Имате ли спестени пари?

  • 35 345
  • 560
# 195
Много хора с извинения ядат и с...т,но така разбират живота.Един път се живее и до стотинка се занулява.Познавам такива хора.
Виж целия пост
# 196
Някой от Вас обмени ли парите си ( спестените) в Евро ?
Виж целия пост
# 197
Все още не!
Виж целия пост
# 198
Не и не мисля, че е необходимо засега. Години ще минат докато влезем в еврозоната, а до тогава ще си разплащаме в лева. За какво ще превалутирам двойно, само мога да загубя пари по този начин.
Виж целия пост
# 199
Ние мислехме да обърнем в евро или да купим апартамент.
за момента не сме обръщали левовете в евро но понеже решихме че ще купуваме апартамен
ликвидирахме г/д всички инвестиции и съответно по-голямата част си пристигнаха в евро и долари.
най-вероятно ще се наложи да превалутираме в левове за покупката.

за момента ни се бавят нещата и ако не купим до края на месеца ще превалутираме левовете в швейцарски франкове
като в лева ще остане само "emergency fund" който ни е кеш в лева така или иначе
Виж целия пост
# 200
Да, в евро.
Виж целия пост
# 201
Аз също
Виж целия пост
# 202
Не съм ги обменила сега, а по принцип спестявам в евро.
Виж целия пост
# 203
Ние мислехме да обърнем в евро или да купим апартамент.
за момента не сме обръщали левовете в евро но понеже решихме че ще купуваме апартамен
ликвидирахме г/д всички инвестиции и съответно по-голямата част си пристигнаха в евро и долари.
най-вероятно ще се наложи да превалутираме в левове за покупката.

за момента ни се бавят нещата и ако не купим до края на месеца ще превалутираме левовете в швейцарски франкове
като в лева ще остане само "emergency fund" който ни е кеш в лева така или иначе

За покупка на апратманент с цел инвестиция аз бих изчакала поне още 1 година, цените ще паднат със сигурност има такова свръх строене особено в София. Ние докато обикаляхме за нашия апартамент за белязах колко нови сгради са продадени 3-4 апартамента реално а другите " били продадени" но все още не се настанява никой там дрън дрън… сграда на 2 години … все още не се настанявали.. трикове и трикченца на брокерчетата
Виж целия пост
# 204
За покупка на апратманент с цел инвестиция аз бих изчакала поне още 1 година, цените ще паднат със сигурност има такова свръх строене особено в София. Ние докато обикаляхме за нашия апартамент за белязах колко нови сгради са продадени 3-4 апартамента реално а другите " били продадени" но все още не се настанява никой там дрън дрън… сграда на 2 години … все още не се настанявали.. трикове и трикченца на брокерчетата

няма нищо сигурно.
предвид ситуацията която се създава предпочитаме да купим.
дори след 1 година да паднат с 20-30-40% цените пак няма да съжалявам.
в този етап от живота ни, чувството че подсигуряваш поне малко от малко нормалния живот на децата е по-ценен от 20-тина хиляди евро ако евентуално цените паднат.

последните седмици се нагледахме на брокерски небивалици
тук спор няма
но това за сградите на 2+ години с реално продадени 3-4 апартамента съм го виждал само в студентски град и в новите модерни квартали (кръстова вада, манастирски ливади...)
там не бих купила така или иначе
Виж целия пост
# 205
За покупка на апратманент с цел инвестиция аз бих изчакала поне още 1 година, цените ще паднат със сигурност има такова свръх строене особено в София. Ние докато обикаляхме за нашия апартамент за белязах колко нови сгради са продадени 3-4 апартамента реално а другите " били продадени" но все още не се настанява никой там дрън дрън… сграда на 2 години … все още не се настанявали.. трикове и трикченца на брокерчетата

няма нищо сигурно.
предвид ситуацията която се създава предпочитаме да купим.
дори след 1 година да паднат с 20-30-40% цените пак няма да съжалявам.
в този етап от живота ни, чувството че подсигуряваш поне малко от малко нормалния живот на децата е по-ценен от 20-тина хиляди евро ако евентуално цените паднат.

последните седмици се нагледахме на брокерски небивалици
тук спор няма
но това за сградите на 2+ години с реално продадени 3-4 апартамента съм го виждал само в студентски град и в новите модерни квартали (кръстова вада, манастирски ливади...)
там не бих купила така или иначе
Останаха малко като вас, ще ви тачат брокерите и продавачите щом толкова държите да купите на максималните цени.
Виж целия пост
# 206
Така е, затова много хора се чудят къде да си прехвърлят парите.
Имотите са до време, не може само имоти. Плюс това положението е трагично. Сега не бих купувал, добре, че не ми се налага. Но мисля, че все по-зле ще става. Смятам, че проблемът не е само да имаш пари, достатъчно. После пък проблемите са от друго естество. "Елитните" квартали по оста Драгалевци-Бояна-Симеоново нямат канализация.
Под Бистрица, Резиденшъл парк, са постоянни ровения, отврат е. Но явно дострояват.
Навсякъде е гъч, няма места, хубавите имоти са заети или капарирани отдавна.
Малко се отклоних. Това беше за темата за "кварталите".

Не бих превалутирал сега в Евро, няма смисъл. Истерията е безсмислена. Масата няма чак такива авоари, за да се притеснява и да изпада в излишни разходи с това "превалутиране".

Това да "ликвидирам" всички инвестиции и да "стесня" кошницата само в 1 апартамент, не бих го направил, освен ако не ми трябва, като за първо и единствено жилище за живеене, ако се появи дете, деца, и т.н. Но варианти за разхвърляне винаги има. Кредитите са за хора, които могат да си ги позволят, да превъртат едни пари краткосрочно, и да не им се намаля стандартът на живот, ерго, да не ги усещат. Уви, масата не е така, и е на хляб, сол и кремвирши, дюнери, junk food, само и само да се "похвали" с ипотека. Имам чувството, че това е някакъв стандарт вече. Последваме развитието на САЩ от периода на Буш преди кризата 2008 г. Лозунгът беше: "Всеки може да има дом, имот "собствен".
Естествено, всичко е държавна политика, взети и прокарани в действие решения между банковото лоби и "държавниците".
Но обстоятелствата са различни и всеки си преценява.

DeVa, ти си частен случай, както казах, и знам какво ще кажеш, но ти си внасяш в Евро от време оно, така да се каже, продължавай си. Не "агитирам" да превалутираш в Лева, което ще е още по-безсмилено при теб. Стой си така. Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 207
Добре де, какви чак толкова големи разходи виждате в едно превалутиране, ако освен нямате милиони в различни банки.
Виж целия пост
# 208
И аз си помислих същото!
Виж целия пост
# 209
Само да вметна, че почнах да пиша в тази тема преди 5 години и от тогава досега все слушам същото - цените ха, ха, всеки момент да се сринат и умните да си купят евтино. Да де, ама аз купих на под 1000, минаха пет години и не само нищо не се срина, ами вече и под 1800 наоколо май няма купено. Отделно, че няма и предлагане. Та всеки си решава за чакането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия