Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 44 357
  • 743
# 420
Да, точно това интерввлноъо изследване. Межфувременно, в епикризата ми имсм препоръка да издледвам и за хепатит Б и С, защото някскъв чернодробен ензим ми излязъл завишен…. Да FSH неше нисък минслата година…

Между другото, геломиртол е прекрасно лекарство са отпушване на дихстелни пътища, трвбва повече време, но пък нямам опит със синузит. Обаче, може да дразни стомаха, и цял ден дъх на евкалипт…
Виж целия пост
# 421
Преди три седмици имах грипоподобни симптоми, според тест не ковид, според лекар и рентген - синузит. Изписа ми куп лекарства и антибиотици, от които нищо не помогна, "мина" си само, но синусите са още запушени, макар и с по-леко главоболие от преди. Искам нещо, с което да втечня секрета и да ги отпуша.
Геломиртол + антибиотик+назонекс една седмица не направиха нищо.
Експектотранс сироп ми спря кашлицата, но не втечни секрета.
А-ферин (турско) помага симптоматично за главоболието, но не втечнява.
Синулан също не прави нищо.

Всяка вечер си държа по 10  минути гореща сол на главата, също не забелязах да помага много. Главата ми е на камък, какво още мога да пия/мажа/смъркам, преди да стигна до пункция?

Имам хроничен максиларен синуит и алергия към много полени, пробвала съм много медикаменти, вкл. цинабсин, синулан, синупрет, муконазал, отривин (от него се надрусах буквално), клариназе и ощеее, за тези се сещам. Дават моментно облекчение, но обикновено синузитът се обостря при нарушен имунитет или някакъв медикамент поне при мен. Тоест посоката е на общо укрепване на тялото и имунитета, а не на прием на хиляда медикамента или капки, които я действат, я не. Редовно почистване на носа, муконазал чист спрей с морска вода и ако пушите - спрете цигарите, аз спрях преди пет години и значително ми помогна.
Видях някой е споменал геломиртол - да, може да е от полза също.
Виж целия пост
# 422
Като дете много страдах от синузит. Спомням си, че физиотерапията ми се отразяваше добре. Ултразвук, магнит и УВ. Тогава това правеха.
Виж целия пост
# 423
В поста ми е написано, че съм ги пробвала.
Писах точно за таблетки защото има и спрей. Не мога да гадая какво е написал точно някой.
Виж целия пост
# 424
Оффф… покрай цистита, нефроложката ме прати на уролог, който смята, че имам прекалено активен пикочен мехур. Изписа ми да пия весификс, обаче чета листовката, в предупрежденията има запек и вегетативна невропатия. Не знам вегетативната дистония дали е невропатия, но заради играещото кръвно и болки в кръста, които имах преди да се отприщи цистита, ми изписаха белергамин две седмици да пия. Егати филма… и за капак, в събота ме ухапа на полянка някайва гадина и ръката ми стана двойна, та в спешното ми биха инжекция урбазон и ми изписаха да пия една седмица антихистамини, от които нощем и първите минути като стана, главата ми се мотае като че алкохол съм пила, а аз не близвам, мразя да пия! Сега, мога ли да го заменя с някоя билкова добавка този весификс за нервен пикочен мехур… защото урологът ме иска на контрола след 10 дни… Егати бабето станах с тия хапчета, аз грип лекувам с джинджифил и стомах с куркума, много трябва да съм зле, за да се навия на хапове, и то едно по едно, не така както сега наведнъж всичко ми се срина…
Виж целия пост
# 425
Може ли да ми препоръчате добър лекар и клиника за артроскопска операция на скъсан менискус на коляното?
За София става въпрос.
Виж целия пост
# 426
Може ли да ми препоръчате добър лекар и клиника за артроскопска операция на скъсан менискус на коляното?
За София става въпрос.
Прочетете тази тема , както и предходната. Вярвам, че ще намерите търсения специалист.
Виж целия пост
# 427
Моля за мнение за кремчета и подобни продукти за заличаване на белези след шарка.
Виж целия пост
# 428
Може ли да ми препоръчате добър лекар и клиника за артроскопска операция на скъсан менискус на коляното?
За София става въпрос.
Прочетете тази тема , както и предходната. Вярвам, че ще намерите търсения специалист.
Благодаря, отивам да чета!
Виж целия пост
# 429
Здравейте Simple Smile От няколко дни имам петна по два от пръстите на дясната ръка (прилагам снимка).



Не ме сърби, нито боли. Не се забелязва разрастване на петната и ги имам само там. Според вас това алергична реакция към нещо ли е или е облазено от насекомо/ ухапване?
Виж целия пост
# 430
От година и два месеца нямам обоняние, може би на 5% е. Не забелязвам промяна. Някой със същото оплакване?
Виж целия пост
# 431
Много хора след ковид са без обоняние или с намалено такова. Има отделна тема.
Виж целия пост
# 432
От година и два месеца нямам обоняние, може би на 5% е. Не забелязвам промяна. Някой със същото оплакване?

Аз. Година и половина. Изпих много В комплекс, Милгама, Цинк. Промяна няма.
Виж целия пост
# 433
boredpanda9, прилича на ухапване от насекомо. Опитай да намажеш с нещо противоалергично. Но пък ухапаното сърби, та не съм сигурна. Иначе на същото място на показалеца си отглеждам мазол аз. От тъп нож. Сега е вече наточен, но мазола не мога да го разкарам, мина около месец. Това не може да бъде обяснение при теб, заради безименния пръст.
Виж целия пост
# 434
Привет! Сутрешно гадене, каква може да е причината? ЗА 37 г одишна жена./не е бременна/? Кръвна картина ще пуснем,но към какъв специалист да се насочим?
 И още нещо да ви попитам за мен се отнася,случвало ли ви се е замайване за секунди и чувство на потъване пак секундно? Спад на кръвно или какво може да е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия