Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 26 320
  • 738
# 210
Добро утро, момичета!
Вчера бях на последната ФМ в 32 седмица. Момченцето ни е станало цели  2165гр. Има доста големи бузки и плътни устни. Лекарката каза, че в тази седмица от бременността рядко успяват да снимат хубаво бебчетата,основно заради разположението им. Имала съм късмет. Simple Smile
  Сега на дневен ред е пазаруването. Купила съм малко дрешки, козметика на Мустела и количката.


Остават толкова неща още.... В колямо чудене съм за бебешкото легло Реших да е 60/120, но по магазините има основно легла- люлки и по- малко обикновени кошари от дърво или пдч/мдф.  Моля за информация, ако сте ползвали легло-люлка, дали изобщо е удобно и помага ли?
Насочила съм се и към по- функционални бебешки принадлежности ( 2 в 1,3 в 1). Разбрах за съществуването на столче за хранене, което с промяна на височината и облегалката, можело да се ползва и от новородено, като шезлонг. Хареса ми идеята да не се купуват две неща, а едно по-качествено. Някоя от вас има ли отзиви за подобно столче- марка, модел?

Пак стана много дълго.... хубав ден от мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 211
Добро утро на всички! Да ви питам как са бебчетата ви през нощта... Снощи за първи път ми се случи - бебо беше мноого активен, до 4 часа бях будна. Чудя се дали това е нормално, досега не е правил така - като легна, мърда, ритка и после заспива с мен. Но снощи беше изключително превъзбуден.
Виж целия пост
# 212
Привет и от мен мами, днес мина и моя преглед.Бебка в 31г.с. е малко над 2кг,всичко ни е наред,от 3 месеца е главично но май няма да ми е в голям плюс.Първо ,че заради операция ще минавам консултация при невролог за раждането, а доки каза ,че ако върви така голяма май ще е за предпочитане секцио, защото съм ниско и с тесен таз. В шок съм от всичко.
     
Аз пък предният път бях твърдо за нормално раждане, но се наложи спешно секцио. Това преди 5 години. Сега доки ми казва ако искам да се пробвам, но аз не искам. Предпочитам да се влача 10тина дни след секцио, отколкото сега да се подготвям психически за нормално раждане.
mariaemanuilova, моят случай с първото раждане, както и сега е подобен, след като вляза в 8 месец бебето почва да изостава по размер на главичката със седмица две. С миналата бременност доки се притесняваше пращаше ме на доплер , следеше ме всяка седмица. Накрая както каза тя "може да не е главуресто" и така излезе, родих си здраво бебе.  Сега две седмици след 8ми месец бях на преглег. Бебето по размер на главата отговаря на 31г.с., а според размер на бедрото на 33г.с. Не се притесних, понеже вече съм минала по този път. С каката бях направила само една морфология, но с бебо сега направих всички и всичко е наред. Ако много  те притеснява направи си и третата морфология.
Виж целия пост
# 213
Energy_, сега ако е спокойно бебето и го усещаш нормално, би трябвало всичко да е ок. Не ми се е случвало, но ако искаш звънни на АГ или мини за извънреден преглед за да си спокойна.
Iliana_89, количката е страхотна! На мен ми бяха фаворити Easywalker и Mamas & Papas (накрая взех MP, че изпадна оферта).
За комбинираното столче - аз взех Chicco Baby Hug 4 in 1:

Виж целия пост
# 214
Аз препоръчвам третата морфология. Понякога излизат нови неща. Например при мен излезе някакъв риск при маточното кръвноснабдяване- леко извън граници е и трябва да се следя на 2-3 седмици на доплер + кръвно всеки ден. Може и нищо да не стане, но може и всеки момент да изостане в развитието си и да се наложи по-бързо вадене...затова е важно да знам. Пък опитвам да съм спокйна,
При мен все има изоставане- първо беше по корем, сега по бедро. Нормално е някой показател да е назад.Опасно е, ако е над 2 седмици назад.
Виж целия пост
# 215
Iliana_89, леглото на каката беше тип люлка.  Нашето беше по поръчка и съм много доволна.  Аз бебе на ръце не съм приспивала. Използвала съм я тази функция доста.  Даже майсторът , който ни прави леглото каза като порасне да го викна да го застопори, но така и не го викнах😁 Сега чакаме да ни направи ново голямо легло, но иначе каката още си спи в него вече 5г.
П.С. етървата поръчаха по интернет, но не беше сполучливо, даже чекмеджета и се разглобиха. Съветвам те хубаво да го огледате преди да купите.
Виж целия пост
# 216
Аз съм в 29 г. с., главата отговаря на 31 г. с., корема на 30та,а бедрената на 29та. Той като цяло си вървеше 1 седмица напред. Доктора ми не се притесни изобщо. Въпреки че мери главата 3 пъти, каза че бебетата са различни и няма едно с едно, просто му е по-голяма главата. Не съм съвсем спокойна, но все пак. На 30.05. ще правим последната ФМ и ще видим другата докторка какво ще каже.
Виж целия пост
# 217
Energy_ - при мен за бременността дотук 3 пъти не е спала мадамата посреднощ, през другото време все заспива с мен. Понякога според мен са по активни в зависимост от храната, която сме яли през деня.
За леглото - и аз съм взела тип люлка и с идеята после да се ползва за юношеско легло. Шезлонга на чико и аз го гледах, но мк се стори не бюджетен и съм се спряла на мони ava 5 в 1:https://www.pakostnik.com/bg/bebeshki-shezlong-koshche-ava-5-v-1-tyurkoaz, но не съм го купила още.
Виж целия пост
# 218
Момичета, дайте съвет за памучните, бархетните и тензухените пелени, коя за какво се ползва и необходими ли са и по колко в самото начало?
Виж целия пост
# 219
Само за родилното Joy
Виж целия пост
# 220
Точно в родилното въобще не съм ги ползвала 🤣 иначе после вкъщи доста съм ползвала. Сгъната под главичката на бебето в леглото и количката, ако върне част от млякото, за подлагане на дивана и по раменете на хората, които са го гушкали. Върху хавлията за баня, защото попиват по-добре, за покриване на количка, за да не му пече примерно и изобщо всякакви такива.
Виж целия пост
# 221
Аз купих памучни и бархетни от айко, мисля да го завивам с тях, на рамото на някой като се орига, да застилам като го слагам на дивана, в количката и т. Н.
Виж целия пост
# 222
Момичета, бебето ми попринцип е много активно. Винаги рита, шава, намества се. Сутрин, вечер, обяд...са едни кълбета, едно чудо...
Но от вчера не го усещам и започвам много да се притеснявам Sad
Пих студена вода, хапнах, сега мисля кафе да си направя....
Виж целия пост
# 223
Аз купих памучни и бархетни от айко, мисля да го завивам с тях, на рамото на някой като се орига, да застилам като го слагам на дивана, в количката и т. Н.

А каква е разликата между различните видове? Въпрос на кой коя материя му харесва или се изполват в различни случаи? Че така като слушам май няма значение какви ще са, стига да има някоя друга под ръка.
Виж целия пост
# 224
Намерих цяла тема за пелените :
https://m.bg-mamma.com/?topic=325461.30
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия