Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 49

  • 22 941
  • 736
# 255
Аз вече на фастовете им свикнах.
В началото ми беше много тегаво да не вечерям. То и психически ти трябва подготовка.
Дори ми трябваше цяла седмица да се нагодя и даже отлагах.
А за днес доста бързо го реших, че няма да вечерям.
Закусих си круша, кафета и 4-5 бразилски ореха.
Обяда беше три телешки кюфтета /мое производство от чиста кайма/ и печени зеленчуци лук и чушки. И маруля хапнах де.
На работата имаше един зелен голям банан и си го лапнах към 15 часа. Почти 10 е и не съм гладна.
Обядвах към 12 часа.
Виж целия пост
# 256
Така де, ако иска да се подобри, а не да следва "естествения ход на болестта"...
Не мога да го разбера това, диабетик да яде сладко и хляб и прочие и да счита че е нормално. Все едно да имаш цироза ама да смяташ че не е редно да се лишаваш от по някоя ракийка че то от всичко си трябва. Аман.
Благодаря за включването!
Аз само се опитвам да помогна на жената. 🙁
Т. е да разбирам, че стигне ли се до диабет тип 2, обръщане назад няма така ли?
Записала съм си потребителка, която е била с тип 2, но има значително подобрение. Съжалявам, сега не ми е никът под ръка.
Не знам доколко при възрастни хора е удачен режимът предвид придружаващите заболявания и фактът, че приемат лекарства за КЗ. Не ме разбирайте погрешно. В този случай само се опитвам да помогна, не да навредя, а самата аз още чета и се уча.
Активна група за диабет, като тази, има ли във форума? Във ФБ сякаш..... не знам, не знам🙄 там малко карат на принципа на най - малкото съпротивление.
Виж целия пост
# 257
Аз по половин ябълка ям през няколко дена. Ендокриноложката иска по малко въглехидрати да вкарвам от плодове понякога. Даже ме кара да ям по 20 гр кафяв или императорски ориз 2 пъти в седмицата на обяд, но аз направо се ослушвам за това 🙄 досега 2 пъти опитах да ям. Според нея трябва да вкарвам по малко въглехидрати, а не да продължавам със стриктно кето, защото в дългосрочен план, не е ок да се спазва. Най-много ми препоръчва зоната, но нещо не мога да се навия хич.

Аз ядох руло Стефани/мое производство/ с половин краставица и чери домати за обяд. Следобед половин ябълка и вечерта пилешки бут печен във фурната с гъби задушени с масло и малко тиквичка на еър фрайер.
Макадамия и бразилски орех и аз хапвам. Макадамията повече ми харесва де. Чат пат си позволявам.
Виж целия пост
# 258
Така де, ако иска да се подобри, а не да следва "естествения ход на болестта"...
Не мога да го разбера това, диабетик да яде сладко и хляб и прочие и да счита че е нормално. Все едно да имаш цироза ама да смяташ че не е редно да се лишаваш от по някоя ракийка че то от всичко си трябва. Аман.
Благодаря за включването!
Аз само се опитвам да помогна на жената. 🙁
Т. е да разбирам, че стигне ли се до диабет тип 2, обръщане назад няма така ли?
Записала съм си потребителка, която е била с тип 2, но има значително подобрение. Съжалявам, сега не ми е никът под ръка.
Не знам доколко при възрастни хора е удачен режимът предвид придружаващите заболявания и фактът, че приемат лекарства за КЗ. Не ме разбирайте погрешно. В този случай само се опитвам да помогна, не да навредя, а самата аз още чета и се уча.
Активна група за диабет, като тази, има ли във форума? Във ФБ сякаш..... не знам, не знам🙄 там малко карат на принципа на най - малкото съпротивление.
Не ми се е получила добре иронията в писмен вид явно. Диабет тип 2 в много от случаите не само че не е задължително да се влоши, ами и може да се подобри човек. Е, само че не става само с пиене на хапчета.
Според повечето лекари обаче диабет не се лекува ами естественият му ход е да прогресира и да става все по-зле. И предписват хапчета там да се забавел този процес и това е. Колко се забавя не знам, но да кажем че помагат да се държи КЗ що-годе под контрол и съответно да нанася по-малко поражения. Сигурна съм че споменават и човек да се ограничава с храните дето я вдигат. Ама рядко съм чула някой да настоява да се орежат, а не просто да не мине от бял хляб на черен и разни от сорта. И много диабетици приемат пиенето на хапчета за карт бланш да си ядат каквото им се яде, щото нали то не е хубаво да се лишават, сакън да не им навреди това че не са изяли еди какво си. Или кой каквото оправдание си намери. Диабет сам по себе си не боли и хич не им се вярва на тия хора колко сериозно са болни.
А хора с диабет тип 2 се нуждаят от хранителен режим не по-малко от нас тук дето сме с ИР. Те всъщност си имат и инсулинова резистентност също, освен че вече нещата са много напреднали при тях.
Виж целия пост
# 259
Така де, ако иска да се подобри, а не да следва "естествения ход на болестта"...
Не мога да го разбера това, диабетик да яде сладко и хляб и прочие и да счита че е нормално. Все едно да имаш цироза ама да смяташ че не е редно да се лишаваш от по някоя ракийка че то от всичко си трябва. Аман.
Благодаря за включването!
Аз само се опитвам да помогна на жената. 🙁
Т. е да разбирам, че стигне ли се до диабет тип 2, обръщане назад няма така ли?
Записала съм си потребителка, която е била с тип 2, но има значително подобрение. Съжалявам, сега не ми е никът под ръка.
Не знам доколко при възрастни хора е удачен режимът предвид придружаващите заболявания и фактът, че приемат лекарства за КЗ. Не ме разбирайте погрешно. В този случай само се опитвам да помогна, не да навредя, а самата аз още чета и се уча.
Активна група за диабет, като тази, има ли във форума? Във ФБ сякаш..... не знам, не знам🙄 там малко карат на принципа на най - малкото съпротивление.
А помощта искана ли е?
Защото ако тя смята режимът си за правилен, няма да стане.
Трябва тя да иска да се излекува.
Все едно някой мой близък да иска да спра цигарите, аз да не искам. И да ми мрънка. Знаеш ли къде ще го навра? Joy
Диабет тип 2 се обръща, ако иска човек и се сложи на правилния режим.
Азара, която е в темата беше диабетик. Даже и за малко стигна до диабет тип 1.
С режима вече не е диабетик. Пие хапчета, но ги е намалила и скоро ще ги спре.
Не съм чувала, че режимът е противопоказен за придружаващи заболявания. Даже ги оправя. Аз имах ир и хиперинсулинемия с разни придружаващи заболявания и драми, ама не ми е навредило. Не знам как правилно хранене може да навреди. Неправилното хранене предизвиква диабет.
Придружаващите заболявания идват от диабета и неправилното хранене.
Можеш да и обясниш нещата. Дай и темата, прати и линкове, обяснявай.
Ако обаче не иска, нищо не можеш да направиш. Даже може и да и досадиш.
Виж целия пост
# 260
Една колежка днес каза на майка й колко са й увредени органите от диабет тип 2. Бъбреците й били съсипани направо.  Викам "виждаш ли сега защо не ям сладко и хляб?".  И дружно го нарекохме "тихия убиец".. Нищо не те боли, но нанася огромна вреда. Страхът ми от диабет + евентуален стерилитет ми даваха кураж 9 месеца. Иначе нямаше да се справя.😪

Не знам режима на какви болести пречи, но специално при мен гастрит и рефлукс изчезнаха тотално. Забравих какво са киселини и болки в стомаха. Преди да го започна още през 2018 бях диагностицирана с гастрит след 4 - 5 месеца болки в стомаха. При гастроскопията откриха и рефлукс.
Виж целия пост
# 261
Благодаря момичета!
Да, искана е помощта. Жената не разбира от нутриенти. Трудно й е да определи в кои храни има В, М, и П. Трудно и е с рецептите, менюто, но иска. Бих могла да й помогна. И стресът й е в повече, защото се грижи за друг болен човек. 🙁
И да, препоръката е да се ограничава, но колко, кое, как. Тя сама е ограничила доста бялото брашно, сладкото.
Затова преди да представя себе си в темата, което исках да направя след като прочета солидно количество от старите теми, реших да попитам.😊
Много ви благодаря, че отделихте време.🌷🌷🌷
Скоро ще пиша пак. 🙂
Виж целия пост
# 262
Има го и това наистина. На Джейсън Фънг книгата Код диабет добре ли е преведена? Че аз четох нещо от неговите на английски, като цяло човекът много разбрано си обяснява нещата, ама не знам на български как са се справили.
Иначе примерно някакво такова четиво може да свърши работа също. Кой знае дали линк към теми тук би се приел добре, все пак сме някаква случайна сбирщина хора във форум, не е длъжен никой да ни вярва. (то и във ФБ не е, ама там се насърчават едни други да не се лишават от нещо си и да се подобряват с инжекции... страшно е направо).

Бъбреците са едни от първите органи дето страдат от висока КЗ, едно че тя си минава през тях, друго че са страшно много и страшно фини кръвоносни съдчета и тая захар им разказва играта... Иначе да, самият диабет не причинява болки. Не е като проблеми със стомах, жлъчка или знам ли и аз, те по-трудно се игнорират.
Виж целия пост
# 263
Понякога си мисля как, ако не си бях обърнала внимание навреме и си бях продължила начина на живот щях хем да съм много кг отново, хем един ден просто да се събудя с диабет и да се чудя какво да правя с живота си.
Аз много тежко преживях, когато разбрах, че имам инсулинова резистентност. Толкова не исках да повярвам, че при проблем, който се виждаше още на гладно с инсулин 20, се юрнах да търся надежда правейки си обременяване. Велика простотия от моя страна. На своя глава отидох. После лекарката вика "защо си се тровила, той проблема е лъснал отвсякъде"...
Брат ми консумира много боклуци и само му се карам.. Не искам някой ден да се събуди като мене болен. Въпреки, че за моето състояние и ковид допринесе...
Виж целия пост
# 264
Благодаря момичета!
Да, искана е помощта. Жената не разбира от нутриенти. Трудно й е да определи в кои храни има В, М, и П. Трудно и е с рецептите, менюто, но иска. Бих могла да й помогна. И стресът й е в повече, защото се грижи за друг болен човек. 🙁
И да, препоръката е да се ограничава, но колко, кое, как. Тя сама е ограничила доста бялото брашно, сладкото.
Затова преди да представя себе си в темата, което исках да направя след като прочета солидно количество от старите теми, реших да попитам.😊
Много ви благодаря, че отделихте време.🌷🌷🌷
Скоро ще пиша пак. 🙂
Щом иска е хубаво. Има надежда. Аз също не съм разбирала от нутриенти и хранене. И доста хора тук.
В първия пост има един тон информация.
И един начален клип, който съм маркирала с огромни букви.
Прочети първо първия пост щом ти ще я учиш. Темите нататък ще четеш.
А филма нека тя да го изгледа. Него не можеш да разкажеш. 20 минути е само.
Виж целия пост
# 265
Елора, Азара не е стигала до диабет тип 1. 😉 Няма как да стигнеш до диабет тип 1 "за малко", той е автоимунно заболяване. Имали са съмнение, че има Д1, трябвало е да чакат резултати, но такъв не е имало. За щастие.😀
Д-р Фънг има различни схеми на фастове. Според мен, книгите му са преведени добре и са написани на доста достъпен език, приятно и ненатоварващо четиво са.
Днес пак навъртях 12- 13 000 крачки...🙂 Прибрах се изморена, затова вечерята беше скалъпена изключително бързо- сложих да се варят яйца в яйцеварката и си заделих и няколко за следващите дни да имам вече сварени. Нарязах си малко от свинското филе, добавих няколко филийки от един пастет с ябълки и лук, малко камамбер (и двата продукта са от френската седмица в Лидъл), няколко маслини Каламон (пак от Лидъл- намалени са с 50%, за мен са страхотни). Добавих капки зехтин към яйцето, сол и розмарин и си изядох филето като "сандвичи" с камамбера и черния дроб. 😍 Много ми беше вкусно.


Малко по-късно пих и топъл чай /неподсладен, естествено/. 🙂
Силно препоръчително е да имате някакво такова сушено филенце за такива ситуации, когато е станало късно, нямате време и/или сили...Или пък, за случаите, когато просто не ви се готви. И за навън е идеално.
Започвам да се чудя...дали по подобен начин може да се суши и риба или за нея трябва градусите да са други? 🤔😃
Минерва, Hurricane, страхотни резултати! Браво!
П. С. Пак ще кажете, че по никое време пускам снимки на изкушения 😛, но просто тази храна си е фотогенична и напълно режимна. 😃😍
Виж целия пост
# 266
Да ви се оплача, ходих на гости и ме черпаваха с разни работи. Някакви солени като бухтички от брашно от тапиока и нещо като кашкавал, които уж се водят ниско въглехидратни . Като добавка имаше нещо като сладко в полу-тръвдо състояние от агаве, а също и торта тип стандартна с нещо като маслен крем.
Още докато бях там първо ми се доспа, след това започна да ме стяга и да ме боли проблемната тазобедрена. Захарта ми беше 8,1 около час, час и нещо след последната хапка от иначе вкусни боклучки.
Знам си аз, че не бива да ям такива неща ама, си казах, хайде... е са си плащам.
Виж целия пост
# 267
Миоки на всички ни се ядат боклучки 😃 Лошото е че после ни става лошо от тях. Гледам чинията на долчето и през цялото време търся хляб във тези сандвичи и накрая осъзнавам, че няма такъв 😂
Закуска 2 яйца , нарязана краставица и половин авокадо.
От събота и неделя почвам тренирам.
Виж целия пост
# 268
Долче, много интересни сандвичи. И аз търсих хляб, а то било филе 🙂
Аз пак се разминах със закуската. Ще взема да направя от тия палачинки с крема сиренето и ще закусвам по 2 бр/малки/.

Миоки, ще се оправят нещата. 😌

Аз бленувам за мекици със сладко от малини и сирене 🤣🤣🤣🤣
Торта някоя...
Но както съм зациклила на 70 кг и няма надолу, определено ще се въздържа 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 269
Няма хляб, няма...😃 Но точно така си хапнах месото с гарнитурите- за навън бих добавила втора "филийка" филе отгоре, за по-удобно. 🙃 Гледам, че някои си правят "сандвичи" между листа маруля или резени кашкавал, та и с филето става. ☺
Hurricane, защо 2 броя малки? Направи си и изяж направо 2 броя нормални палачинки (нормални като размер имам предвид). 🙂 Като каза "торта"...ще си направя някой ден това: шоколадов блат от смес за шоко лави (тъмен шоколад, масло, яйца, ванилия), отгоре заквасена или бита сметана, орехи...може и някоя вишна или горски плодове за разкош. За мен нещо подобно е по-примамливо от някои стандартни торти. 🥰
Първото парче филе почти свърши...😝
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия