Веганството - да споделим опит 3

  • 48 251
  • 750
# 390
 Cry  ще чакам да ми пратиш линка  Hug
Виж целия пост
# 391
бадемово, кайсиево масло, преварен зехтин ползвам.
пенатен крем също,
мисля няма гадни консерванти.
него ползвам и за пръстите на ръцете си,
зимата получавам белене на кожичките.
само той помага.

преди време също питах за естествените пробиотици.
ябълката и ябълчената киселина играят такава роля,
прочетох някъде в книга.
Виж целия пост
# 392
И при дъщеря ми излиза от време на време нещо подобно на суха кожа/екзема. Аз  имам точно обратния опит на Търся си ник. Водих я в Германия няколко пъти на лекар и ми казаха да мажем упорито с овлажняващи кремове. Аз бях сигурна, че е гъбички, екзема или нещо подобно, но не беше. Нали тя си има предразположение заради АД. Аз ползвах един правен крем с урея (безвредната) и често я мажех докато спи, защото иначе изяждаше крема. Малката по принцип обича много да пие със сламка.
Виж целия пост
# 393
да се наредя и аз с екземи/зачервявания около устните.
Получва се като ивица , с лющене.
Отдалече изглежда ,че все едно е с червило.
Много се чудих коя е причината.
Щом започне да се появавя, детето веднага започва постоянно да се прехапва, облизва, ръцете му и те са там.

И аз реших,че основната причина е студа. /има го обаче и притеснението в някои ситуации/
Но мисля, че е понякога и реакция към някои храни, например кафяв шоколад, някои брецели.....
в събота в бг училището имаше РД и го почерпиха с кекс с шоко- глазура и вечерта беше зачервен.
И моят син пие със сламка.
Мажа го с олиото на Веледа с невен  и със стик за устни на Лавера/с био масло от ший, жобоба, зехтин, екстракт от морков и невен, бадемово маслои м мн.др./
Виж целия пост
# 394
И на дъщеря ми става така: обриви и суха кожа около устните, кожата стои зачервена, а самите устни са напукани и подпухнали.
Появява се само зимата или ако е ветровито. Маже го със каквото натурално масло имам в момента вкъщи: сега със сусамово. Има ефект.
Детето е с АД и на мен ми изглежда като подобна проява, но сега като ви чета си мисля, че може и да няма нищо общо с дерматита...
Хомеопатичката не разрешава да го маже с нещо, в което има невен /заради евентуално подтискане/.
Появява се и ако яде някакви някакви "боклучави" храни, от оцветители и консерванти, според мен...
Виж целия пост
# 395
Благодаря на всички ви  Hug  bouquet
определено не е от храни-нашето меню е много постоянно,боклуци не ядат-нямат достъп изобщо
аз мисля че намерих причината/поне се надявам да е така/,все пак емоционална е-завъртях машината назад,за да си спомня кога започна-свързано е с едно мое изказване,с което исках да поощря детето,но май съм го натоварила  Sad
сега ще говорим,ще дам Бах,надявам се да отмине
Виж целия пост
# 396
Аз пък направо се изплаших от вас, какъв масов проблем е това... ужас!
Друго си е като си мисля, че е само при нас Simple Smile

За пръв път се появи от пиенето на боядисан сок в детската градина, после това ми беше изивнението ,че не давам да пие такива неща (щото и с вегетарианството се съобразявахе, не исках да ги натискам много  госпожите Simple Smile )
Тогава ясно се отпечата точно на горната устна, където е бил контакта със сока.

М Ник, вазелинът май беше петролен продукт Simple Smile
Бенджи, за невена ще спазваме, нашата е откачена на тази тема (да не се подтиска ).
Немокренето остава като профилактика.

 Омега, ела се изкажи сега, на мен ми е нужна нехомеопатичната ти гледан точка   bouquet
Виж целия пост
# 397
Мисля е добре да се маже  с ленено олио,даже аз бих давала и вътрешно по 1 ч.л. на ден.

И да се наблюдава храната.Ако се консумира соя, задължително да се изключи от менюто,независимо от формата на приемане.
Понякога алергията е към сурови плодове и зеленчуци,но към сварени-няма  Simple Smile
Виж целия пост
# 398
М Ник, вазелинът май беше петролен продукт Simple Smile
Брей, наистина е петролен, никога не съм знаела. Аз от едно време си знаех или зехтин, или вазелин...
А иначе от стикчета и аз съм взимала и съм довална, от тези с Алое.
Това с вълшебното лекарство, с което сама да се маже - звучи супер  Peace

Според мен в повечето случаи, които си е алергичен към нещо, независимо дали е сурово или варено - все си е алергичен. Наистина при захранване на бебетата, първо се дават сварени зеленчуци/плод, но после си се минава и на сурови.
Виж целия пост
# 399
търся си ник, то и при нас се появи точно така: при консумирането на ония гадни сокчета оцветените в ДГ, и точно така се очерта на горната устна...Та и аз съм го ползвала като извинение и показвах даже кво се случва, ако й се даде...Та като видяха и се съобразяваха с моето желание... Mr. Green
Хихихихи...
За лененото олио: хомеопатичката ни не дава да го мажа външно, било много "силно" /цитирам/  newsm78, макар че, ми е предписала да го давам на щерката да пие по 1ч.л. на ден...

Като бебета, децата ми реагираха с много силни екземи към суровия морков /а това беше първият сок, който се даваше на бебето според тогавашните виждания на педиатрите/. Към морков в пюре или готвено не са правили реакции. Според някои алерголози, с които съм говорила, чувствителността може би е била не към самият морков, а по -скоро към торовете/препаратите с които е третиран /купувала съм моркови от пазара, нямах откъде да взема домашни/
Виж целия пост
# 400
моят син даваше реакция към магданоза, който в началото на захранването с него, добавях в супата накрая.
Магданозът със сигурност минаваше, макар и кратка, топлинна обработка.
същото правех и с кълновете от люцерна, тях си ги приемаше добре.
Не бих казала, че е алергичен, по скоро чувствителен към някои неща. Кое провокира тази му чувствителност обаче, не зная.
С времето бананите вече не му влияят, магданоз яде с шепи суров, орехи също изяжда по много.....

много майки дават като една от първите храни на бебета си банан, а това е  рискова храна.
 
Виж целия пост
# 401
  Солей, свекърва ми, когато прецени че зелето не издържа повече му отделя листата, вътрешността нарязва и ги слага в отделни буркани, които за малко стерилизира. Така може да се съхранява много дълго време.
  Още някой от вас беше споменал, че купува брашното на "Техра". От без консерванти доскоро, сега чета "с подобрител за брашно Грахам" #2gunfire
Виж целия пост
# 402
Soleil, моята баба го прави по същия начин както cmilena е описала - прави буркани с цели листа за сърмички и буркани с накълцано зеле за манджи. Ако искаш ще я питам за подробности - скоро ще се видя с нея.

аз пак за кваса да доложа - успях да направя втори хляб с 2 от изсъхналите топчета квас - сложих ги в топла водичка и изчаках една вечер, за да се разтворят хубаво; на следващия ден захраних три пъти и вечерта имах готов квас за замесване, т.е. този начин на съхранение работи; ще видя другите топчета колко ще изтраят във времето и пак ще докладвам
Виж целия пост
# 403
"с подобрител за брашно Грахам" #2gunfire

А, хубава работа, аз точно Грахам взимам. Къде го прочете това?

Да Ви кажа каква салата си правя напоследък всеки ден и не мога да й се наситя -

половин авокадо, намачкано
отгоре малко лимонов сок
2 настъргани моркова
половин настъргано червено цвекло
магданоз
маслини
кълнове - аз слагам пшеница, ръж и слънчогледови
отгоре слагам съвсем малко зехтин
и разбърквам хубаво.


Много ми харесва:)
Виж целия пост
# 404
със салата редовно прегрешавам............с преяждане Crazy Blush

Щастливата ,
Много вкусно звучи твоята.

Ето каква направих неотдавна и вече я потретих:

-Фелд салата/полска кълнова//наситнена/
-червена чушка/ситно нарязана/
-червен лук
-краставица/като за таратор/
размесени със солидно количество дип от:
пасирани авокадо+слънчогледови кълнове+ суров морков+червено цвекло на пара+конопено олио и подправки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия