Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 705
  • 38 566
# 510
Историята се повтаря и няма изненади. Хората гласуват за месия. Гласуваха за цар, който дойде и си прибра имоти на кило, гласуваха за ББ, без коментар - години наред, сега за бастуна на ББ. Срам ме е, честно. ДБ и Мая и ко да имат по-малко гласове от Слави. Народът е такъв, това си заслужава. И да, за съжаление София не е България.

Не. Този път не гласуваха за месия. Месии бяха царят и Бойко.
Гласуването за Слави е по-скоро като гласуването за Волен преди години, когато събра 18%. Протестен вот.
Виж целия пост
# 511
Това ми хареса:"Някои важни изводи от изборите:

1. На нашего брата му харесва да го оправят, затова избира лидерски партии, начело с мъже със здрава ръка;

2. На всеки 2-ри българин не му пука кой го управлява, не ходи да гласува, важното е да плюе във фейса;

3. В душата си София си е синя и никой не може да промени това;

4. Това програми, концепции, политики нямат никакво значение. Важното е колко си известен. 20% от избирателите гласуваха за човек, който не се яви на нито един дебат и въобще не представи представи програма.

И още много може да се каже, ама нЕма нужда! Да са ни честити новите народни избраници, ако не могат да свършат нещо полезно, по-добре нищо да не вършат!

Да живее България и дано намерят някаква работа в Парламента и на дует Магаданс."
Виж целия пост
# 512
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Вотът за ИТН изненада всички. Но имам чувството, че нямат топки да съставят те правителство, ако им дойде реда и ще клекнат на ГЕРБ. Имам чувството, че задкулисието сега ще дърпа конците на Слави след оттеглянето на Пеевски. Има нещо гнило тук.  
Другият възможен вариант е избори до дупка и криза в държавата на всички нива. Не че сега сме много добре.
И аз така мисля. Ще им се дадат министерски кресла, апетитни парцели, които бяха отказани на Слави преди време, и ще ги укротят.

Аз да попитам какви изследвания си прави Слави и защо се е самоизолирал като КОВИД не съществува и само ни плашат?

Не искам да пожелавам на никого лошо, но представяте ли си каква ирония на съдбата ще бъде Слави да легне болен 2-3 седмици с Ковид и да се наложи да се лекува при същите лекари, които плюе. Разбира се той ще бъде приоритетен и приет веднага, няма да чака на стълбите пред някоя препълнена болница.
Като повторите една лъжа десет пъти, тя ще стане ли истина?
Та кои лекари е плюл Слави? Дайте някакъв цитат! Нещо конкретно?
Или продължаваме тезата "не знам защо, ама много го мразя тоя прост чалгар"?

Скрит текст:
Атаките срещу НОЩ не са атаки срещу лекарите. НОЩ са квазиполитици, най-малкото - изобщо не са там са там поради лекарски качества.
Нали няма епидемия, защо се е самоизолирал? Предполагам, че ако (недай Боже) му се наложи, точно на Мутафчийски ще звънне, за да го приеме във ВМА. Едва ли ще се лекува в Учин дол.
Хората са казали "голям залък лапни, голяма дума не казвай, че не знаеш какво ще те стигне". Затова с Тошко Йорданов трябваше да го карат по-леко с изказванията.
Виж целия пост
# 513
Слави да се лекува при Мангъров.
По възможност неуспешно, нали? Тия гадни чалгари не бива да дишат! Какви хубави хора се събрахте, съмишленици един вид!
Виж целия пост
# 514
Историята се повтаря и няма изненади. Хората гласуват за месия. Гласуваха за цар, който дойде и си прибра имоти на кило, гласуваха за ББ, без коментар - години наред, сега за бастуна на ББ. Срам ме е, честно. ДБ и Мая и ко да имат по-малко гласове от Слави. Народът е такъв, това си заслужава. И да, за съжаление София не е България.

Не. Този път не гласуваха за месия. Месии бяха царят и Бойко.
Гласуването за Слави е по-скоро като гласуването за Волен преди години, когато събра 18%. Протестен вот.
+1
Виж целия пост
# 515
Само си представете Слави премиер изкичен в Брюксел,а Мая председател на народното събрание врещи истерично!
Вече съм твърдо убедена ,че българския народ си заслужава съдбата.
Пропуснах рошавите сценаристи-министри.


Доста по-добре и свежо звучи от Борисов, Караянчева, Георг Георгиев и т.н.

Верно ? Докъде стигнахте ... да предпочитете сестра Галева ?!

Мая е доста по-добър избор за председател на НС от човек, чието име вече дори не се споменава, тъй като има доста по-известен прякор. Simple Smile
Виж целия пост
# 516
Защо ми се струва, че заменяйки ББ със Слави ще получим още от същото, даже в двоен размер. Припомнете си ранния Борисов, как се гнусеше от политиците и галеше народа по главицата....ей ви го на сега в нов вариант. И Слави ми е много съмнителен за какво точно се бори, зад него и ББ и Пеевски, и Божков ми се привиждат....Едно е сигурно, че сълзите за окаяния народ дето ронеше по площадите не са били искрени. Първият ми индикатор, че политиката му за нищо не става е отношението му към корона кризата. Пълно безхаберие и подтикване на народа към пропастта...
Виж целия пост
# 517
Влизам с един въпрос!!!
Законът ли забранява или ЦИК и компания саботират изборите за Н-ти път като наказват комисиите да висят на студено, да са нагъчкани като прасета в кочина и да създават условия за съмнение в резултатите? Вярно много успешно се оправдават, че комисиите не можели да смятат!
Толкова ли беше трудно да направят един PDF файл с формата на протокола и хората да въведат само базовите данни : за партия 1 - гласували общо 100, от тях за преференция 101 -30, за преференция 102-50, без преференция веднага може да се изчисли или контролно да го въвеждат и ако сумата не е равна на 100 да свети в червено.
Като въведат за всички партии машинно и с хартия да ги събира и т.н , и т.н
Достатъчно е да се направи една PDF форма както са данъчните декларации в НАП, може и да не е PDF форма,а  web forma.. Плащаме луди пари за цифровизация и накрая пак нищо.
Виж целия пост
# 518
Защо ми се струва, че заменяйки ББ със Слави ще получим още от същото, даже в двоен размер. Припомнете си ранния Борисов, как се гнусеше от политиците и галеше народа по главицата....ей ви го на сега в нов вариант. И Слави ми е много съмнителен за какво точно се бори, зад него и ББ и Пеевски, и Божков ми се привиждат....Едно е сигурно, че сълзите за окаяния народ дето ронеше по площадите не са били искрени. Първият ми индикатор, че политиката му за нищо не става е отношението му към корона кризата. Пълно безхаберие и подтикване на народа към пропастта...
Ранния Борисов няма общо със Слави. Разлика между двамата в мометна е, че единия има опит, а другия не. И двамата са изключително авторитарни, което би било добре, ако бяха достатъчно умни и добри политици.
Виж целия пост
# 519
За мен другият позитив от настоящите резултати е слабата позиция на ДПС, които вече трудно ще го играят "балансьор" - освен с ГЕРБ, едва ли друг ще им предложи коалиция. А ГЕРБ и ДПС не могат да съставят правителство.
Последни новини по повода - ВМРО излиза и дано!

https://www.dnes.bg/izbori-2021/2021/04/05/pri-54-63-ot-protokol … 75#comment-newest
Виж целия пост
# 520
Защо ми се струва, че заменяйки ББ със Слави ще получим още от същото, даже в двоен размер. Припомнете си ранния Борисов, как се гнусеше от политиците и галеше народа по главицата....ей ви го на сега в нов вариант. И Слави ми е много съмнителен за какво точно се бори, зад него и ББ и Пеевски, и Божков ми се привиждат....Едно е сигурно, че сълзите за окаяния народ дето ронеше по площадите не са били искрени. Първият ми индикатор, че политиката му за нищо не става е отношението му към корона кризата. Пълно безхаберие и подтикване на народа към пропастта...
Ама толкова плюха по телевизията му срещу мерките, омаловажаваха вируса. Като гледам от трън та на глог е положението. То плюенето срещу политиците е докато не се намърда плюещия във властта. Явно компетентността на  хората в партията му е под въпрос и затова се крият и не се явиха и на един дебат.
Виж целия пост
# 521
И в нашата община преди 6 години свалиха ГЕРБ, дойде един такъв месия. Нищо различно не виждам.
Добрата новина е, че няма изтичане на мозъци в чужбина.... /по Фейсбук/
Ние няма да доживеем да се оправи държавата, аз поне не виждам как ще стане.
Портоколите са били ужасни, щом при 300 гласували в моята секция се брои и попълва до 23:30, хората са на избори от години едни и същи.
Виж целия пост
# 522
Скрит текст:
Понеже виждам, че "академичният" ум на няколко поколения тук в темата е силно възмутен и обезпокоен, че "чалгаря" Слави е спечелил доста от гласовете на българите у нас и в чужбина, се чудя всъщност познавате ли някой от кандидат депутатите на Трифонов, запознати ли сте с програмата им, имате ли представа какъв е умствения и професионалния им капацитет? Знаете ли нещо за тях или просто сте чували, че "са много прости", а за избирателите им да не говорим?
Скрит текст:
И понеже не очаквам адекватни отговори, ви предоставям и няколко много важни въпроса, над които да помислите и тогава да давате определения, за хора които не познавате, а само сте чували че са много "зле":

1. Слави ли доведе страната ни до най-ниското стъпало на икономическо развитие в ЕС?
2. По времето на упралението на Слави ли бизнеса на Дилян Пеевски разцъфтя до невиждани размери?
3. Слави ли позволи на такива като Васил Божков десет години необезпокоявани да си играят с парите на хората, като даже не плащаше данъци за всичките си корупционни схеми?
4. При управлението на Слави ли хората умираха пред болниците, лишени от достъп до каквато и да е медицинска грижа?
5. Слави ли наричаше подчинената си и по случайност и шефка на Парламента, Проста Кърджалийска .....?
6. Слави ли искаше един бавноразвиващ се министър да прави нова конституция? Конституция, не баница?
7. Слави ли беше този министър-председател, на чието нощно шкафче вместо решения и закони, има пистолет, а в чекмеджето вместо хубава книга, има пачки и кюлчета?
8.......
9.......
и т.н.

Мръсен чалгар! Мразим го, а дори не знаем защо!

Знам, че от четящите темата има много, които не смеят дори да споделят симпатиите си към него, за да не бъдат пометени от неприязънта на местната "интелигенция". Знам че има и други, които се притесняват че ще бъдат излъгани за пореден път. Аз също съзнавам, че вероятността Слави да се окаже поредния алчен лъжец е голяма, но това означава ли да го накажем още преди да му е доказана вината и да дадем гласа си за някой (някои), за който вече е доказано по безспорен начин, че е алчен лъжец? Ето това би било тъпо и избор на полуграмотен човек! По всяка вероятност ще има нови избори, които ще са много по-важни от настоящите, така че мислете с главата си и не се влияйте от мнението на Сульо и Пульо!

Тук има хора, които сме достатъчно живели и сме проследили и жизненият път на Слави Трифонов. Така че, на стари краставичари, краставици недейте да продавате. Слави си е мутра на N-та степен. Защото, тъй като сте млада и виждам, че не сте наясно, бих ви замолила да се запитате следния елементарен въпрос:
Как от продавач на мартеници в подлеза на ЦУМ по време на социализма, се става мултимилионер в България от шоу по ТВ? Ако ми дадете смислен отговор, ще ви призная. С факти, ако може. Благодаря.
Аз се радвам на тоя резултат. Не само кариерата на Слави . Какъв мениджър е? Да му плащат  частни телевизии. Та той е едва с частната си телевизия , от колко време. Дали скакачите по жълтите павета  ще имат парици да му идат на концертите? Като вече нямат пари за едно кафе  в кафенето на Алибегов?
Не че тези които сме  живели до сега не сме  бъркали.
Е сега е ред на скачачите по площадите да  бъркат.
То не е като само да искаш пари но и трябва да ги изкарваш.
И аз съм на същото мнение. Ние за нашите грешки си платихме. Ред е на младите да поемат щафетата и отговорност за избора си. Желая им успех в борбата!

Така е ние си платихме за търпението , ред им е да си платят за скачането .
Макар че ги накарахме  да пеят на 2 пъти  в НС  , къде си ти  любов народна .
Виж целия пост
# 523
Слави е спечелил доста от гласовете на българите у нас и в чужбина, се чудя всъщност познавате ли някой от кандидат депутатите на Трифонов, запознати ли сте с програмата им, имате ли представа какъв е умствения и професионалния им капацитет? Знаете ли нещо за тях или просто сте чували, че "са много прости", а за избирателите им да не говорим?

В момента ги преглеждам. Повечето имена не ми говорят нищо. Не разбирам какво прави бившия футболист Пламен Николов в сектор "Образование".

Че те ДБ имат далеч по-големи експерти.
Виж целия пост
# 524
Влизам с един въпрос!!!
Законът ли забранява или ЦИК и компания саботират изборите за Н-ти път като наказват комисиите да висят на студено, да са нагъчкани като прасета в кочина и да създават условия за съмнение в резултатите? Вярно много успешно се оправдават, че комисиите не можели да смятат!
Толкова ли беше трудно да направят един PDF файл с формата на протокола и хората да въведат само базовите данни : за партия 1 - гласували общо 100, от тях за преференция 101 -30, за преференция 102-50, без преференция веднага може да се изчисли или контролно да го въвеждат и ако сумата не е равна на 100 да свети в червено.
Като въведат за всички партии машинно и с хартия да ги събира и т.н , и т.н
Достатъчно е да се направи една PDF форма както са данъчните декларации в НАП, може и да не е PDF форма,а  web forma.. Плащаме луди пари за цифровизация и накрая пак нищо.
Доколкото чух сутринта, протоколите се направени така, че да се спазят заложените в ИК изисквания.
И второто са многото грешки в протоколите на комисиите, ама то това не е изненада при положение, че в такива комисии участват доста, меко казано, ниско образовани хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия