проблема веднага мина. Според мен идете на добър хирург. Не е страшно, не е скъпо. Нека види. Ако не е проблем, няма да го пипа

Моята дъщеря също имаше проблем миналата година с един много изрязан нокът на палеца на крака. Лепенка и Бактробан оправиха положението.
Виж целия пост
# 304
Здравейте, искам да се изследвам за микоплазма..въпросът ми е къде и как по-точно става самото изследване. Всмисъл такъв кой е най-сигурният начин на изследване.
Виж целия пост
# 305
Момичета, моля за съвет.
Днес за пръв се изкъпах в морето,след къпането полежах на пясъка може би около половин час. Взе да ми става много усилно и се прибрах. Вкъщи ми беше отпуснато и уморено, но надвечер трябваше да излизам. Забелязах, че се е появило бяло течение, малко слузесто. По-късно седнахме на едно заведение, пих алкохолен коктейл, но ми стана много противно и не можах да го допия. Не можах и да вечерям. Като се прибрах вече се чувствах много зле,болеше ме коремът, повърнах и се поуспокоих. Сега пък започнаха да ме болят ставите и мускулите, чак не ми се ляга, някак си не мога да си намеря място. Течение вече нямам, но ми е зле.
Чуда се какво да правя, какво да взимам.Засега не съм пила или яла нищо, нито някакво лекарство, само водя. Не мога да разбера някаква бактерия ли пипнах, вирус ли...не знам и какво да пия в случая.
Навън не съм се хранила, на обяд всички хапнахме печено пиле и салата, после малко плодове. Само аз съм така...
Извинете за дългия пост и подробните не много приятни симптоми на състоянието ми. bouquet
Виж целия пост
# 306
Вероятно си лепнала някой вирус.За сега само вит. Ц ударно можеш да взимаш 3 пъти по 2 хапченца(малките).
Виж целия пост
# 307
На мен ми звучи като топлинен шок, ако продължи идете да ви погледнат.
Виж целия пост
# 308
На паднал нокът какво се маже, превързва, слага, дава?
Виж целия пост
# 309
Благодаря  bouquet

Намерих ги тук - http://diabet.bghot.com/mdd-code.php

Общо взето нищо не ми е пуснал, както бяхме говорили. Кръвна картина, глюкоза, креатинин - тези му казах, че са ок, пак ги е пуснал. Интересните са - натрий и калий, калций, фосфати. От хормоните ми е дал ТСХ и ФТ4.
Кортизола и другите, които не запомних на надбъбречните, ги няма.
Ако ще изследваш щитовидната жлеза е най-добре да са всичките: TSH, FT3, FT4, TAT, MAT Peace
Виж целия пост
# 310
Така и ще направя  Peace
Виж целия пост
# 311
В продължение на 14 дни бях на АБ, приемах и пробиотик. Всичко мина, стомаха ми беше наред. Пробиотик пох 3 дни след спирането на АБ. Сега ме мъчи страшен запек, пия Дулколак, слагам свещички,но резултата е слаб. Какво да прибавя?
Виж целия пост
# 312
В продължение на 14 дни бях на АБ, приемах и пробиотик. Всичко мина, стомаха ми беше наред. Пробиотик пох 3 дни след спирането на АБ. Сега ме мъчи страшен запек, пия Дулколак, слагам свещички,но резултата е слаб. Какво да прибавя?

   Чай от шипка и сини сливи опитайте. Пробиотикът понякога действа запичащо.
Виж целия пост
# 313
И моя син е с гной отстрани на палеца на крака. Два дни маже с ихтиол. Малко по-добре е, но все още е подуто и го боли като го натисне. Може ли едновременно с ихтиола да му сложа и домат ? Притеснено ми е, защото в понеделник заминава далеч от къщи за 1 седмица и не знам как ще бъде с тази гной. Опасно и е ? Колко време може да се изчака преди да се отиде на лекар ? Да опитам ли утре да пробия кожата и да почистя гнойта ?
Виж целия пост
# 314
За гной в палеца Йодасепт маз. Много бързо действа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия