КОЗУНАЦИ 2018 & 2019

  • 67 316
  • 745
# 525
Това квас ли било, мислех че е брашно?! Присъединявам се към искането на Марчева Simple Smile.
Виж целия пост
# 526
Това "Левито мадре", доколкото разбирам от инфото в нета, е квас с ферментирала съставка, вместо само с брашно и вода.
Виж целия пост
# 527
Това "Левито мадре", доколкото разбирам от инфото в нета, е квас с ферментирала съставка, вместо само с брашно и вода.
Много по-лека и няма онзи кисел вкус, който се получава при добавка към хлябовете, който аз ненавиждам. Трудно ми е от италиански да си го преведа, и затова помолих за малко помощ от Джемма, предполагам , че няма да има нещо против. Единственото което е малко по-лошо е, че по-бавно става втасването, доколкото разбирам, повечко часове е. Но за 1 кг  няма да имам проблем да го изчакам , докато въртя другите козунаци, така смятам.
Виж целия пост
# 528
Аз съм си запазила този линк за "Левито мадре". Ще ми е интересно какво ще сподели Джема.
Виж целия пост
# 529
И аз искам да видя какво ще каже Джема. Стана ми интересно, понеже видях варианти с грозде, с кис. мляко и с мед, та ми е любопитно има ли и друго. Simple Smile
И с мед или мляко се замислям дали да не се пробвам.  newsm78 
На мен ми се струва логично да става по-бързо с ферментирал продукт, ама да видим Джема каво ще рече.
Виж целия пост
# 530
Джема цял ден беше на работа, сега пържа риба, след мъничко, момичета, давам.
А междувременно ще ви покажа днешното хлебче с левито с 400 гр бяло и 100 гр пълнозърнесто брашно.
Скрит текст:




Виж целия пост
# 531
Имайте предвид, че по тази рецепта, на Габриеле Бончи, се ползва левитото след 31 ден. Аз след 20-тия пекох това онова, но се усещаше леко кисел вкус.
Ето тук гледах:
https://youtu.be/15QrVhqCYJw

Може да се направи с грозде, кайсии, банан. Аз ползвах стафиди и манитобата или брашно за баница на София мел е задължителна, със слабо брашно няма да се получи.
Трябва постоянство и търпение.
Ето тази страница може да си преведете с преводача. Има и полезни коментарии отдолу.
https://ricette.giallozafferano.it/Lievito-madre.html#comments-link

При мен  в началото нямаше голямо движение, после лудна.

За когото руският не е проблем, тук обсъждаме левитото, дала съм подробен отчет по часове и температури как протече процесът на локумените кифли:
https://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&topic=407872.740
Виж целия пост
# 532
Здравейте!
Едно въпросче: каква беше , една ароматна подправка за козунаци? Не знам дали е турска или арабска, но преди години, една приятелка ми я беше донесла от Турция. Кузунаците от нея ухаеха страхотно. Ако, някой се сеща да пише. Ще я търся в арабските магазини. Днес купих от Лидъл, бадеми и захаросани корички. Искам, да сложа и подправката.
Виж целия пост
# 533
Да нямаш предвид мастикса или кардамон...
Виж целия пост
# 534
А аз имам въпрос към Morena Flowers Hibiscus т. .к. тя спомена че си замесва козунак вечер и оформя сутрин Simple Smile

Въпросът ми е като го замеся вечерта и го сложа в хладилника (ще меся с машина за хляб), сутринта като го извадя пускам ли пак да се премеси на програмата за тесто цялата (със втасване съответно) или оставям да се отпусне и оформям? Благодаря.

Още не сме изяли и половината от козунака който прваих преди месец, а ще меся втори Stuck Out Tongue Closed Eyes Ужас. Много сте заразИтелни.
Виж целия пост
# 535
Здравейте!
Едно въпросче: каква беше , една ароматна подправка за козунаци? Не знам дали е турска или арабска, но преди години, една приятелка ми я беше донесла от Турция. Кузунаците от нея ухаеха страхотно. Ако, някой се сеща да пише. Ще я търся в арабските магазини. Днес купих от Лидъл, бадеми и захаросани корички. Искам, да сложа и подправката.
В араб. магазини я има, предполагам , че за нея питаш - Махлеп/б нямам представа как точно се изписва последната буква. Винаги я ползвам, препоръча ми я преди години Джемма и съм много доволна.
Виж целия пост
# 536
Здравейте!
Едно въпросче: каква беше , една ароматна подправка за козунаци? Не знам дали е турска или арабска, но преди години, една приятелка ми я беше донесла от Турция. Кузунаците от нея ухаеха страхотно. Ако, някой се сеща да пише. Ще я търся в арабските магазини. Днес купих от Лидъл, бадеми и захаросани корички. Искам, да сложа и подправката.
В араб. магазини я има, предполагам , че за нея питаш - Махлеп/б нямам представа как точно се изписва последната буква. Винаги я ползвам, препоръча ми я преди години Джемма и съм много доволна.

Да, да, да... точно тази. love001 много благодаря. Утре ще съм в тази посока, и ще я потърся. После, ще докладвам на момичетата живеещи в София.Марчева-злато си!
Виж целия пост
# 537
... като го замеся вечерта и го сложа в хладилника..., сутринта като го извадя ... оставям да се отпусне и оформям...
Те така.  Hug

После, ще докладвам на момичетата живеещи в София.

Докладвай, докладвай ... bouquet   Арабските към женския пазар ли имате предвид?  До там мога и да се замъкна... да я пробвам тази Махлеб. Иначе съм много по онлайн пазара.  Wink   
Виж целия пост
# 538
Докладвай, докладвай ... bouquet   Арабските към женския пазар ли имате предвид?  До там мога и да се замъкна... да я пробвам тази Махлеб. Иначе съм много по онлайн пазара.  Wink   

[/quote]
Там, там, отстрани по уличката има араб. магазинчета и се продава на грамаж , около 3 лв беше за 100 г но може и да бъркам, в грамажа.
Онлайт поръчвам почти всичко, вече ме мързи да се разкарвам из София, още по-лош,о че винаги съм с кола и с паркингите си е направо мъка.

Джемма, на 500 г брашно колко левито мадре може да се прибави като грамаж. Много ти благодаря , ако ми кажеш.  Hug
Виж целия пост
# 539
Мерси, душата!  Heart Eyes
Сега ваканцията ще се раходя на кафе при свекито (в центъра) и ще мръдна до арабите.  Нямам търпение и аз да забъркам пак козунак, искам да видя ще се повтори ли този последния.
Аз за мадрето се навих да пробвам един бърз вариант от клип във ФБ - с кис. мляко. Това 20-30 дни  само да го обгрижвам и чакам не е за мен.  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия