Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 47

  • 57 497
  • 747
# 345
pepi, така е в началото. Умората ще попремине след 3тия месец. Аз направо заспивах седнала. Гадното е, че при мен се връща към 7ми месец. И миналия път и сега пак, добре че съм си вкъщи и мога да си поспивам. 😁
Виж целия пост
# 346
Момичета, едвам се отлепвам от възглавницата. Лягам в 22:30 и ставам в 7:00 ,но съм като парцал на работа Sad  Защо изпитвам такава умора? Как да се справя ? Отделно преди ходех по 2-3 пъти по голяма нужда,а сега с триста зора и напъни ,а ям плодове и зеленчуци основно и пак съм запечена Sad

Аз заспивам в 22,00 и вече в 5.00 съм на крак. Не ме питайте следобяда как работя- тоолкова ми се спи, че едва стоя. Запека аз го решавам с чаша топла вода сутрин на гладно- това го казвам за 10-ти  път. Пробвай, наистина действа стига да не ти се гади!
Виж целия пост
# 347
Ако се е обърнало с главата надолу, нищо чудно да те притиска. Аз съм в 28 седмица и всъщност така разбрах, че се е обърнало бебето преди десетина дни.

Момичета, я кажете татковците ще изпилзват ли отпуска по бащинство. Аз си спомням, че миналия път го накарах да си го вземе, но на третия ден го изпратих да си ходи на работа. Сега обаче с две деца сигурно ще имам нужда от някаква помощ. 🤔

Нашият татко от сега си разпредели отпуската взе си 2 седмици около термина за бащинство още не сме се информирали и засега не знаем колко му се полага

Пп: не живеем в бг
Виж целия пост
# 348
ММ си взима отпуск по бащинство веднага, след като се роди бебето. Предния път също така беше. Пипкаме си децата и си заминаваме у наше село, а след като минат 2-те седмици ще видим дали ще идват бабите, миналия път идваха, но свекървата много ме изнервяше, майка ми много ме дразнеше, но с едно пораснало бебе и едно новородено, сигурно ще се обърна отново към тях.  Дъщеря ми имаше страшни колики и ми спеше върху гърдите в полуизправено полуседнало положение и аз така придремвах, ако така може да се нарече, но след като ме пусна вече адреналина, умората беше неистова.
Предполгам, че като се позакрепи бебето, около 2м ще взема баба ми за по-дълго време, за да е около мен.
Виж целия пост
# 349
Момичета, едвам се отлепвам от възглавницата. Лягам в 22:30 и ставам в 7:00 ,но съм като парцал на работа Sad  Защо изпитвам такава умора? Как да се справя ? Отделно преди ходех по 2-3 пъти по голяма нужда,а сега с триста зора и напъни ,а ям плодове и зеленчуци основно и пак съм запечена Sad

Аз заспивам в 22,00 и вече в 5.00 съм на крак. Не ме питайте следобяда как работя- тоолкова ми се спи, че едва стоя. Запека аз го решавам с чаша топла вода сутрин на гладно- това го казвам за 10-ти  път. Пробвай, наистина действа стига да не ти се гади!

И аз така бях, лягам си в 21:30 и едва ставах сутринта за работа.
За запека яж повече фибри, аз и до днес деня си го започвам с купичка овесени ядки, без захар и кисело мляко и нямам проблем нито със запек, нито с хемороиди. Не е хубаво да се напъваш да не предизвикаш контракции.

Момичета, а да ви питам като постъпвате в болницата за раждане между контракциите дават ли да се пие вода? От йогата ни казаха да пием много вода, за да не се изтощим и да нямаме сили за напъване после.
Виж целия пост
# 350
Нали по желание таткото може да ползва 15 дни болничен след датата на изписване на бебето от болницата. Защо да хаби дни от отпуската си?
Виж целия пост
# 351
Аз със сигурност знам, че баби не искам. Миналия път свеки си беше взела специално отпуск да дойде да ми помага, айде няма нужда. Вместо да легна да поспя с бебето, аз се занимавах с нея. Казах и с най-добри чувства, че се справям сама и ако имам нужда ще в извикам. Живее в съседен квартал. Аз съм от хората, които не обичат чужди хора в къщи. 😁 Майка ми знае и даже не си и прави устата да ме пита дали да идва.

Unknown, в Тина Киркова не дават. 😒
Виж целия пост
# 352
Нали по желание таткото може да ползва 15 дни болничен след датата на изписване на бебето от болницата. Защо да хаби дни от отпуската си?
15 - те дни са платен отпуск по чл. 163, ал. 8 от Кодекса на труда, който е различен от платения годишен отпуск по чл. 155, ал. 1 от Кодекса на труда. Не е болничен.
Виж целия пост
# 353
Майките влизаме много бързо в час още с първото бебе(пък си представям с второто колко е по-лесно), така че и аз смятам, че баби нон стоп са излишни. Изобщо много народ около бебето е излишен. На мен в началото ММ ми помагаше, но за горе долу седмица свикнахме двете с малката и го изпратих да работи. Grinning А като се сетя, докато бях бременна, колко се притеснявах как ще гледам бебе, а то се оказа много по-лесно, отколкото очаквах.

Момичета, едвам се отлепвам от възглавницата. Лягам в 22:30 и ставам в 7:00 ,но съм като парцал на работа Sad  Защо изпитвам такава умора? Как да се справя ?

Съвсем нормално е това. Няма спасение. Постепенно ще отшуми. Моята умора беше нещо страшно. Следобедно време си бях вкъщи и около 13 часа изведнъж рязко се уморявах. Толкова силна беше умората, че ми се е случвало докато обядвам, да изпусна вилицата и да легна да спя. И така всеки следобед спях между 2 и 3 часа. До ден днешен не мога да повярвам как човек може да изпита такава силна умора. Направо ми омекваха крайниците.
Виж целия пост
# 354
Момичета, едвам се отлепвам от възглавницата. Лягам в 22:30 и ставам в 7:00 ,но съм като парцал на работа Sad  Защо изпитвам такава умора? Как да се справя ? Отделно преди ходех по 2-3 пъти по голяма нужда,а сега с триста зора и напъни ,а ям плодове и зеленчуци основно и пак съм запечена Sad

Аз заспивам в 22,00 и вече в 5.00 съм на крак. Не ме питайте следобяда как работя- тоолкова ми се спи, че едва стоя. Запека аз го решавам с чаша топла вода сутрин на гладно- това го казвам за 10-ти  път. Пробвай, наистина действа стига да не ти се гади!

И аз така бях, лягам си в 21:30 и едва ставах сутринта за работа.
За запека яж повече фибри, аз и до днес деня си го започвам с купичка овесени ядки, без захар и кисело мляко и нямам проблем нито със запек, нито с хемороиди. Не е хубаво да се напъваш да не предизвикаш контракции.

Момичета, а да ви питам като постъпвате в болницата за раждане между контракциите дават ли да се пие вода? От йогата ни казаха да пием много вода, за да не се изтощим и да нямаме сили за напъване после.
За запека аз също се справих с много пълнозърнести храни и плодове, ръжени овесени ядки, овесени трици, пълнозърнест хляб.. хапвах си ги редовно и не съм имала проблеми през цялата бременност.
За водата по време на последния етап от раждането, дават ти по една малка глътка. Докторите не спираха да ми повтарят да не отивам в болницата гладна и жадна. Така и направих, когато зачестиха контракциите ( беше 12ч през нощта ) си хапнах малко кекс, изпих една голяма чаша вода и хайде на колата. Тъй като при мен много бавно се получи разкритието, започнах да раждам едва в 10ч сутринта, ми даваха да пия вода и в болницата, но в този момент не ми беше до вода .. и да съм била жадна не се сещах..
Виж целия пост
# 355
Ариа, при теб е добре. На мен МОЯТА баба иска да ми дойде и да ме изнервя с нейните остарели глупости 😄
А иначе, моята свекърва, ако дойде ще се радвам, тя ще помага с домакинската работа, докато аз си се занимавам с бебка.

За даването на вода от съображения за упойка ли не дават? Защото аз упойки не искам по принцип...
Виж целия пост
# 356
Май заради това не даваха. Ти може да не искаш, ама може да  се наложи секцио. Абе на мен ми се вижда остаряла тая практика, ама айде. Ще го преживея.

Моята свекърва носеше храна като идваше. Да ми чистят не давам. Беше ходила  майка ми докато съм била в болницата, е после нищо не знаех къде ми е. 😒 Да си чистят у тях.
Виж целия пост
# 357
Ариа, при теб е добре. На мен МОЯТА баба иска да ми дойде и да ме изнервя с нейните остарели глупости 😄
А иначе, моята свекърва, ако дойде ще се радвам, тя ще помага с домакинската работа, докато аз си се занимавам с бебка.

За даването на вода от съображения за упойка ли не дават? Защото аз упойки не искам по принцип...
Дори и да не искаш упойка няма да ти дадат да пиеш вода. Но не го мисли толкова, аз също се притеснявах как ще изкарам толкова време без вода и храна.. изобщо не се сещаш, а ако се измориш много от контракциите, докторите ще се погрижат да ти влеят нови сили Wink в този момент мислиш само за контракциите..
Виж целия пост
# 358
Вода не дават заради упойката. Е, аз се запънах и казах, че искам вода - ами дадоха ми и въпреки, че пийнах лека глътка после стоях с една кофа да повръщам... та по-добре слушайте какво ви казват сестрите/акушерките Simple Smile
Виж целия пост
# 359
В Англия пък не само че дават вода, ами и те окуражават да си носиш храна за подкрепление - свеж или сушен плод, ядки, някакви бисквити, сок. Много не разбирам защо са всички тези забрани да се пие и да се яде - ами то раждането не е шега работа, толкова сили отиват, нали тялото трябва да се снабди с гориво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия