Работа, CV-та, HR-и, съвети - 82

  • 40 025
  • 930
# 300
На базата на моя опит мога да кажа, че когато човек започне регулярно и ежедневно да остава след работа и да работи по време на отпуската си, шефовете започват да го приемат като даденост и с времето човек не може да ги "отучи" от това. Особено пък едни типични балкански елементи, дето си мислят, че сте им крепостен. Или пък такива, които си нямат личен живот.
Това е толкова вярно, за съжаление.
Виж целия пост
# 301
Подкрепям казаното. За съжаление съм се докарала точно до там....
Виж целия пост
# 302
По принцип всичко е “както ги научиш” та човек трябва много да внимава, защото накрая сам си е виновен, че е позволил да го третират по начин, който не му харесва.
Виж целия пост
# 303
Така е. Затова и ще се оглеждам от пролетта. Щото се натрупаха много "малки камъчета", та ще видим кое ще обърне колата...
Виж целия пост
# 304
Ако необходимостта да се работи допълнително възниква относително рядко, в конкретни периоди, то не мисля, че е проблем служителите да откликнат.

Ако това обаче е постоянно и следствие на нежеланието на ръководството да осигури адекватна на натоварването численост, всеки би могъл с чиста съвест да работи по 8 ч. съгласно договора си. При това положение, несвършената работа не е негов проблем и няма причина да я приема като такъв.
Виж целия пост
# 305
Ако необходимостта да се работи допълнително възниква относително рядко, в конкретни периоди, то не мисля, че е проблем служителите да откликнат.



Тогава не би било проблем в тези случаи и за работодателя да плати овъртайм.
Виж целия пост
# 306
Ако необходимостта да се работи допълнително възниква относително рядко, в конкретни периоди, то не мисля, че е проблем служителите да откликнат.



Тогава не би било проблем в тези случаи и за работодателя да плати овъртайм.

Така е, но това по нашите ширини не е разпространено явление, а и често допълнителният труд се компенсира не с допълнително заплащане, а с допълнителен отпуск.
Виж целия пост
# 307
Ако необходимостта да се работи допълнително възниква относително рядко, в конкретни периоди, то не мисля, че е проблем служителите да откликнат.



Тогава не би било проблем в тези случаи и за работодателя да плати овъртайм.
Това е грях според религията им 😂😂😂
Виж целия пост
# 308
Аз по принцип не цепя секундата, ако това, което правя ме увлича и искам да го свърша не е нужно да ме подканят, сама ще си го чопля и в свободното време. Това, което ме дразни е именно схващането, че е окей да останеш извънредно чат-пат за без пари. А то не е. Аз имам договор с този работодател. Ако той иска повече часове, отколкото сме се договорили - ами трябва да си плати. В магазина не ми дават двайсет грама сирене на аванта, щото - чудо голямо, двайсет грама. Коректността трябва да е двустранна. Ние не сме роби на работодателя. И съм забелязала, че винаги получаваш повече уважение, ако си защитаваш интереса. Свиваш ли се, като мишка и да казваш на всичко - да, добре, почват да те мачкат.
Виж целия пост
# 309
Така е, но трябва и да си готов да си тръгнеш във всеки един момент, а повечето хора не са,  понеже разчитат на заплата.
Виж целия пост
# 310
Така е, но трябва и да си готов да си тръгнеш във всеки един момент, а повечето хора не са,  понеже разчитат на заплата.

Последното само по себе си не е проблем, а обстоятелството, че много хора живеят от заплата до заплата.

Това е разбираемо ако заплатата е ниска, но ако не е, то е по-скоро признак на лоша дисциплина и ниска финансова култура. Хората просто харчат каквото изкарат, а немалка част от тях успяват и да се набутат в дългове за глезотии.

Разумен човек би следвало да поддържа буфер, който да му позволи да остане без постоянни доходи поне 6 месеца, без при това да се стига до някакви драми. Така работодатели с манталитета на чорбаджии трудно ще му скачат по главата.
Виж целия пост
# 311
Е, айде сега, не всички сме директори с големи заплати. Дори и една средна заплата не е напълно достатъчна за месечните разходи, особено ако се гледат и деца. За малките градове пък е почти немислимо средна заплата, добро отношение и стабилна работа, освен в държавния сектор и то, ако имаш гръб...
Виж целия пост
# 312
Khufu, оставането без работа за по-дълъг период обикновено е черна точка в CVто. Даже да си висококвалифициран, ако опитът ти е по-нишов и не се търсят постоянно такива специалисти, както и ако си на 40+ , рисковете от трайна безработица или да започнеш при още по-лоши условия са съвсем реални. Аз например смених работата тази година точно заради претоварване. Финансово можех да не работя и повече от година, но не посмях да тегля майна и да напусна без да имам нещо ново, а бях наистина много отвъд предела.
Виж целия пост
# 313
Най-честното решение е да се плаща за свършена работа, а не за брой часове, т.е. консултантски договор, ама мнозинството хора не искат това. Иначе и в държавната администрация и МВР уж работят много извънредно и ето на България е цъфнала и вързала от извънредното редене на пасианси.

В почти всички добре платени професии се налага понякога да се остава след работно време или да се отговаря на съобщения през отпуската. И много често това не се води като извънреден труд, но се компенсира с висока заплата, годишни бонуси, акции и т.н. Въпроса е усилията да се заплащат подобаващо, но това няма да стане с пари в пликче, колкото и да не го проумява мнозинството.

да започнеш при още по-лоши условия са съвсем реални.
Ако ти е трудно да си намериш работа със същите, даже не по-добри, условия значи явно условията ти са достатъчно добри. Така работи пазара.
Виж целия пост
# 314
То хубаво да събереш буфер за 6 месеца, ама как се постига това с 800лв заплата.

Иначе не смятам, че дупка от няколко месеца в CV-то са кой знае каква драма. Имал си финансовата възможност - починал си си. Някои хора търсят под вола теле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия