"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 609
  • 761
# 480
В сайта на топлофикация се вижда какво има да се плаща. В ипей/изипей/ел.банкиране също се вижда сумата на задължението към тях.
Виж целия пост
# 481
Това с отказа от Топлофикация възможно ли е, ако има несъгласни? Например някой си е слагал радиатори и дистанционни топломери навсякъде, но съседите му решават, че няма да ползва парно и толкова.
Виж целия пост
# 482
Ако се представи протокол със съгласие на 67 % от собствениците. И други изисквания има, но не ги знам.  Попитай на тел. на Топл.
Виж целия пост
# 483
И аз имам корекция от Топлофикация, която е само за топла вода - доплащане на 80 лв. Странното е, че при изравняването имах да взимам и от топла вода, и от парно и то немалка сума. Другото странно е, че кредитното известие е към фактура от 30.04.2022, в която са сметките само за текущия месец април. И третото, че има 20% ДДС, а не 9. Очевидно утре ще се пише жалба, някой има ли опит колко бързо отговарят?
Виж целия пост
# 484
До 2-3 работни дни на мен са ми отговаряли обикновено. Обаче ако е много експлозивна темата на въпроса, отлагат на мах. Напоследък гледам, че и други отлагат така да отговарят.
Виж целия пост
# 485
При нас все още не е пуснато парно. Освен това, никой не е идвал да отчита (не сме с радио топломери). Как тогава се появи това? Това прогнозно потребление ли е?
Виж целия пост
# 486
Проверихте ли дали наистина излизат за плащане тези суми?
Виж целия пост
# 487
Проверихте ли дали наистина излизат за плащане тези суми?
Да, излизат в ИзиПей, аз оттам разбрах.
Виж целия пост
# 488
И аз имам корекция от Топлофикация, която е само за топла вода - доплащане на 80 лв. Странното е, че при изравняването имах да взимам и от топла вода, и от парно и то немалка сума. Другото странно е, че кредитното известие е към фактура от 30.04.2022, в която са сметките само за текущия месец април. И третото, че има 20% ДДС, а не 9. Очевидно утре ще се пише жалба, някой има ли опит колко бързо отговарят?

9% е ддс ако дан.събитие е след 9 юли.
При вас то е преди тази дата..

Питайте си писмено дружеството. Най-точен отговор ще получите от него. Тук само може да се гадае и предполага...Simple Smile
Виж целия пост
# 489
При нас все още не е пуснато парно. Освен това, никой не е идвал да отчита (не сме с радио топломери). Как тогава се появи това? Това прогнозно потребление ли е?

.
Прогноза сметка за топла вода миналия месец е според мен.
Виж целия пост
# 490
Точно!
Тя, топлинната енергия, се ползва и при загряване (и отчитане) на топлата вода.
Вече по колко иде на месец не знам. Не съм се заглеждала.
Чак такова взиране в левчета и стотинки ми се вижда излишно.
 Само повече стрес си докарвате 😆

Всяка паланка не може да си направи парно, защото парното е много скъпа инвестиция.
Виж целия пост
# 491
Зачудих се, защото втори месец имам фактура 107лв, а месечна вноска 98лв… 🧐 чак толкова топла вода… лятото 30-40лв като е без парно
Виж целия пост
# 492
Да не да я преизчислили служебно?
Попитай ги!
Виж целия пост
# 493
Виж целия пост
# 494
Нали вдигнаха цената за единица отопление. От там е разликата с миналото лято.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия