За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 28 391
  • 767
# 210
Педиатърката при всяка кашлица казва инхалации с кависепт, по 3 минимум на ден....
Виж целия пост
# 211
Аз имам метеостанция в стаята . От Варна сме и без пускане на сушилня и овлажнител , лятото става над 65 понякога?!
В такъв случай има влагоабсорбатори. Не е хубаво да е и над 60. Спомням си като бяхме във Варна преди години беше такава неописуема влага, че чак се стичаше на локви по пода...
Виж целия пост
# 212
Аз увлажнител нямам , ама имам сушилня в стаята . Тя може ли да отвори Пандора ?
А защо според вас стайните овлажнители "отваряли кутията на Пандора"?
Очаквам Бърди да отговори. Ще следя с интерес!
Защото:

* овлажняват домашният прах, правейки го "идеален за вдишване аерозол" (крайна алергична дихателна експозиция към аерозолни алергени),
* предразполагат към развитие на мухъл в помещението - ако той е на невидими места, може да се 'борите" с кашлицата на детето цяла зима, и да издишате "тонове" от толкова любимият им "Пулмикорт" а детето да не спре да кашля изобщо. Аерозолите са метод на успешно прилагане на медикаменти, нали? Течните инхалатори ги ползвате, защото аерозолът се вдишва, и стига дълбоко, и така, упражнява ефектът си... същото е с домашният прах, който ако го направите на аерозол? ... стига навсякъде в белият дроб, алергизирайки.

Не са нужни овлажнители- контролирайте температурата и оставяйте децата да спят на сравнително студено... 18-19.

Цитат
Педиатърката при всяка кашлица казва инхалации с кависепт, по 3 минимум на ден....
Моите искрени съчувствия и дълбоко разочарование...
Моля всички да отбележите, ако няма какво да лекувате, инхалации от всякакъв вид, вкл. и с лекарства, усилват кашлицата. Просто защото вместо да действат- дразнят. Защото няма на какво да действат.
Физ. разтвор се ползва за овлажняване на "трудни" секрети. Децата, здравите, без специални заболявания- НЯМАТ ТАКИВА. Да, имат силен бронхоспазъм, да, има възпаление... които трябва да се лекуват. Но няма чак такива секрети, които ще "овлажнявате" с течни инхалации с ф/разтвор. И разбира се, има тежки бронхиолити при бебета, при които инхалациите и с физ/разтвор, и с медикаменти, са кардинално важни. Но това не важи за масовите амбулаторни случаи, от всекидневната практика. Постулати:

* ако е дихателна инфекция? ...лекувате с антибиотик. Но не "с топ по врабци". Не давате нищо освен антибиотика- той ще ви разреши кл/проблеми. Ако не, мислите с дните, какво става, и какво е нужно да добавите. Не започвате с 4-5-6 медикамента! Това е признак на прискърбна професионална квалификация. Освен, че така ще изнервите детето, че даже "основното" няма да можете да дадете. Кажете им го това на всички дж.п. "специалисти и корифеи", да си го запишат, и закачат в рамка на стената.
* ако е бронхиолит, вирусен- с орален (или венозен, или, и в краен случай-мускулен) кортикостероид, съчетан с Атровент и/или с мощен инхалаторен кортикостероиден препарат. И оводняване, и електролити. Допускат се антибиотици при определени условия,
* ако е обикновен зимен бронхит при големи деца лекувате до 3-4-5 дена симптоматично- Нурофен, бани топли, чайчета и подобно. Тук, и специално, и за "лудите глави"- контролът на температурата е кардинален въпрос- НЕ оставяйте децата дълго с температури, дори и тя да е 37.2- вероятността да влезете в "Бг филм на ужасите" е огромна.
* детска хрема се лекува с духане и промивки. До 6-7 дена. За облекчаване, може да капвате по капка детски "Отривин" (от 0.05%), но внимавайте- към него се привиква- не злоупотребявайте!! Ако след това продължава- правите посявки. Ако ходът е тежък изначално? и не се подобрява с времето? може посявки и от 2,3 ден. ЗАБРАНЕНО Е капането в детските нослета на Коларгол, Виброцил, разни илачи. Същото важи и за тежки антибиотици, без да имате антибиограма и съответен на нея изолиран щам. Капането/ употребата на "Цилоксан" в нослетата е лудост- освен че това е силен, стратегически антибиотик, без наличие на антибиограма, доказваща нуждата от подобно нещо- НЕ ДАВАМЕ.


Забележете, 1948, не само че липсва стегнато повиване, но и колко широки са памперсите, буквално фиксиращи тазобедрените стави почти както "Павлик гащички". Иначе, клипчето е също забележително.
Виж целия пост
# 213
Хора,моля ви помагайте-с раждането на бебето баткото много регресира заради ревността,която изпитва.Срина се и здравословно,не беше боледувал много време,но от Февруари насам е някакъв кошмар-изкара първо грип,после Ковид,след това гнойна ангина,5 дена след нея и антибиотика,с който я излекувахме се зарази със скарлатина.И хоп,отново антибиотик,и то 14 дни 😔 ,за 10 беше изписан първоначално,но теста беше + за бактерията и продължи лечението за още 4 дни Нз дали личната не изписа точния антибиотик или какво,но сме в омагьосан кръг вече.Сега 3 дни след края на последния антибиотик пак е с подути сливици....С какво да подсиля това дете,направо е кошмар някакъв! 😔😔😔
П.С. Почти на 8г. е.
Виж целия пост
# 214
Може ли коментар на следните резултати? Изследванията са профилактични, които се правят на 1 годинка. Тези, които съм отбелязала с червена точка са извън норма, преди месец почти изкара грип “Камбоджа”, като детето пи само един сироп за нос и гърло, който е на билкова основа “Pediakid”.
Хемоглобина в норма ли е?
Другата седмица сме на консултация и тогава ще мога да говоря с педиатъра на детето. Трябва ли да ме притеснява нещо или това е заради прекарания грип?
Също така, предстои поставяне на ваксина МПР, сега удачно ли е или да изчакаме?

Виж целия пост
# 215
Здравейте,кога избиха кътниците(пред кътници) на вашите деца?Имам бебче на 9м и от две седмици отказва да яде,караме го предимно на АМ и някоя друга лъжичка пюре.
Вече 5 дни е с бистра хрема,постоянно дърпа ушите и си търка нослето.Преди три дни бяхме на преглед при педиатърката и според нея са тръгнали кътниците защото венеца е много бял и изгладен.
Бебчо има 7 резци и очаквах ,че сега избива 8мият.
Чудя се не е ли много малък да му избиват кътници???
Виж целия пост
# 216
Някой със скорошен опит за издаване на международен паспорт на бебе в София? Трябва ли да минавам първо за адресна регистрация? И за експресна услуга през районното ли отивам или на Мария Луиза?
Виж целия пост
# 217
Моля за мнение.Детето ми е на 10 ++. Имам притеснения, относно двигателното му развитие. Ще напиша какво може да прави - обръща се, взема и подава предмет, стои седнал без чужда помощ, пълзи ,но тук ме притеснява ,че пълзи войнишката и то много бързо, от скоро се застоява и на колене,но за много кратко(опитва се да се изправя ,като се хваща за краката ми ,но усещам,че му е много трудно.Застоява се и прав,опрян на дивана, но ми се струва много нестабилен SadРоден е доносен , единствено с увита пъпна връв .Дали аз се филмирам , защото чета по групи ,че деца негови връстници вече правят сами крачки и като някой ми каже "вече трябва да прави еди какво си...." започнах да се замислям , дали няма някакъв проблем Sad
Виж целия пост
# 218
Някой със скорошен опит за издаване на международен паспорт на бебе в София? Трябва ли да минавам първо за адресна регистрация? И за експресна услуга през районното ли отивам или на Мария Луиза?
Не, носиш акта за раждане само. Трябва да сте и двамата с бащата. Струва 20 лв за два дни издаване. После за ЕЗОК трябва да носиш акта за раждане + паспорта.
Виж целия пост
# 219
Моля за мнение.Детето ми е на 10 ++. Имам притеснения, относно двигателното му развитие. Ще напиша какво може да прави - обръща се, взема и подава предмет, стои седнал без чужда помощ, пълзи ,но тук ме притеснява ,че пълзи войнишката и то много бързо, от скоро се застоява и на колене,но за много кратко(опитва се да се изправя ,като се хваща за краката ми ,но усещам,че му е много трудно.Застоява се и прав,опрян на дивана, но ми се струва много нестабилен SadРоден е доносен , единствено с увита пъпна връв .Дали аз се филмирам , защото чета по групи ,че деца негови връстници вече правят сами крачки и като някой ми каже "вече трябва да прави еди какво си...." започнах да се замислям , дали няма някакъв проблем Sad
Посетете ортопед. Няма друг вариант.
Моето дете на 10м проходи самостоятелно, племенницата ми на 10м не можеше да стои права. Това обаче няма как да ви помогне. Отивате на преглед и толкова. Пожелавам всичко да е наред.
Виж целия пост
# 220
Моля за мнение.Детето ми е на 10 ++. Имам притеснения, относно двигателното му развитие. Ще напиша какво може да прави - обръща се, взема и подава предмет, стои седнал без чужда помощ, пълзи ,но тук ме притеснява ,че пълзи войнишката и то много бързо, от скоро се застоява и на колене,но за много кратко(опитва се да се изправя ,като се хваща за краката ми ,но усещам,че му е много трудно.Застоява се и прав,опрян на дивана, но ми се струва много нестабилен SadРоден е доносен , единствено с увита пъпна връв .Дали аз се филмирам , защото чета по групи ,че деца негови връстници вече правят сами крачки и като някой ми каже "вече трябва да прави еди какво си...." започнах да се замислям , дали няма някакъв проблем Sad
Простете, може ли да напишете, какви са ви двигателните очаквания за бебе на 10 м възраст? ... защото, и по описание, не виждам къде е проблемът?
Виж целия пост
# 221
Според мен за бебе на 10 месеца всичко звучи напълно нормално. Моето дете примерно към. 9-10 месец започна да пълзи нормално, до преди това се влачеше и опа изненада - на 11 месеца проходи.
Виж целия пост
# 222
Dobriana32, аз също не виждам основание за притеснение. Казвам го от опита на майка на две деца/момчета/, които се различават коренно в развитието и уменията си. Баткото започна да се изправя на 11 месеца, проходи самостоятелно на 1г.2м. Бебчо е на 10+++. Изправя се от 9- месечен. Пълзи, катери се, ходи като го държиш за ръка или подпирайки се на мебелите.
За Ваше успокоение може да направите консултация!
Виж целия пост
# 223
Колко тежи детето? Ако е по- едричко ще му трябва повече мускулна сила, което едва ли не ще изглежда като забавяне.

Не мисля, че имате основание за притеснение към момента, но консултация с лекар най- добре ще разсее съмненията ви.
Виж целия пост
# 224
Към момента е 9800кг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия