В момента чета ... 66

  • 52 996
  • 743
# 435
Продължавам да я чета само заради автора и сюжета. Просто си представям, че някое три годишно я е писало Laughing Чела съм и други фенски преводи, но такъв ужас не бях срещала. Чак ми иде да я напиша наново Simple Smile  Родовете са объркани в половината книга, една от главните героини ту се казва Роуз, ту Роза, а за съгласуване на времената не ми се и отваря дума. Weary Ще я довърша, че съм пълна с книжни издания от "Алеята на книгата" и не ми се купува още едно, нямам много място.
Виж целия пост
# 436
Най-вероятно е пусната с онлайн преводач или такъв софтуер и после редакция никаква.
Виж целия пост
# 437
Започнах "Медичите - кръстниците на Ренесанса " от Пол Стратърн. За тях съм чела само  романи. Това е обстойно четиво, като историческо изследване. Иска правилната нагласа и съответната необходимост да бъде прочетена. Съдбата на Медичите е ясна, но на моето четиво- не.
Виж целия пост
# 438
Продължавам да я чета само заради автора и сюжета. Просто си представям, че някое три годишно я е писало Laughing Чела съм и други фенски преводи, но такъв ужас не бях срещала. Чак ми иде да я напиша наново Simple Smile  Родовете са объркани в половината книга, една от главните героини ту се казва Роуз, ту Роза, а за съгласуване на времената не ми се и отваря дума. Weary Ще я довърша, че съм пълна с книжни издания от "Алеята на книгата" и не ми се купува още едно, нямам много място.

🎀 Осмичка  🎀, за книгата в Рулит ли става въпрос? И аз я свалих, но не съм я почнала все още.
Виж целия пост
# 439
Аз потърсих да намеря името на "преводача", че ми стана любопитно, но не го открих. Само че ако наистина името някъде е дадено като Роуз, може дори да не е превод от оригинала, а от английския превод.
Виж целия пост
# 440
Продължавам да я чета само заради автора и сюжета. Просто си представям, че някое три годишно я е писало Laughing Чела съм и други фенски преводи, но такъв ужас не бях срещала. Чак ми иде да я напиша наново Simple Smile  Родовете са объркани в половината книга, една от главните героини ту се казва Роуз, ту Роза, а за съгласуване на времената не ми се и отваря дума. Weary Ще я довърша, че съм пълна с книжни издания от "Алеята на книгата" и не ми се купува още едно, нямам много място.

🎀 Осмичка  🎀, за книгата в Рулит ли става въпрос? И аз я свалих, но не съм я почнала все още.
Да Hands Plus1
Виж целия пост
# 441
Calabria, как се казва на български тази книга на Мариам Петросян, която е харесала дъщеря ти?!
Не намирам същата книга на български, за да я прегледам.  Може би е с друг превод на заглавието.

Търся нещо, с което супер много да заинтригувам 11-12 годишно момиче, което не обича да чете!
Моля за предложения!


Много се ядосвам, че не мога да я накарам да чете. Направо ме е срам.
С години всяка вечер за заспиване съм й чела, уж за да захаресва книгите.
Но може би това имаше обратния ефект - изчели сме заедно много интересни детски книжки и няма какво да й предложа непознато, не се сещам...
Много залагах на Хари Потър, но тя покрай кака си изгледа стотина пъти филмите и го знае наизуст, така че и това не й е интересно.

Лятото прочете с триста мъки "Рубинено червено" - първа част на една трилогия за тийнейджърка, която може да пътува във времето.

Като я питам и ми казва, че й е интересно да чете, но не й се седи на едно място, за да чете RageDizzy FaceImp
Виж целия пост
# 442
Cioccolata, ,може ли да ми споделиш в скрит текст или на лично нещо за " Жертвите, които правим", че най-вероятно другият месец ще се сдобия с книгата,а не мога да чакам дотогава:grinning: Ще ти бъда много благодарна Simple Smile Ето това ме интересува:

Скрит текст:
Предвид начина, по който завърши предната книга, какво става с Били? Каза ли на някого какво е направил, дали са го хванали?

Иначе сега започнах "Когато капят кестените" на Стефан Коспартов, но засега не мога да кажа мнение.
Виж целия пост
# 443
Прочетох Жената в бялото кимоно и съм доволна от покупката, както и от Където пеят раците.
От библиотеката чета успоредно Кривата на щастието и Кая.
Втората се оказа малко фентъзи, а не си падам по темата.
Минах я по диагонал. Поне е едър шрифт и бяла хартия. Simple Smile
Разказите в Кривата на щастието са много интересни, но този ситен шрифт направо ме побърква.
Вечер ми действа като приспивателно от взиране.
От една промоцийка ме чакат Снежно цвете и тайното ветрило, Малки пожари навсякъде и Фонтани на мълчанието.
От поръчваните книги до сега има няколко, които си заслужават да останат при мен.
Останалите ги подарявам на библиотеката. Не ми се занимава с обяви.
Виж целия пост
# 444
Припомних си:


и



Препоръчвам и двете. Първата ми се нареди към първата десетка на любимите книги. Четох доста ревюта за нея, но за мен е една страхотна любовна история, обвита в целофан от цинизъм. А какви изречения има в нея, записват се в ума ти като графити.
Виж целия пост
# 445
Излезе новата книга на Кен Фолет - The Evening and the Morning, която е предисторията на трилогията за Кингсбридж. Точех й се от пролетта, когато я обявиха, та мисля съвсем скоро да я започна.Simple Smile
Виж целия пост
# 446
Довърших снощи "Кестеновия човек", всички високи оценки са си напълно заслужени - фабула, интрига, заплитане на сюжет, изграждане на характери, достоверност на взаимоотношения, развръзка, просто чудесни. По принцип не давам оценка 5* на трилъри, но пък хайде сега, да не бъда литературен сноб, ще ги дам Grinning
Реших да сменя рязко жанра и ще започна сагата Дюн - мернах, че ще започва нов сериал по книгите, и реших да си попълня пропуските в "образованието" Simple Smile)
В този ред на мисли - авторът на Кестеновия човек, вярвам, знаете, е създател и главен сценарист на сериала The Killing - също феноменален, препоръчвам с две ръце. Явно си го може човекът Simple Smile
Виж целия пост
# 447
"Кестеновия човек" и на мен ми хареса въпреки кошмарния превод на ел.варианта. Точно заради сериала "Убийството" много исках да я прочета Simple Smile
Виж целия пост
# 448
Мен в "Кестеновия човек" ме изкефи най-много, че убиецът се оказа сигурно единственият персонаж, към който нямах никакви съмнения. Grinning
Виж целия пост
# 449
И аз така, а обикновено веднага ги надушвам. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия