Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 257 596
  • 3 157
# 3 150
Диана, ще чакам да ни покажеш и кухнята!
Виж целия пост
# 3 151
Красиво е, но не е по моя вкус. Особено розетката ме побърква.

Да, разбирам и това е нормално, но това, което най-много обичам в работата си е, че зад всичко стои една история. Дядото ги е правил, а и не са претрупани. Апартамента е от 60-те, с прекрасен паркет, гипсови корнизи и розетки. Като капак има страхотни вградени гардероби от масив. Трябва да се влезе в стила, да се запази спомена. А полилея е просто прелест, все едно за там е правен.
Нямам снимки от завършена кухня, но прилагам една от етап, за да видите плота /мозайка/, с който много подхожда и жълтите плочки - като гроздето на лампата....

Виж целия пост
# 3 152
Напълно съм съгласна, че жилището трябва  да носи своята история и да напомня за нея, особено ако е свързана с предшествениците. Това е паметта и духа на рода. На мен много ми харесва такава нишка.
Забелязала съм, че в последно има един наплив за купуване на нови жилища, което не е лошо да се започне на чисто, но ми се струва, че новото строителство е с недотам качествени материали. Прочетох за гипсокартонени стени, произведени в Китай, които са токсични. Във Флорида има жилища направени с такива. Сега се съдят.
Интересно ще бъде да чуя мнението на Диана по този въпрос, какво мисли за качеството на новите жилища.
Виж целия пост
# 3 153
И аз харесах полилея. Даже се канех да питам дали ще има и корнизи на тавана, особено като има и розетка, но въпросът ми се изясни и без питане Simple Smile
Домът, дори и новият, за мен е хубаво да носи и нещо от предходните поколения - човек си напомня откъде е тръгнал, а това помага да разбираш и къде отиваш.
В моята селска къща има две врати от старата къща още от младите години на баба и дядо, че дали не е била и по-стара, нямам много информация. Вратите са по-ниски от останалите (но и на съответните места няма как да са по-високи), не всичко в замисъла ми се връзва с тях, но ще намеря начин да ги запазя и вмъкна хармонично - държа да отдам почит на тези, които са ми дали дом и семейство и вратите са един такъв начин. Има и по-дребни запазени неща, но вратите са част от самия дом, затова и с такава любов ги пазя и ще ги задържа.  Питат ме понякога комшии защо не ги сменя, ама как да обясниш чувството, което изпитваш към рода, към паметта, към това, което те свързва всеки път с него, когато преминеш през вратите...
Предполагам, че и със собствениците на дома с полилея ще е така.   
Виж целия пост
# 3 154
Кубратова, браво на теб!
И аз бих направила същото, но за  съжаление няма я старта къща на баба ми - роднински неволи. Но пазя предмети, менци, стари ютии и т.н.

Виж целия пост
# 3 155
Някой у дома е бил много сърдит на старите ютии Simple Smile - няма нито една запазена. Твоите старинки ще си намерят място я в интериор, я покрай градински кът...и е хубаво, че ги имаш.
Имам питане, Диана  - повечето ми картини са с различни рамки - все пак колкото и да са сходни стилово, всяка си иска нейната рамка и като цвят, и като размер, и като обща визия, затова и не съм се старала да ги подбирам еднакви, когато изборът е зависел от мен.  
Голям проблем ли е това в интериора или да не ми дреме много? Обичам си картините и знам, че рамката е просто рамка, но като се съберат повече в едно помещение, вече сякаш чувствам дисонанс от разликите, макар и да се опитвам да ги разполагам така, че в близост да са тези със сходни рамки...
Та се чудя дали да се замисля за уеднаквяване в някаква поне степен или не. Какво ще ме посъветваш?  
Надали отговорът е универсален, и все пак. Има ли някакви принципи в това отношение, с които занапред да се съобразявам?
Благодаря!
Виж целия пост
# 3 156
Хрумна ми, че мога да покажа нещо мое - една баня, която ме изпълва с настроение



Мога да приложа проекта, това е етап...

Честита пролет!

Ако не беше допълнена подовата плочка с кръпка в ляво би изглеждало по-добре, както и светлата фуга между стенните и подовите плочки дразни окото.

Не знам как е на живо лампата, която се коментира, но на мен не ми допада, изглежда ми пластмасова, евтина.
Ако по някаква причина от сантимент бих запазила розетката на тавана, бих я комбинирала с нещо изчистено.
Виж целия пост
# 3 157
Красиво е, но не е по моя вкус. Особено розетката ме побърква.

Да, разбирам и това е нормално, но това, което най-много обичам в работата си е, че зад всичко стои една история. Дядото ги е правил, а и не са претрупани. Апартамента е от 60-те, с прекрасен паркет, гипсови корнизи и розетки. Като капак има страхотни вградени гардероби от масив. Трябва да се влезе в стила, да се запази спомена. А полилея е просто прелест, все едно за там е правен.
Нямам снимки от завършена кухня, но прилагам една от етап, за да видите плота /мозайка/, с който много подхожда и жълтите плочки - като гроздето на лампата....


Това съкровище както и  да е, но розетката е старовремска, според мен. Трудна е тази лампа за център на композиция, но може да се измисли нещо друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия