Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 57

  • 49 167
  • 736
# 135
Аз имам възглавница, но не бих казала, че много много я ползвам. Моя приятелка не може без нея, но мен не ме впечатлява нещо...
Сара, имаш ли предписан магнезий? Той би трябвало да ти помогне. Ако се притесняваш най-добре върви, само ще го мислиш, не забравяй преди да влезеш в болницата да си сложиш маска, аз ходих в понеделник, всеки киха и кашля, и си е малко риск в грипна епидемия.
Виж целия пост
# 136
За съжаление, има доста некадърници. Трудно се избира лекар и не на сляпо доверие, а след като се докаже, като адекватен такъв.

Според мен бременната или плануващата бременност трябва да е изключително внимателна в това отношение, защото за някои тя е просто поредната касичка и досадница, но за нея бременността е едно от най-важните и значими събития в живота.

Аз също съм на мнение че има некадърни лекари, за мое съжаление съм се сблъсквала с такива и за момента съм с два записани мисед.
Минала съм през двете най-големи според проучванията репродуктивни клиники - Щерев и Надежда, ходила съм и на консултации в Майчин дом и Шейново.
Била съм при няколко лекари в Щерев включително и при самия професор Щерев. Проучвала съм си лекарите по форуми, мнения, лични срещи с техни пациентки. Е за едни са перфектни за други не. Няма как да получите само позитивни мнения за нито един лекар. Повечето жени завършили на финала с живо и здраво бебче са си доволни, за тези който не се е получило и най-добрия да е лекаря няма как да останат доволни. Сигурна съм, че и за твоя лекар ще се намери недоволен пациент.
Относно четене на листовки - да чета за всичко, което са ми изписали, но с моята история и това, че не съм медицинско лице не мога да рискувам да не послушам лекаря си и да оспорвам лечението му (визирам изписването на зарзио, включително това, че можело да доведе до левкимия при детето - изписаха ми го д-р Стаменов и д-р Персенска от Надежда). Да не бях щастлива, много се двоумях дали да си го слагам, четох ама не можах и да взема решение да не го. Все пак може и благодарение на него за първи път да прескочих в 12-та г.с (надявам се всичко да е наред до края).
Виж целия пост
# 137
Pipi221, коя е твоята лекарка?
И аз искаааааааааааааааааааааааам!
Виж целия пост
# 138
ktara, д-р Мария Атанасова, Токуда. Страхотна е!
Виж целия пост
# 139
Имате ли стягане на корема?
Аз съм 29г.с и започна тия дни да ми се стяга корема и да чувствам тежест преди 2 дни бях на ФМ доктора каза да пия магнезия и към момента всичко беше наред, но започвам да се тревожа... Дали да не посетя някой спешен кабинет да ме видят?

Ако няма болка, не е притеснително. Все пак, ако много зачестят, може да отидеш да те погледнат.

Аз имам стягания от 4ти-5ти месец още. Оттогава ми изписаха магнезий и доста ми ги разреди. Получавам ги предимно вечер, като легна. Обикновено са между две и пет на ден. При прегледите засега няма нищо притеснително. Лекарят ми каза при нужда да пия допълнителна доза магнезий(пия магнезиев диаспорал 400мг ×1 на ден) и, че ако има болка, тогава вече е притеснително. Втора бременност ми е, но безболезнените контракции са нови за мен, тъй като първата бременност не съм имала.
Виж целия пост
# 140
ktara, д-р Мария Атанасова, Токуда. Страхотна е!

+1
Прекрасна наистина! И аз бях при нея няколко пъти. Моя близка при нея завърши следенето на бременността си, тя и си я изроди, след няколко “лекари”, които само й всяваха смут, за да приберат повече пари...
Виж целия пост
# 141
Завишени са ми чернодробните, някакви съвети?
Виж целия пост
# 142
Много скорошна консултация с водещото АГ и гастро. Някакви оплаквания? Другите изследвания как са?
Виж целия пост
# 143
Не знам тук ли е най-подходящо да попитам, но какво ще кажете за бялото течение? Бременна съм в 14г.с. и не знам дали си измислям, но бялото ми течение рязко се увеличи. Няма промени в мирис, цвят или структура, но като количество е доста повече в сравнение с преди. Дали е нормално и може ли да бъде предизвикано от настинка например?
Виж целия пост
# 144
Не знам тук ли е най-подходящо да попитам, но какво ще кажете за бялото течение? Бременна съм в 14г.с. и не знам дали си измислям, но бялото ми течение рязко се увеличи. Няма промени в мирис, цвят или структура, но като количество е доста повече в сравнение с преди. Дали е нормално и може ли да бъде предизвикано от настинка например?
По принцип заради хормоните доста се променя течението. Но няма да е зле да пуснеш 1 микробиология. Аз нямах симптомите, а на микрото излезе бактерия.
Виж целия пост
# 145
Цитат
По принцип заради хормоните доста се променя течението. Но няма да е зле да пуснеш 1 микробиология. Аз нямах симптомите, а на микрото излезе бактерия.

Благодаря! Ще послушам съвета ти!
Виж целия пост
# 146
Не знам тук ли е най-подходящо да попитам, но какво ще кажете за бялото течение? Бременна съм в 14г.с. и не знам дали си измислям, но бялото ми течение рязко се увеличи. Няма промени в мирис, цвят или структура, но като количество е доста повече в сравнение с преди. Дали е нормално и може ли да бъде предизвикано от настинка например?

Да, съвсем нормално е да има засилена секреция по време на бременността. Характерно е и по-слузесто течение.
Виж целия пост
# 147
Завишени са ми чернодробните, някакви съвети?
Консултация със следящия те лекар дали може да взимаш и какви /ако можеш/ лекарства за черния дроб. Освен това строга диета - за пиене изключваш всичко освен вода, айрян и чай, който сама си вариш, т.е. да не е в пакетче. Фреш може само ако ти си го правиш - без натурални сокове. За храна - изключваш всичко което съдържа консерватни, Е-та и разни химии, както и консерви и всякакви храни с годност по 1-2-3г. В общи линии избора ти на храна се свежда до неща, които и сама може да си сготвиш, като пак внимаваш да не слагаш много изкуствени неща. Примерно не слагаш топено сирене, готови супи, кубчета за гответене и т.н. Така или иначе е хубаво заради бременноста да се ограничават вредните храни и джънка.
Виж целия пост
# 148
Дами бях ви споделила в четвъртък, че вече видях 2те чертички и нали още малко ще чакам за да отида гинеколог .. и искам да ви попитам с извининие имам малко проблеми с голямата нужда до снощи не бях отишла 2 дена и снощи малко трудно ми беше, обаче отидох и видях, че имам кървене трабва ли да се притеснявам все пак още в началото съм .. 🙄🙄
Виж целия пост
# 149
Дами бях ви споделила в четвъртък, че вече видях 2те чертички и нали още малко ще чакам за да отида гинеколог .. и искам да ви попитам с извининие имам малко проблеми с голямата нужда до снощи не бях отишла 2 дена и снощи малко трудно ми беше, обаче отидох и видях, че имам кървене трабва ли да се притеснявам все пак още в началото съм .. 🙄🙄
Отивай на лекар веднага. Кървенето по време на бременност не е нормално, може да има отлепване на плодния сак или друг проблем, но е спешно. Не се паникьосвай само. И аз имах кървене и полежах в болница за задържане. Няколко банки с разни разтвори, лежане и следене с ехограф ако стигнеш до там. Всичко ще бъде наред!
А относно ходенето до тоалетна - цяла бременност ще е така. Яж храни, които не запичат, повече вода и лека активност (или доколкото позволява твоята бременност). Киви на мен ми помагаше, като полежах го научих от момичетата там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия