Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 23-та тема

  • 52 663
  • 364
# 165
Бъни  соления кекс изглежда прекрасно. Може ли рецептата? Понеже никога не ми се получават солените кексове, все едни клисави се получават, а аз толкова ги обичам, може ли да споделиш какъв е трикът да бъде така бухнал и добре изпечен.
Виж целия пост
# 166
Бъни  соления кекс изглежда прекрасно. Може ли рецептата? Понеже никога не ми се получават солените кексове, все едни клисави се получават, а аз толкова ги обичам, може ли да споделиш какъв е трикът да бъде така бухнал и добре изпечен.
А така сега newsm78 #Crazy #Crazy.Ами ще опитам въпреки, че аз съм такова човече че като съм каталясала от задачки все на око карам.
Още ми е прясно в ума та....
4 яйца
една шепа сирене натрошено(може би около 1 ч.ч е това)
една шепа кашкавал ситно нарязан на кубчета
толкова горе долу колбас шпеков или какъвто се намира
1/2 ч.ч ситно нарязани черни маслини
половин домат нарязан на ситно и по възможност само месестата част т.е да няма много течност
5 с.л кисело мляко
1 с.л зехтин
щипка суха мащерка (тук може подправка по избор например босилек или чубрица  - кой каквото обича)
1 бакпулвер размесен с около 1 ч.ч брашно.Количеството на брашното е толкова, че да се получи средно гъсто тесто като за сладък кекс.
Застилам продълговата форма за кекс с хартия за печене.Сипвам сместа отгоре.Подравнявам хубаво и поръсвам със суров белен слънчоглед.
Пекох на 200 градуса да не изгори изведнъж.
Май утре ще напиша рецептата в Любими, че иначе ще се загуби а смятам пак да правя.Този вече почти го няма ooooh!
Виж целия пост
# 167
 Ох най-после ето ме и мен,

тази вечер вечерята беше малко нестандартна - пържени джобчета по рецепта на Пеп4о http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003204 и http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003200
салатка (само украсата и оформлението е мое Crazy, салатките са готови) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003250
десерт фъч по рецепта на SpongeBob http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003255
ееееееех, готова съм Laughing
Виж целия пост
# 168
double hot , фъча изглежда невероятно  Heart Eyes,само кажи вкусен ли е,понеже и аз съм хвърлила око на тази рецепта  Whistling

Вечерях току що и пак не бих отказала от апетитното солено кексче на Бъни  Blush
Виж целия пост
# 169
double hot , фъча изглежда невероятно  Heart Eyes,само кажи вкусен ли е,понеже и аз съм хвърлила око на тази рецепта  Whistling

Вечерях току що и пак не бих отказала от апетитното солено кексче на Бъни  Blush

направо е страхотен, аз много го харесвам, но никога преди не го бях правила...малко ми се струва сухичък (в сравнение с предишните, които съм яла), но мисля да го залея утре още малко...
Виж целия пост
# 170
Бъни благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 171
   Здравейте момичета!

  Включвам се за да ви кажа колко много ми липсвате и колко страхотно се справяте както винаги!

  Аз съм без фотоапарат от Нова година- благодарение на златните ,сръчни ръчички на дребо Sad
  Компютъра ми също беше в неизправност доста време и сега малко по-малко влизам в ритъм- чета ви и ви се радвам , но за снимков материал ще трябва да почакам още малко...

  Поздрави за всички , които са имали празник- желая ви много здраве и късмет!  bouquet
Виж целия пост
# 172
 Dina, ще ни липсват твоите манджи, че все едни вкусни ги правиш, вземала съм твои рецепти, все сполучливи Peace
 Бъни , да се вмъкна с един съвет за руло Стефани, мажа го с белтък отгоре, за да не се цепи. А самото руло го празстилам на влажна "вафлена " кърпа и го завивам с помоща на нея Peace
 Аселин, давай рецептата за бирения селски хляб на мъжа ти. В машината ще стане ли?
Виж целия пост
# 173
dixi , тортичката изглежда много апетитно...може ли рецепта?
Ето и в нашата кухня...
хляб с грис

пай със сирена


Чудесно изглеждат хлябьт и пая-може ли рецептите и на двете,моля?
Виж целия пост
# 174
-салатка от моркови с лимон и зехтин

-салата от домати и лук

-пьржола вьрху канапе от пьржена филийка,покрита с шунка и кашкавал
Виж целия пост
# 175
Бамбинкамалинка, благодаря ти за рецептата за брауни  bouquet
Виж целия пост
# 176
yagodka, Hug

labrex, тя си е една най-обикновена супичка.  Peace Но простите неща са си вкуснички Mr. Green
Аз прочетох рецептата ти за стафидените кексчета. Обаче какви се тез Sultaninen?
Някакъв специален сорт ли, що ли? А става ли с портокалово сладко, че по-лесно Embarassed

polin_a, поздравите приемам аз, щот няма вече никой... Heart Eyes

asyalein, страхотен хляб! Какъв е на вкус? И как правиш доматената супа?

Бъни, от твоя солен кекс ми идва да си хапна през монитора Crazy

Dina767, дано скоро имаш отново фото  bouquet

Bambinkamalinka, и при теб много вкусни пържолки!  chef

Снощи и ние хапнахме пържоли bowuu




Виж целия пост
# 177
За днес руло Стефани  с пилешка кaйма и запечени макарони. Simple Smile

 
Виж целия пост
# 178

 Аселин, давай рецептата за бирения селски хляб на мъжа ти. В машината ще стане ли?


в машината е правен хляба  Peace
сега питах: вместо вода е сложил тъмна бира, брашното е 50:50 ръжено и пшенично
всичко останало е както се прави хляб в машината Peace

ilrai78, сварени зеленчуци - морков, картоф, праз, целина.
слагам подправки - сол, босилек, малко розмарин и около 200 гр. домати от консерва.
после пюрирам. сложих и малко захар, че киселеят консервираните домати...
следващия път ще добавя и малко моцарела отгоре... само със заквасена сметана ми е тънка за зимата  Rolling Eyes
някои слагат и цяло яйце в супата да се свари (без черупката де), ама аз не обичам така...
Виж целия пост
# 179
asyalein, благодаря!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия