Всякакви въпроси относно хладилниците. Тема N3.

  • 52 751
  • 944
# 135
Скрит текст:
Вчера споменах че държа хладилната част на 4градуса и че ще измеря. Та измерих...поиграх си. Както се спомена по-напред в темата - не може точно да се премери.  Сложих термометъра и след 2 часа при настройка 4 градуса показваше 0.5 градуса и аз "Ъъъъ". Като загледах явно така съм го оставил че въздушната струя от единия от отворите на гърба е падала точно на него та съм премерил Т на струята която охлажда хладилника. Преместих малко термометъра и след 1 час показваше 2градуса. Накрая го преместих пред едни буркани така че да съм сигурен че не се обдухва и показа 3,9 градуса.
Термометъра ми измерва и влажност. Тя си е около 50%.
Вече не мога да гарантирам колко ми е точен термометъра - не е някой професионален а най-обикновен електронен стаен на Xiaomi
П.С. отваряйки и затваряйки вратата колкото да погледна че е 3.9 с влажност 50% т.е.2 секунди и сега след като написах мнението си (няколко минути) отварям пак за да извадя термометъра от хладилника и нормално показва 4,6 градуса и влажност 63%. Поне се уверих че термометъра реагира адекватно
Абсурд да измериш абсолютна температура. Разбрал си го. Температурите, които задаваме, са тези към които уредът се стреми да постигне. Те са силно зависими от точката на измерване (близо-далече от фризерната част, под струята въздух...), отваряне-затваряне на вратата, промените на температурата в помещението, това е най-общо. Дори и да имаш дистанционен термометър, пак ще виждаш температурата само в точката на измерване.

И понеже си написал влажност 50-63%, което е супер, ми се ще повечко хора, които казват, че въздухът в тези хладилници бил сух, добре да си помислят, преди да пишат глупусти в темата и да заблуждават търсещите с незнанието си. Точно перфектен си е процентът, за да не мухлясват продуктите.
Виж целия пост
# 136
И понеже си написал влажност 50-63%, което е супер, ми се ще повечко хора, които казват, че въздухът в тези хладилници бил сух, добре да си помислят, преди да пишат глупусти в темата и да заблуждават търсещите с незнанието си. Точно перфектен си е процентът, за да не мухлясват продуктите.

Всъщност не пишат за въздуха, че е сух, а че продуктите изсъхват. А продуктите изсъхват заради обтичането от въздушния поток, който така изсмуква влагата от тях (всяка жена знае, че на вятър дрехите съхнат по-бързо) и в резултат на това изсмукване въздухът става влажен за сметка на храната.  Тоест няма противоречие - влажен въздух и изсъхнали продукти са си в много логична взаимовръзка.
Виж целия пост
# 137
Имайки предвид че живея и на морския бряг и влажността в Бургас е винаги висока при всяко отваряне на хладилника бая вдигам процента.....
Добре се справя хладилничето. Ако нещо стане и се наложи нов пак ще е LG
Виж целия пост
# 138
На няколко места вкъщи използвам едни силиконов кръгчета с размер на монета от 20 ст. и толкова дебели. Съвсем прозрачни са и са лепкави. ...
Такива?

Мисля, че са тези:

https://balkanyug.bg/bg/Buffer-and-cushions/Impact-cushion-with-adhesive
Виж целия пост
# 139

Всъщност не пишат за въздуха, че е сух, а че продуктите изсъхват. А продуктите изсъхват заради обтичането от въздушния поток, който така изсмуква влагата от тях (всяка жена знае, че на вятър дрехите съхнат по-бързо) и в резултат на това изсмукване въздухът става влажен за сметка на храната.  Тоест няма противоречие - влажен въздух и изсъхнали продукти са си в много логична взаимовръзка.
Че въздуха е сух - сух е.Че продуктите съхнат - съхнат.
Всъщност начина на работа на но-фроста гарантира  изсушаване.
Важно е да се отбележи какво се има предвид под влажност.Относителна или абсолютна.
Относителна влажност е % от максималното количество водни пари,  които може да носи въздуха при съответната температура.При отрицателни температури това максимално количество е нула(приблизтелно, това зависи и от налягането)
В хладилната част въздуха идва от канал започшаващ от вентилатора във фризера.Съответно въздухът си е сух, при навлизането си в хладилната част той се затопля, преминава около продуктите - част от получената енергия придава  на влажната повърхност, частици водна пара получават енергия, достатъчна да преодолеят силите на привличане при съответното парциално налягане и те се откъсват.Съответно въздуха ги отнася до изпарителя на фризера където  те се охлаждат и парите се превръщат в скреж.
Виж целия пост
# 140
Насочили сме се към този хладилник, дали може да дадете мнение дали в този ценови диапазон е добре, като гледам има наличен Total no frost
https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gbb61blhmn#
Виж целия пост
# 141
Това е нашият хладилник,но в друг цвят.Супер си е машинката.В момента е и с 5г. гаранция.
Виж целия пост
# 142
Понеже ми дава наличен в Техномаркет  и Techmart, от кое място бихте препоръчали да се вземе? Защото имам опит само с Техномаркет
Виж целия пост
# 143
В Техмарт цената е с над 100 лв по-ниска, не бих се колебала Simple Smile
Виж целия пост
# 144
Техмарт са официален вносител.
Виж целия пост
# 145
Зравейте! Може ли мнения за тези два хладилника:
https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … GN39VLEB/p/662890
https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … E40DZXBN/p/660787
На втория ми харесва цената и диспенсъра за вода. Май малко избора ми е между кон и кокошка?
Виж целия пост
# 146
Още се чудя кой има излишни пари за Беко и то на тази солена цена. Диспенсър.... Една кутия със студена вода и маркуч. С друго няма с какво да ловят клиенти.
Виж целия пост
# 147
Това е нашият хладилник,но в друг цвят.Супер си е машинката.В момента е и с 5г. гаранция.
Вашият в 6асъв цвят е, ме и на мен ми трябва в друг цвят. И ако може линк. Благодаря
Виж целия пост
# 148
Инокс.

https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gbb61pzhmn
Виж целия пост
# 149
LG имали само хладилник (No Frost) без фризер. На мен, обаче, не ми харесва тази дръжка на вратата.
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 20LG%20GLT51PZGSZ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия