Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 61 425
  • 742
# 150
Скрит текст:
https://
И мен ме интересува за пневмонията във момента и аз съм с пневмония и пия антибиотик вкъщи и ме интересува и вие ли бяхте на домашно лечение и за колко време ви мина аз съм уж със вирусна каза единия лекар, пулмологът пък каза бронхит и аз незнам на кого да вярвам.

И мен ме мотаят повече от месец. Пуснах изследвания и излезе бактериална пневмония. И аз нз вече какво се случва

На теб не ти ли минава вече? Още ли вдигаш температура?

Стига си до 37.1 понякога, но отпадналостта не минава. Такава слабост имам в мускулите, че ме убива и болки в гръдната област. И като капак на всичко страхотна хрема ми излезе. Дали е възможно да е от антибиотика
Не мисля, че хремата е страничен ефект от антибиотика, възможно е от отслабналата имунна система да се е насложила вторична бактериална инфекция. И този антибиотик да не и действа. Пусни си един носен секрет. Каква е хремата? Прозрачни или цветни са секретите? Мисля, че е добре да се включи тежка артилерия и да ти се вливат антибиотици венозно, трябваше да ти е минало досега според мен. Това мисля аз, може би от гледна точка на майка, при децата така се процедира. Но все пак мисля, че това е дълго време. Вече минаха повече от три приема антибиотик, би трябвало да се подобряваш.

Аз шест хапчета изпих досега. Вчера се появи тази хрема и е повече сутрин. Беше и прозрачна с леки жълти оттенъци, аз преди бях със синузит, изглежда пак се е раздразнил. Явно няма голям ефект лечението, защото си мислих, че вчера най-накрая е започнал спад на температурата понеже през цели1 ден беше под 37, а в 18:30 беше точно 37. Тази слабост и лекота по мускулите е постоянно явление. Няма магнезий, няма витамин ц и д, нищо не помага. Движение, гимнастика също правя , все същото чувствам. Иначе кашлицата е понамаляла, но си я има още, както и болките в гръдния кош. Днес ще отида на снимка на бял дроб, че имам направление от миналия месец до 11 февруари. Да видя какво се случва. Личната ми лекарка каза, че след този антибиотик нямала повече какво да направи и втори път в болница нямала да ме праща. И ще трябва да предприема други мерки
Твоята ЛЛ  за пореден път показва, че изобщо не е в час със състоянието ти и не е компетентна  да ти назначи нужното лечение Sad При положение, че не се повлияваш от АБ има варианти да се добавят и инхалации с медикаменти, интравенозни вливания , както и кислород, защото явно има проблем с него и от там ти е отпадналостта. Неправилно лекуване на състоянието ти може да доведе до хронифициране.

ПП: Докато пишех и ти си пуснала нов отговор.
Виж целия пост
# 151
Да не е ХОББ? На фона на активен, явно неизлекуван бронхит, не бих бързала да вадя изводи
Може би е добре да посетиш отново пулмолог за ФЕД и други изследвания и да ти даде малко бронходилататори да дишаш по-спокойно
Виж целия пост
# 152
Виж целия пост
# 153
Това означава, че имаш бронхит, а е написал диференциална диагноза- ХОББ, тоест вече лекуващият лекар да определи дали е бронхит или ХОББ. Ако има тези сенки без да има активно заболяване( което ти имаш), то вероятно е вече ХОББ- хронично изменение. Но ти имаш в момента бронхит, така че ХОББ би следвало да се изключи и да се лекува бронхита. Все пак рентгенолога гледа само снимката, не е наясно, а и не е редно да изключва варианти, тъй като не му е работа. С тази снимка и всички предни изследвания + документи за придружаващи заболявания иди на пулмолог. Може би антибиотика не действа, или не досттаъчно бързо. Предвид алергията ти, вероятно би изписал по-дълъг курс с този антибиотик и "опашка" с друг, преди да посегне на тези, които не ти понасят. Би могъл да изпише отхрачващи и някой спрей или друг вид препарат с кортикостероид за облекчаване на дробовете, но това вече пулмолога ще прецени
Виж целия пост
# 154
Здравейте, търся съвет за облекчаване на състояние при астма / с неустановен алергичен произход/ така съм диспансеризирана. При най-малката простуда с кашлица, състоянието ми се влошава като ме мъчи остатъчна продължителна спастична кашлица и задух. Имам терапия за астмата, която спазвам, но търся опит от някой с подобно състояние. Лекарите казват ами това е от астмата, но търся ляк / чайове, билки или каквото и да е само да ми се облекчи състоянието /.
Благодаря предварително на всички
Виж целия пост
# 155
Това означава, че имаш бронхит, а е написал диференциална диагноза- ХОББ, тоест вече лекуващият лекар да определи дали е бронхит или ХОББ. Ако има тези сенки без да има активно заболяване( което ти имаш), то вероятно е вече ХОББ- хронично изменение. Но ти имаш в момента бронхит, така че ХОББ би следвало да се изключи и да се лекува бронхита. Все пак рентгенолога гледа само снимката, не е наясно, а и не е редно да изключва варианти, тъй като не му е работа. С тази снимка и всички предни изследвания + документи за придружаващи заболявания иди на пулмолог. Може би антибиотика не действа, или не досттаъчно бързо. Предвид алергията ти, вероятно би изписал по-дълъг курс с този антибиотик и "опашка" с друг, преди да посегне на тези, които не ти понасят. Би могъл да изпише отхрачващи и някой спрей или друг вид препарат с кортикостероид за облекчаване на дробовете, но това вече пулмолога ще прецени


Личната няма никъде да ме прати. А плащайки на белодробни те само слушат на слушалка и нищо не правят. За съжаление ще си остана в това състояние. Докато не дойде времето да сменя личната. Тя самата ми каза, че друго направление няма да ми даде, щом в болница януари ми отказаха прием
Виж целия пост
# 156
bubulina_baby, как ще си останеш така? Трябва да се лекуваш. Отиди и се разправяй с личната. Звънни и се консултирай със Здравна каса какво можеш да направиш в случая.
Отиди на платен прием.

ПП: Отново ще напиша, че  синът ми миналата година , в следствие на неправилно лекувана 'кашлица' , лежа в болница с бронхит и възпаление на гърло, уши, нос.. 
Виж целия пост
# 157
Е ако искаш да те лекуваме по интернет?С мрънкане само нищо не става. Да, понякога е скъпо или те разкарват, но човек трябва да си следи здравето и да се бори. Как направи снимка? Така сега отиваш и на пулмолог. Иначе аз мога веднага да ти "изпиша" лечение, ама не ти препоръчвам да постъпваш така
tontoneva, при криза не включваш ли нещо? Понеже при мен повече е задуха, включвам вентолин. Пръскам, не много по правилата, при нужда, и много облекчава. Ако алергени провокират, пробвай добавки- кверцетин, бромелаин, коприва, NAC, витамини- ц и д примерно. И ако знаеш към какво е, включвай периодично антихистамини. Ако си абсолютно сигурна, че кашлицата не е прдокутивна и е от астмата, може би и синекод/демефан вечер, просто за да можеш да спиш.
На мен кверцетина доста ми помага,сега пробвам коприва на таблетки. Моята е към дом. прах, но имам и към полени, та края на зимата и пролетта съм най-зле...
Виж целия пост
# 158
Аз за втора година преживявам този ад. Миналата година бях при друга лична лекарка. Тя беше кошмар, смених я. Оправих се едва октомври месец, цяла година ме мотаг по лекари, лаборатории и изследвания. Дори в болница лежах август месец. Казаха имаш някаква инфекция ли е какво е, но не можем да разберем. Правиха ми мантута , които уж били добре. После като отшумяха тези неща, започнах да получава невралгични болки по цялото тяло. След това претърпях и операция и айде тази година пак същата история с уж другалична лекарка. Ами ако пак ми откаже направление, ще трябва да се обърна към здравна каса.
Виж целия пост
# 159
Д-р София Ангелова е страхотен пулмолог! Simple Smile
Виж целия пост
# 160
Да, но тя не е в София, доколкото знам
Виж целия пост
# 161
За Варна някой да ми препоръчате. София ми е на 400 км и за съжаление няма как да дойда дотам
Виж целия пост
# 162
bubulina_baby, как ще си останеш така? Трябва да се лекуваш. Отиди и се разправяй с личната. Звънни и се консултирай със Здравна каса какво можеш да направиш в случая.
+1 - едва ли при тази ситуация ще ти откаже направление за болница. и нея я наблюдава здравна каса и мз.
да споделя личен опит - през 2017 г. бях в подобна ситуация - 8 месеца кашлица без повлияване с редица антибиотици, антимикотици, ацц, вентолин ......лежах в белодробната болница /мисля, че беше св.софия, точно до св.иван рилски/ - биопсии, кат ...не откриха рак, изписаха ме с препоръка да пробвам теотард - ако не помогне, да вляза отново за изследвания за хобб. ами, не смея да спра теотарда и до днес -вече 2 г.
Виж целия пост
# 163
За Варна някой да ми препоръчате. София ми е на 400 км и за съжаление няма как да дойда дотам
Обмисли едно идване в името на здравето Simple Smile
В Сити Клиник във Варна няма ли добри лекари?
Виж целия пост
# 164
Аз не познавам и Варна, но ми е най-близко
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия