Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 61 424
  • 742
# 135
Ходих при моят ЛЛ,ваксина против тетанус,Доксициклин и това беше Simple Smile
Виж целия пост
# 136
И такааам,аз тази сутрин се събуждам с подарък-кърлежче Grinning
Усетих,че леко ме сърби от лявата страна на гръдния кош,точно където са ребрата,и разбира се се почесах.Махнах си кърлежа.Много мъничък,черен,всичко бях извадила Grinning
Досега никога не ми се е забивал кърлеж.
Моля имащите опит с това да ми кажат изобщо има ли смисъл да ходя до личния ми лекар,понеже той е втора смяна.
има ли кърлежи посред зима?
Ужас
Виж целия пост
# 137
Ами времето се затопли малко и се показват. Днес и пчели видях.
Виж целия пост
# 138
Има,има...пазете се.Тези дни е топло и ето какво стана.Котката ми го донесе.А е с каишка.
Виж целия пост
# 139
Проблеми с кръста имаш ли? И аз залагам на нерв
Или ако имаш нужда от стелки, да натоварваш доста крака и просто вечер да усещаш болките, след като цял ден е бил натоварен накриво

 Наболява ме кръста, а и килограмите не са малко, въпреки, че отслабнах с 4 килограма. 160 см съм висока, а тежа 78 кг.
Виж целия пост
# 140
Има ли някой, който при болки в ухото и синузит да е имал и шум в ушите, който след излекуване на възпалението, да е отминал?
Болна съм от четвъртък, първо ми изписаха само капки за уши, от днес пия антибиотик, но се притеснявам много да не остане шума.
Виж целия пост
# 141
И мен ме интересува за пневмонията във момента и аз съм с пневмония и пия антибиотик вкъщи и ме интересува и вие ли бяхте на домашно лечение и за колко време ви мина аз съм уж със вирусна каза единия лекар, пулмологът пък каза бронхит и аз незнам на кого да вярвам.

И мен ме мотаят повече от месец. Пуснах изследвания и излезе бактериална пневмония. И аз нз вече какво се случва

На теб не ти ли минава вече? Още ли вдигаш температура?

Стига си до 37.1 понякога, но отпадналостта не минава. Такава слабост имам в мускулите, че ме убива и болки в гръдната област. И като капак на всичко страхотна хрема ми излезе. Дали е възможно да е от антибиотика
Не мисля, че хремата е страничен ефект от антибиотика, възможно е от отслабналата имунна система да се е насложила вторична бактериална инфекция. И този антибиотик да не и действа. Пусни си един носен секрет. Каква е хремата? Прозрачни или цветни са секретите? Мисля, че е добре да се включи тежка артилерия и да ти се вливат антибиотици венозно, трябваше да ти е минало досега според мен. Това мисля аз, може би от гледна точка на майка, при децата така се процедира. Но все пак мисля, че това е дълго време. Вече минаха повече от три приема антибиотик, би трябвало да се подобряваш.
Виж целия пост
# 142


Какво може да е това
 
Виж целия пост
# 143
На мен ми прилича на екзема.
Може да е и котешки лишей. Дерматолог може да каже. Взимат и посявка, за да се види дали е лишей/гъбично. Може да е и розов лишей (ако е в горната половина на тялото..)
Виж целия пост
# 144
Издрънча ми глупавата тиква в пода преди няколко дни и оттогава имам шум в ушите. Симптом на сътресение ли е?
Виж целия пост
# 145
https://
И мен ме интересува за пневмонията във момента и аз съм с пневмония и пия антибиотик вкъщи и ме интересува и вие ли бяхте на домашно лечение и за колко време ви мина аз съм уж със вирусна каза единия лекар, пулмологът пък каза бронхит и аз незнам на кого да вярвам.

И мен ме мотаят повече от месец. Пуснах изследвания и излезе бактериална пневмония. И аз нз вече какво се случва

На теб не ти ли минава вече? Още ли вдигаш температура?

Стига си до 37.1 понякога, но отпадналостта не минава. Такава слабост имам в мускулите, че ме убива и болки в гръдната област. И като капак на всичко страхотна хрема ми излезе. Дали е възможно да е от антибиотика
Не мисля, че хремата е страничен ефект от антибиотика, възможно е от отслабналата имунна система да се е насложила вторична бактериална инфекция. И този антибиотик да не и действа. Пусни си един носен секрет. Каква е хремата? Прозрачни или цветни са секретите? Мисля, че е добре да се включи тежка артилерия и да ти се вливат антибиотици венозно, трябваше да ти е минало досега според мен. Това мисля аз, може би от гледна точка на майка, при децата така се процедира. Но все пак мисля, че това е дълго време. Вече минаха повече от три приема антибиотик, би трябвало да се подобряваш.

Аз шест хапчета изпих досега. Вчера се появи тази хрема и е повече сутрин. Беше и прозрачна с леки жълти оттенъци, аз преди бях със синузит, изглежда пак се е раздразнил. Явно няма голям ефект лечението, защото си мислих, че вчера най-накрая е започнал спад на температурата понеже през цели1 ден беше под 37, а в 18:30 беше точно 37. Тази слабост и лекота по мускулите е постоянно явление. Няма магнезий, няма витамин ц и д, нищо не помага. Движение, гимнастика също правя , все същото чувствам. Иначе кашлицата е понамаляла, но си я има още, както и болките в гръдния кош. Днес ще отида на снимка на бял дроб, че имам направление от миналия месец до 11 февруари. Да видя какво се случва. Личната ми лекарка каза, че след този антибиотик нямала повече какво да направи и втори път в болница нямала да ме праща. И ще трябва да предприема други мерки
Виж целия пост
# 146
Ако ще се прави микробиология трябва да са минали 10 дни от последния прием на антибиотик. Иначе е безсмислено. Ще излязат фалшиво отрицателни резултати най-вероятно.
Виж целия пост
# 147
Ако ще се прави микробиология трябва да са минали 10 дни от последния прием на антибиотик. Иначе е безсмислено. Ще излязат фалшиво отрицателни резултати най-вероятно.

Аз още не съм приключила с антибиотика. Само рентген ще направя
Виж целия пост
# 148
Здравейте!
От няколко седмици имам проблем с кръвното, въпреки, че всяка сутрин пия Лозап Н, вечер понякога Хлофадон по 1/2, ако е 160/100 да кажем. По-малко от 140/90 май не е било, но и не го усещам, просто си меря по-често кръвното от тогава. Вчера имах някакъв дискомфорт с главоболие и пак ходих на кардиолог, като ми изписа освен Лозапа и Небилет 5мг и другата седмица да отида да ми направи електрокардиография. Като се прибрах си направих канела с мляко, топих си краката в гореща вода и пак нищо, кръвното не пада. Вечерта пих Хлофадон,пак нищо, нощта  ставах и пак 140/90, изпих още половинка. Вече психясах, сега ставам и първо меря кръвното, което пак е 140/95. Не знам вече какво да правя, как да сваля това кръвно. В момента не го усещам, но като знам колко е и само за това мисля. Пък и преди 10-тина дни имахме внезапно починал много близък човек от сърце и това също го свързвам и това  мисля.
 Препоръчайте ми добър кардиолог, за когото не се чака с дни.
И ако някой е имал подобен проблем, как се е справил.
П.С.
Редактирам се, сетих се за  д-р Симона Пантелеева, ходила съм при нея преди години, има кабинет в Лозенец,прави електрокардиография, но дали е наистина добра, някой да я е посещавал?
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 149
На снимката пише ХОББ, уголемени и уплътнени хипуси, усилен бронхиален рисунък, емфизем върхово, сърце на тясна основа.
Заключение обструктивна хронична болест, бронхит ХОББ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия