Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 42 063
  • 743
# 135
Щом са ти правили тест, защо се тревожиш излишно? Капките са или изпускане на урина(може да се случи по време на бременност, защото матката притиска пикочния мехур) или по-обилно влагалищно течение(което също е обичайно през бременността). Единствено, може да поискаш една микробиология за всеки случай, но ако нямаш други оплаквания, едва ли има проблем.
Виж целия пост
# 136
Пуснали сме микробиология, чакам да излезнат резултатите. Имах гъбична инфекция, която лекувахме.
Виж целия пост
# 137
Някой има ли идея дали преди обременяване с глюкоза (24г.с.) трябва да не пия ежедневната доза хормон еутирокс? Дали ще се отрази на резултата?
Виж целия пост
# 138
Здравейте. В 8г.с. и 5 дни съм. Миналата година по същото време не можа да се образува бебче и сега ми е мн притеснени. Нямам гадене, не ме боли нищо, не ходя често до тоалетна даже апетита си ми е нормален. Имах едно голямо напрежение в гърдите, боляха ме много, а сега болката я няма. На преглед съм чак след 5 дни и не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 139
Здравейте. В 8г.с. и 5 дни съм. Миналата година по същото време не можа да се образува бебче и сега ми е мн притеснени. Нямам гадене, не ме боли нищо, не ходя често до тоалетна даже апетита си ми е нормален. Имах едно голямо напрежение в гърдите, боляха ме много, а сега болката я няма. На преглед съм чак след 5 дни и не знам какво да правя.
Изчакайте прегледа. Мисля, че и в друга тема бяхте писали и Ви отговориха същото. Няма как от липса или наличие на симптоми да се съди за хода на бременността.

Някой има ли идея дали преди обременяване с глюкоза (24г.с.) трябва да не пия ежедневната доза хормон еутирокс? Дали ще се отрази на резултата?
Не се отразява.
Виж целия пост
# 140
Някой има ли идея дали преди обременяване с глюкоза (24г.с.) трябва да не пия ежедневната доза хормон еутирокс? Дали ще се отрази на резултата?
Не се отразява. Само погледни лабораторията какво друго иска откъм хранене/пиене/глад.
Виж целия пост
# 141
На мен ми казаха да не го пия, нищо не трябваше да пия след 22 часа вечерта.
Успех!
Виж целия пост
# 142
...
Виж целия пост
# 143
Момичета, възможно ли е изтичане на околоплодна течност в 11 г.с.? Информацията, която намирам в нета се отнася за късна бременност, а съм много притеснена.
Тази нощ към 4 ч. се събудих с усещането за изтичане на течност от влагалището - бельото и пижамата бяха мокри (на площ около педя), като имаше розово оцветяване. Веднага отидох в спешен АГ кабинет за преглед - лекарката подходи малко снизходително и с насмешка, даже едва ли не си съчинявам. Прегледа ме и каза, че кървене няма (наистина след това еднократно събитие нямаше), гледа ме и на вагинален, и на коремен ехограф и ме прати вкъщи като каза, че всичко е нормално.
На мен обаче не ми е спокойно, защото определено имаше течност, което досега не ми се е случвало, не мисля, че е течение. Възможно ли е да се е фокусирала върху "кървенето" и да не е проверила за води? Също течността имаше много специфичен мирис като на семенна течност, но бях толкова шашната, че пропуснах да ѝ го кажа.
Дали да се мъча да се свържа с моята АГ, не знам какво да правя Sad
Ами какво да ви кажем- ако наистина е изтичане на води, бременността няма как да е жизнеспособна в толкова ранна седмица. Вероятно не е. Свържете се с лекаря Ви щом това Ви притеснява, може да си вземете и тест от аптеката, за да проверите, ако пак има изтичане. И спокойно.
Виж целия пост
# 144
Момичета, възможно ли е изтичане на околоплодна течност в 11 г.с.? Информацията, която намирам в нета се отнася за късна бременност, а съм много притеснена.
Тази нощ към 4 ч. се събудих с усещането за изтичане на течност от влагалището - бельото и пижамата бяха мокри (на площ около педя), като имаше розово оцветяване. Веднага отидох в спешен АГ кабинет за преглед - лекарката подходи малко снизходително и с насмешка, даже едва ли не си съчинявам. Прегледа ме и каза, че кървене няма (наистина след това еднократно събитие нямаше), гледа ме и на вагинален, и на коремен ехограф и ме прати вкъщи като каза, че всичко е нормално.
На мен обаче не ми е спокойно, защото определено имаше течност, което досега не ми се е случвало, не мисля, че е течение. Възможно ли е да се е фокусирала върху "кървенето" и да не е проверила за води? Също течността имаше много специфичен мирис като на семенна течност, но бях толкова шашната, че пропуснах да ѝ го кажа.
Дали да се мъча да се свържа с моята АГ, не знам какво да правя Sad
В прекалено ранна седмица сте за такава диагноза, а и все пак сте била на преглед. Според мен става въпрос за спонтанно изпускане на урина(което е типично за периода на бременност и след раждане) или по-обилно течение, което също е провокирано от хормоналните промени. За тази седмица водите са едва 30 мл, което ако сте права, значи да сте загубили всички околоплодни, което е абсурдно лекар да пропусне при преглед е ехограф. Все пак, за да сте спокойна, поговорете и със следващия лекар.
Виж целия пост
# 145
Здравейте, има ли някоя мама родила естествено с уреоплазма?
Виж целия пост
# 146
Здравейте, има ли някоя от вас, която има възпален апендикс по време на бременността?
Виж целия пост
# 147
Здравейте от няколко дни имам постоянен дискомфорт бременна съм в 17та седмица +4дни, докторката ми назначи профилактичните изследвания + стерилна урина, днес излязоха резултатите и съм притиснена от резултата на обикновенната урина еритроцити, хемоглобин +-следи ако може някой да сподели опит
Виж целия пост
# 148
Здравейте има ли някоя контракции ? 17г.с
Виж целия пост
# 149
Здравейте има ли някоя контракции ? 17г.с
Здравейте аз съм с леки контракций от 16та седмица и ми е предписан магнерот 500 2*1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия