Операция на щитовидната жлеза -13

  • 57 331
  • 758
# 330
Neji, съжалявам че и ти от бебешката ни августовска тема се местиш тук.  Изчакай си прегледа на 17ти и ще получиш всички отговори и то от лекар, на когото може напълно да се довериш! Подготви си въпросите, за да не пропуснеш нещо и се старай да се поуспокоиш, виж колко проблеми си преодоляла, ще минеш и това!
Виж целия пост
# 331
Нежи споко бе Smirk не се шашкай,  Пандев след 3 дни ще ти каже всичко точно. Ти през толкова неща си преминала, тук дори и карциномче да има ще мине и ще се оправи бързо. Това да ни е проблема... Успех!
Виж целия пост
# 332
Много благодаря за подкрерата, просто явно се изчерпах от към сили. Не зная още колко мога да понеса, честно. Явно вече всичко ми идва прекалено много. Благодаря още веднъж
Виж целия пост
# 333
Ооо, няма "нямам сили"  Grinning тепърва ще ти трябват, да ти е жива и здрава дъщеричката, ще има да я гониш сега като проходи, така че тренирай  Grinning
Виж целия пост
# 334
Здравейте и от мен.Преди 2 год ми откриха възелчета в лявата част на ЩЖ.До сега само ги следях(хормоните са наред) , но преди 5м родих и кърмя ,и усещам ,че на пипане единия възел е порастнал.Имам няколко въпроса на който съм сигурна ,че пише по - назад отговора ,но с бебе няма кога да чета.Та:
1Има ле оперирани и кърмещи успешно след това? Или да изчакам да я отбия?
2Има ли безкръвна операция на Щж?
3Как и Колко е възтановяването? Колко дни сте в болница?
4Къде се оперирахте?
Благодаря!
Виж целия пост
# 335
Спокойно Нежи тук доста момичета сме с папиларен карцином.Живи и здрави сме все още  Joy
Изчакай си прегледа при Пандев, всичко ще ти обясни.
Имаш нашата морална подкрепа, за въпроси сме насреща Simple Smile
Виж целия пост
# 336
Здравейте и от мен.Преди 2 год ми откриха възелчета в лявата част на ЩЖ.До сега само ги следях(хормоните са наред) , но преди 5м родих и кърмя ,и усещам ,че на пипане единия възел е порастнал.Имам няколко въпроса на който съм сигурна ,че пише по - назад отговора ,но с бебе няма кога да чета.Та:
1Има ле оперирани и кърмещи успешно след това? Или да изчакам да я отбия?
2Има ли безкръвна операция на Щж?
3Как и Колко е възтановяването? Колко дни сте в болница?
4Къде се оперирахте?
Благодаря!
Първо нека ти потвърдят, че тези възелчета трябва да се оперират и тогава го мисли. Може и да не ти препоръчат операция на този етап или пък да не е спешна изобщо. Аз прекъснах кърменето за около седмица покрай операцията. Възстановяването е индивидуално, но стандартно след операция не бива известно време да вдигаш тежко. В някои болници изписват след ден, другаде след 3 дни престой. Минимално инвазивно, лапароскопски оперира проф.Пандев.
Виж целия пост
# 337
Здравейте и от мен.Преди 2 год ми откриха възелчета в лявата част на ЩЖ.До сега само ги следях(хормоните са наред) , но преди 5м родих и кърмя ,и усещам ,че на пипане единия възел е порастнал.Имам няколко въпроса на който съм сигурна ,че пише по - назад отговора ,но с бебе няма кога да чета.Та:
1Има ле оперирани и кърмещи успешно след това? Или да изчакам да я отбия?
2Има ли безкръвна операция на Щж?
3Как и Колко е възтановяването? Колко дни сте в болница?
4Къде се оперирахте?
Благодаря!
Първо нека ти потвърдят, че тези възелчета трябва да се оперират и тогава го мисли. Може и да не ти препоръчат операция на този етап или пък да не е спешна изобщо. Аз прекъснах кърменето за около седмица покрай операцията. Възстановяването е индивидуално, но стандартно след операция не бива известно време да вдигаш тежко. В някои болници изписват след ден, другаде след 3 дни престой. Минимално инвазивно, лапароскопски оперира проф.Пандев.
Благодаря за бързия отговор Simple Smile Ами до сега двама са казали за операция , но забременях и нямаше как  Flutter А като цена как е там при него?
Значи ще чакам малката да прояде пюрета и кухня поне  Confused Ох взех да мисля лоши неща като чета тук там  Flutter
Виж целия пост
# 338
Здравейте,може и да не съм разбрала за паращитовидните жлези,не знам.Докторът каза,че е махнал нещо,може аз да не съм разбрала добре.Настоява да пия витамин Д и отделно калций.На вас изписаха ли след операцията?

Днес не знам защо много ме боли.Нямам температура,няма зачервени,но си боли.
Виж целия пост
# 339
Калций не пий преди да си направила изследване. Калций има във всичко, което ядем и пием.  Взимай само по няколко капки на ден витамин Д - вигантол и си прави всеки път изследване на калций в кръвта. Ако е в норма нямаш грижи.
Виж целия пост
# 340
Фри, ако наистина е махнал паращитовидни, то без да пие калций...
А и той настоява точно за Д и калций...
Мисля че е по-добре да уточни с доктора и да и обясни, ако не е разбрала правилно.
Да не би да е махнал една паращитовидна, а Мария да е разбрала грешно?!
Виж целия пост
# 341
Може и да е махнал една паращитовидните,а да не съм разбрала добре.Но изрично вчера ми каза да не спирам да пия калций и витамин Д,в системите,които ми слагаха в болницата имаше калций,витамин Д и витамин Ц.Цели три такива банки ми наляха.С маркер пишеше на тях
Ca
D
C
Странно ми стана,но това ми вливаха.
Имам проблем с паращитовидните или може би вече е в минало време (силно се надявам).
Както съм споделяла, зъбите ми се счупиха,един зъболекар ме посъветва да изследвам паращитовидните жлези и паратхормонът беше висок.Излезе и липса на витамин Д и ендокринолозите обясниха,че от това е висок паратхормонът.
Дано в епикризата има пояснения.

Нормално ли е да ме боли?Вчера не ме болеше.
Виж целия пост
# 342
Мария ако добре си спомням ти се оплака, че ти мравучка и ти трепти лицето. Това е от проблем с калция, но не е задължително да са махнали паращитовидна жлеза. Аз също имах трептене и ми биха калций, след това цял месец пих калций с витамин Д. Може паращитовидната да е  само да е стресирана или да е прехната една, но останалите ще си поемат нейната функция. Дано Скабиела се включи тя направи гърч от липса на калций, но са и там жлезите, с прием на калций и с времето се оправи.
И моля те когато не разбереш нещо добре попитай отново, защото ти хирурга може повече да не видиш, но от там нататък може да ти дотрябва информация за ендокринолога.
Виж целия пост
# 343
Ц-то също е много важен за паращитовидните.
Понеже тия дни пак си припомнях информация и се сетих за теб, Мария.
И сега като писа, че и в банка са ти слагали.
Виж целия пост
# 344
Ами като видя епикризата в понеделник ще му мисля.Ако не разбирам нещо ще отида пак при хирурга да питам.Готин е,едва ли ще ме върне.
Мога да си пусна пак паратхормон,там ще си покаже каква е функцията.
Дано не стават гърчове.
Този витамин Д,който ми изписа хирургът е само по лекарско предписание и  е доста висока доза.
Хирургът обясни,че е видял нещо,затова е изрязал цялата жлеза.Би трябвало в хистологията да пише дали е имало нещо.
На вас вливаха ли ви калций,витамин Ц и Д?
Ако трябва да пия и витамин Ц ще е голямо мъчение.Опитвала съм да го пия и като таблетка,и в разтворима форма,и във форма за смучене,също и от ампула.Резултатът при мен е диария.Не мога да го набавя и от зеленчуци и плодове,защото тях пък съвсем не мога да ги ям,резултатът пак е диария.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия