Вегетарианска тема 11 - какво ще готвим днес

  • 46 185
  • 750
# 195
Амаранта как го готвите? Подобно на ориза ли? И може ли да се съчетае с ориз в зелеви сарми?
Виж целия пост
# 196
   Амарантът го готвя като киноата, но той не се разпуква и набъбва толкова много; трябва му повече време, за да не се усеща зърнеността му.
Виж целия пост
# 197
Амаранта как го готвите? Подобно на ориза ли? И може ли да се съчетае с ориз в зелеви сарми?

verabel , скоро правих лозови сармички само с амарант+ лук и моркови. Получиха се много вкусни.
С амарант приготвям тези безглутенови  крекери

Варени яйца към зелена салата. Яйцата в отделна чинийка, ядохме ги с хариса, горчица и един пастет от кейл и сушени домати+слънчотгледови семена.
Обичам сладолед целогодишно и приготвих един кокосов, който поднесох с орехи и мед.
Лимонада от цитруси и мента.
Виж целия пост
# 198
ir74, Bianka, благодаря ви. Bianka, с какво мога да заменя псилиума? Или да го пропусна?
Виж целия пост
# 199
Крем супа от каквито зеленчуци имах под ръка,спаначени кюфтета и салата от моркови е за днес.
Виж целия пост
# 200
ir74, Bianka, благодаря ви. Bianka, с какво мога да заменя псилиума? Или да го пропусна?

verabel   псилиумът обединява сместа, като поема излишната влага. Няма вкус, но доставя на организма полезни фибри. Ако използваш яйца, добави едно с цел обединяване на сместа. Не зная къде живееш, но може да потърсиш в био магазини или щандове с подобни храни в големи маркети. Аз си поръчвам в Зоя.бг
Виж целия пост
# 201
житената салата пожъна успех. Синът ми искаше повече зрънца, така че довечера ще е с малко зелени неща за него, а аз допълнително ще си сложа доволно количество ситно нарязана рукола.

Утре за закуска ще правя палачинки. За другите хранения още не съм го измислила, но като си го познавам, ще иска супа.
Виж целия пост
# 202
Вчера правих яйца на очи и тиганът не беше достатъчно загрят и залепнаха много. Опитвам от вчера да изтъркам без успешно. Някаква хитринка да сте пробвали? Тиганът е на Silit незалепващ .
Виж целия пост
# 203
Елдени спагети с песто.



Туршийката е готова и е в хладилника.





Постно прясно зеле.



Салати разни - гуакамоле; зелена с авокадо; моркови и зеле.







И сутрешните бананови пенкейкс за малкия.

Виж целия пост
# 204
Тиганът е на Silit незалепващ .

вече е залепващ  Mr. Green

много трудно се махат, при мен са залепвали в Силит, стоманен, т.е. мога да го жуля.
голям зор падна.
пробвай да сложиш малко вода и да наръсиш бакпулвер, остави 2-3 часа. после внимателно се опитай да махнеш загорялото.
иначе за супер загоряло, слагам вода и една таблетка за миялната и варя на слаб огън. НО аз нямам тигани и тенджери с покритие, всичките са стоманени, емайл или чугун.
откак имам 2 тигана от ковано желязо се родих - няма как да ги съсипя... Heart Eyes

картофи огретен
2 вида безглутенови мъфини
паеля
карт. крем супа
кайзершмарн
задушен кейл с чушка и просо, за аромат - зелено къри
2 тави чипс от кейл

накиснала съм ориз и леща, днес смятам да ги ферментирам и да ги смеля после за нещо като катми.
към тях ще има зеленчуци.
взела съм и камамбер и смятам да го панирам.
Виж целия пост
# 205
Тиганът е на Silit незалепващ .

вече е залепващ  Mr. Green

много трудно се махат, при мен са залепвали в Силит, стоманен, т.е. мога да го жуля.
голям зор падна.
пробвай да сложиш малко вода и да наръсиш бакпулвер, остави 2-3 часа. после внимателно се опитай да махнеш загорялото.
иначе за супер загоряло, слагам вода и една таблетка за миялната и варя на слаб огън. НО аз нямам тигани и тенджери с покритие, всичките са стоманени, емайл или чугун.
откак имам 2 тигана от ковано желязо се родих - няма как да ги съсипя... Heart Eyes

картофи огретен
2 вида безглутенови мъфини
паеля
карт. крем супа
кайзершмарн
задушен кейл с чушка и просо, за аромат - зелено къри
2 тави чипс от кейл

накиснала съм ориз и леща, днес смятам да ги ферментирам и да ги смеля после за нещо като катми.
към тях ще има зеленчуци.
взела съм и камамбер и смятам да го панирам.
Ася позната индийка прави невероятни идли от ферментирал ориз с леща рядко тесто. Като ги спомена и така ми се приядоха с кърито което тя готви! Ммммммм

За проблема храната- има ли възможност да си направиш пълен хормонен анализ включително и на gastrin хормона?
Виж целия пост
# 206

За проблема храната- има ли възможност да си направиш пълен хормонен анализ включително и на gastrin хормона?

оф, какво да ти кажа... Whistling
на ЛЛ му е писнало вече от мен.
хормоните ми ги изследваха преди година и половина и така хванаха щитовидната. предполагам, че тя ми пакости. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 207
Ася, благодаря - изчистих  тигана! Содата свърши работа.

Сега ще ме е страх всеки път като правя яйца...
Виж целия пост
# 208

Сега ще ме е страх всеки път като правя яйца...

аз ползвам следния трик: слагам мазнина, но не чакам да загрее много и сипвам малко вода, като видя, че водата прави балончета и чуквам яйцето отгоре. водата запова да се изпарява, но яйцето не залепва. а от мазнината не става като варено. Peace
ама аз рядко правя яйца, по-често правя омлет и тогава слагам вода или мляко доректно в разбитите яйца. Peace
Виж целия пост
# 209
Вчера супа от карфиол с кюфтенца веган.
Кисело зеле с нахут вечеря.
Брюкселско зеле леко сварено и леко задушено в тиган с малко олио и чесън.
За днес яхния от леща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия