Бързи здравословни въпроси и отговори – 38

  • 40 733
  • 744
# 135
Здравейте, една от папиломите на шията ми се възпаали вчера след сън. Беше силно болезнена, намазах я с йодасепт и сложих лепенка за да не се инфектира повече и да не се дразни. Днес е станала тъмно кафява, беше с телесен цвят преди да се възпали. Дали е нещо от което да се притеснявам или е нормален процес и ще падне?
Виж целия пост
# 136
Ще падне.
Случвало ми се е,боли,сърби,неприятно е,но минава.
Виж целия пост
# 137
Ще падне.
Случвало ми се е,боли,сърби,неприятно е,но минава.

Благодаря! Heart
Виж целия пост
# 138
Може ли сега да се смени личен лекар?
Виж целия пост
# 139
Здравейте, една от папиломите на шията ми се възпаали вчера след сън. Беше силно болезнена, намазах я с йодасепт и сложих лепенка за да не се инфектира повече и да не се дразни. Днес е станала тъмно кафява, беше с телесен цвят преди да се възпали. Дали е нещо от което да се притеснявам или е нормален процес и ще падне?
[/quote
Дори здравей .
Хубаво е да посетиш кожен лекар.
Виж целия пост
# 140
И още по-хубаво е да ходиш да си ги махнеш тези папиломи.
Става с лазер бързо и безболезнено (слагат упойка, но дори и без, не е кой знае какво). Иначе все се закачат в нещо, възпаляват…
Виж целия пост
# 141
Къде в София е най-добрият ЯМР и съответно специалистите по образна диагностика са отлични?
Скоро правих в Сити клиник, но имам някои съмнения относно разчитането на резултата.
Виж целия пост
# 142
Къде в София е най-добрият ЯМР и съответно специалистите по образна диагностика са отлични?
Скоро правих в Сити клиник, но имам някои съмнения относно разчитането на резултата.
Спектър, Иван Рилски...
Зависи кой го разчита
Виж целия пост
# 143
Аз съм доволна от Спектър.
Виж целия пост
# 144
Къде в София е най-добрият ЯМР и съответно специалистите по образна диагностика са отлични?
Скоро правих в Сити клиник, но имам някои съмнения относно разчитането на резултата.
Спектър, Иван Рилски...
Зависи кой го разчита
При теб разчитането на резултата потвърди ли се от лекарите, които назначиха изследването? Защото при мен заключението и мнението на лекарите са различни.
Mila1331
и към теб са същите ми въпроси. Благодаря.
Виж целия пост
# 145
Да, потвърди се.
Даже ми бяха отбелязали нещо важно на ЯМР на глава, което бяха видяли извън зоната - на шийни прешлени, което беше един вид бонус.
Виж целия пост
# 146
ПКК +СУЕ+С реактивен протеин + Асат,Алат - мъж на 32 г.
мисля,че резултатите са добри, но..

Тромбокрит/ PCT   L    0.0016       при норма  0.0020-0.45

Има ли повод за притеснение? Не намирам много информация
Тромбокрит и Тромбоцит 2 различни неща ли са?
Виж целия пост
# 147
Като гледам изследванията, явно не са правени без причина. Вероятно е ниска стойността на фона на прекарана инфекция, вирус? Но сам по себе си, един показател извън норма, нищо не значи. Гледат ги на фона на цялостна картина и пак зависи повода на изследването. Докторите си знаят. Най-малкото, и винаги, ако нещо тревожи, то се повтаря изследването. Обикновено следващия път е в норма (особено ако всичко друго е ок).
Случвало ми се е. Треперела съм, изчитала съм сайтовете в интернет Simple Smile
Отношение в картината има MPV, ако правилно съм разбрала. Ако то се движи нагоре, следват го и PCT, и обратно. Ако е надолу и PCT се понижават.
Тези показатели пък се гледат на фона на хемоглобина. От хемоглобина надолу всичко е навързано.
Виж целия пост
# 148
Здравейте.
Днес ми излезна резултата от микробиология.
Според вас какво показват.
Виж целия пост
# 149
Питане имам...
Пит е АБ Левокса 2 дни, заради леки хрипове. Днес гърлото червено, леки налепи като за ангина.
Може ли да се смени АБ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия