НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 116

  • 52 811
  • 740
# 240
Мис, мюслите режимни ли са?
Виж целия пост
# 241
Ям си два -три пъти в седмицата.
Виж целия пост
# 242
Здравейте,


Фъстъченото масло подходящо ли за нашия режим и ако да бихте ли споделили рецепти?

Виж целия пост
# 243
Ям си два -три пъти в седмицата.

С каква цел?
Виж целия пост
# 244
Мис, мюслите режимни ли са?

Не. То си е въглехидрат - овес със сушени плодове.
Аз преди го харесвах, но сега вече не ми е по вкуса.
И млечен шоколад не мога да ям вече - твърде ми нагарча от сладост. Stuck Out Tongue Closed Eyes

Похапвам чат-пат плодове, че сега има много сезонни, но се подувам от тях и ме боли корема.
Виж целия пост
# 245
С никаква цел. Това ми се яде, и не смятам да се лишавам от една купичка мюсли.
Не мога да спазвам режима супер стриктно. Не мога да ям само месо, мазно, айца и кашкавали...
Това е кисело мляко с 2 л мюсли, доколкото знам е допустимо да се хапва отвреме-навреме.
Ако има нещо супер грешно, светнете ме,моля!
Виж целия пост
# 246
Хубавото на режима е, че няма нищо забранено.
Но не мисля, че овесът ти дава нещо полезно.
Виж целия пост
# 247
Ами те не са овес,а мюсли,не са овесени ядки.Микс е,има много малко овес,повечето са едни като хрупанки😀
Засища ме и ми действа добре.
Виж целия пост
# 248
Хрупкаво мюсли, гранола, демек Simple Smile По-добре си яж чист овес. Тия хрупанки са само захар.
Това с най-мили помисли; не ти се карам, критикувам или там както може да се прочете Hug
Виж целия пост
# 249
Ами те не са овес,а мюсли,не са овесени ядки.Микс е,има много малко овес,повечето са едни като хрупанки😀
Засища ме и ми действа добре.


Още по-зле.
Но всеки е свободен да яде каквито боклуци намери за добре.

Само не се оплаквай после, че бавно сваляш или пък съвсем не сваляш.
Виж целия пост
# 250
Ако има нещо супер грешно, светнете ме,моля!

ако помня правилно, ти се оплакваше, че задържаш и искаш да сваляш по-бързо /извини ме, ако греша/
за да го постигнеш, яж само мазнотиите без да ги смесваш с толкова много въглехидрати
нищо няма да ти стане и без една купичка мюсли три пъти седмично
киселото мляко + 2 л. мюсли са на ръба и отгоре на дневното количество въглехидрат, а ти поемаш и още въглехидрати в малки количества особено с другите млечни храни, които консумираш
в някои видове мюсли добавят и мед освен овес и сушени плодове, а това, което описваш, е още по-въглехидратно - бих си спестила подобна храна, ако целя намаляване на теглото
аз и в момента не бих ги яла, но пък вчера нережимно си позволих доста въглехидрати - сладолед, шоколад, малко малини и половин килограм пъпеш - при старото ми хранене това си беше направо безвъглехидратен ден  Crazy Mr. Green, но сега ми се отрази сериозно - резултатът е отиване веднага в тоалетната /ура!  Blush/ и два килограма и половина "благодарност" от кантара нагоре
сутринта изпих 2-3 литра вода за 2 часа - бях много жадна, но КЗ беше идеална - 5.3
после 2 часа по часовник бърз ход под слънцето /изкарях си джегера от зор  Crazy/ и йога - изцедих едно кило вода така, надявах се на повече
всеки път, когато направя ден и с въглехидрати, после съжалявам
следващите дни ще бъда много стриктна, обещавам!  Flutter Mr. Green
Виж целия пост
# 251
Малко кисело мляко с кокосови стърготини, малко тахан(и/или малко ядки), една ванилия и малко горски плодове - поне според мен ще е доста по-добре от стандартното мюсли. Засища за дълго, но зависи на кой какво му понася, а и не е за всеки ден.
Виж целия пост
# 252
Лаленце, с каква цел вземаш алое вера?( И на мен режима като цяло ми действа добре отводнително. Конкретните случки са откакто започнах да включвам и спорт.)
Скрит текст:
Отначало го взимах заради цистит от ешер.коли борих ги с добавки,алое,боровинка.Имах проблем с подуване на корема,газове вътре,къркорене от някои храни,откакто го пия нямам проблем ,помогна ми алоето.Преди да го пия се консултирах и с гастроент.
Виж целия пост
# 253
Идея за замяна на мюслите - чаша домашно кисело мляко, 1 ч.л чия, 1 с.л. протеин на прах, 1 -2 с.л кокосови стърготини, 1 с.л. извара или рикота, ванилия или какао/канела за подправяне и може 1 ч.л. тахан  Peace
Виж целия пост
# 254
Лаленце, с каква цел вземаш алое вера?( И на мен режима като цяло ми действа добре отводнително. Конкретните случки са откакто започнах да включвам и спорт.)
Скрит текст:
Отначало го взимах заради цистит от ешер.коли борих ги с добавки,алое,боровинка.Имах проблем с подуване на корема,газове вътре,къркорене от някои храни,откакто го пия нямам проблем ,помогна ми алоето.Преди да го пия се консултирах и с гастроент.
Може ли снимка на този гел? Ако е без захар обаче  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия