Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 72

  • 39 200
  • 748
# 255
Рампата е частна собственост, обща част на кооперацията.
До колкото знам, в частна собственост не може принудително да се прави нищо, касаещо друг човек или собственост, нарича се самоуправство.
Единственото (легално) е съд.
Иначе, можете да се оплачете в полицията, може леко да го сплашат, без да имат легални права за действие (работило е).
Също, глоби от ет собственост при някакъв утвърден правилник. Събираемостта е отделен въпрос.
Имали сме периодични терори както отвън по рампата, така и вътре в общите части при гаражите. По един или друг начин със събрания, обсъждане, натиск, заплахи се разкарват хората. Ама всеки път е много нерви.
Виж целия пост
# 256
Няма да разводнявам темата, ама наистина търся съвет и така...
А това реално също е резултат от презастрояването. И е една от причините вече да искам да бягам от големият град. Живее ми се в малко градче на спокойствие... че няма денонощен бар и луксозна детска градина.. не ми е проблем 😀
Виж целия пост
# 257
Светлозара, тоя имот за 650 евро на кв бил 100 кв, видях го днес на снимки. Вярно етаж 6, ако няма асансьор и локацията не е посочена правилно, а някъде след лятно кино, малко греда, но факт: такива цени няма. Home to you са ми малко monkey компания. Може да има скрити неща, 65 к евро за 100 кв са ми малко нереални. Трябва да се види всичко ли е законно като стаи неща, че и последен етаж. За един асансьор не би трябвало толкова ниска чак цена.
Гого, да какво ли си говоря и разсъждавам, тук нищо от САЩ и Европа не идва. Скоро чужденците ще продават собствените си имоти в чужбина, че да не изтърват момента да купят тук.
Виж целия пост
# 258
Скрит текст:
Значи смяташ, че цените са стигнали едно плато и няма да мърдат наникъде?
Ами според мен за идната година е наистина така, няма да мърдат, поне докато не започнат да нарастват непродадените апартаменти ново строителство и кредиторите не започнат да настъпват. Ако такъв момент въобще дойде.
Последните два месеца уговорихме 4 сделки на старо строителство. Всичките са с кредити. Цените са доста по-високи  от същите имоти, които изхарчихме миналата година. (40 процента по-високи). А пък, нали, от миналата до тази година, е имало пуснато НС на пазара? Как смяташ, че това, което тази година ще излезе на пазара, ще се отрази? Ми - няма да се отрази в посока намаляване на цените на СС, отсега можеш да си сигурен.
Нали писах завчера, че това ни е първата продажба с кредит. 4 от 4 са с кредит, а досега винаги са били в кеш.
За мен това значи, че скъпи или не, апартаментите се продават на цени, 40 процента повече спрямо миналата година. Хората вземат кредити, и това е. Всички 4 броя са за собствено ползване, като трите са апартаменти, а четвъртото е офис.
Затова.... Чета, чета, пък чак се замислям дали с (някои от) вас живеем в същата година?
Ако съм построил сгради с апартаменти, имам задължения към банки, и се окажа с недостатъчно продадени жилища за да покривам задълженията си - ще сваля цените. Ако на пазара се появят жилища нс на по-ниски цени, хората ще се насочат натам и сс ще слезе също в цените си. Хипотетика, финансовата ми отговорност е единствено спрямо мен, вие си купувайте във вашата година.
Виж целия пост
# 259
Рампата е частна собственост, обща част на кооперацията.

Бариера пред рампата?
Виж целия пост
# 260
В 90% от случаите паркират хора с достъп, както преди общата врата, така и след нея.
Но, да, това би ограничило поне външните хора.

Друг проблем е, че устройствата, помнещи кодове са прекалено прости. Някои комерсиални паркинги държат компютърна база данни с кода на конкретен човек, който списък може да се манипулира, модифицира, хора да се изключват, да има различни правила за дни, часове и тн.
Но в частните кооперации всичко е накуп. Т.е., ако бивш наемател има дистанционно, няма как да изключиш конкретно него, ако не тръгнеш да препрограмираш всички дистанционни. Което е тегаво.
Виж целия пост
# 261

Ти си малка и не помниш, но покрай предишната финансова криза (и малко преди това големия възход) слушахме абсолютно същите неща, 1:1. "Тук не е САЩ", "България ей сега влиза в ЕС и се очаква цените да излетят и да настигнат западно-европейските столици", "Купувайте, че не останаха" и т.н. и т.н. Реториката е една и съща погледнато отстрани.

Сергей Станишев 10.2008 г.  - Стабилни сме, криза няма, кризата от САЩ няма да ни засегне чак толкова много ... Залагаме растеж в бюджета над 5% (УАУ) https://news.bg/politics/stabilni-sme-gotovi-sme-za-vsichko-kriza-nyama.html

Същия след 2 месеца 12.2008 г. - https://www.dnes.bg/politika/2008/12/19/stanishev-2009-shte-e-godinata-na-krizata.62964
Виж целия пост
# 262
Не знам дали цените са високи или ниски.
Знам , че сега спокойно мога да си продам жилището (в добър столичен район) и да си купя нещо прилично на запад от Калотина с прилично местоположение ,в прилична държава....
Преди години нямаше как...
Аз направих точно това и съм много доволен.
Е, там при теб и аз бих се преместила.... Но нямам тази смелост, да си оставя роднини през няколко преки от мен и да се преселя на 3+ часа полет. Засега само по екскурзии.
Виж целия пост
# 263
Тук има ли някой, който е полицай или нещо такова.. да ми каже аджеба, кого да викам като спрат в едната лента към подземният паркинг, защото наистина ви казвам много съм близо до това да им обиколя колите с някой по - остър ключ и само камерите ме спират.
Оо, това дърво и аз съм го ял.

Рампа в близост до една от вървежните дискотеки. След 23-24ч. всичко в района се задръства от коли. "Легалните" места се заемат от бакшиши, след което останалите коли почват да спират където намерят. Най-мекия вариант е да спрат така, че да не са буквално пред рампата, но оставят пролука колкото да минеш на 1 боя разстояние, след което не можеш да вземеш завоя към улицата (все пак рампите са перпендикулярно на улицата, т.е. не можеш да излезеш право напред).

Веднъж двама героя бяха спрели така, че затваряха плътно изхода на рампата. Дори пеш не можеш да влезеш, камо ли с кола.

До дискотеката имаше патрулка, говорих с тях - "не можем да направим нищо, обадете се на 112". Викам нещо да се вдигнат с паяк, тва-онова - паяците не работели през нощта, само денем и само през седмицата. Обаждам се на 112 - щели да извикат патрулка...

Решението е първи път бележка, втория път гумите (ако си по-учтив - през вентила), трети път огледалата и така докато се сети. Не съм привърженик на такива неща, но на наглата арогантност да спреш умишлено пред рампа няма с какво друго да се отвърне...

Но вътре в рампата не съм виждал да спират, само пред нея.
Виж целия пост
# 264
Тук има ли някой, който е полицай или нещо такова.. да ми каже аджеба, кого да викам като спрат в едната лента към подземният паркинг, защото наистина ви казвам много съм близо до това да им обиколя колите с някой по - остър ключ и само камерите ме спират.
Оо, това дърво и аз съм го ял.

Рампа в близост до една от вървежните дискотеки. След 23-24ч. всичко в района се задръства от коли. "Легалните" места се заемат от бакшиши, след което останалите коли почват да спират където намерят. Най-мекия вариант е да спрат така, че да не са буквално пред рампата, но оставят пролука колкото да минеш на 1 боя разстояние, след което не можеш да вземеш завоя към улицата (все пак рампите са перпендикулярно на улицата, т.е. не можеш да излезеш право напред).

Веднъж двама героя бяха спрели така, че затваряха плътно изхода на рампата. Дори пеш не можеш да влезеш, камо ли с кола.

До дискотеката имаше патрулка, говорих с тях - "не можем да направим нищо, обадете се на 112". Викам нещо да се вдигнат с паяк, тва-онова - паяците не работели през нощта, само денем и само през седмицата. Обаждам се на 112 - щели да извикат патрулка...

Решението е първи път бележка, втория път гумите (ако си по-учтив - през вентила), трети път огледалата и така докато се сети. Не съм привърженик на такива неща, но на наглата арогантност да спреш умишлено пред рампа няма с какво друго да се отвърне...

Но вътре в рампата не съм виждал да спират, само пред нея.

Има камери 🤣 не мога да правя такива неща... мога, ама.. Та, полицията тогава извика ли я.. Тя направи ли нещо. Нашите спират от горе до долу. По цялата дясна част на рампата.
Виж целия пост
# 265
Има камери 🤣 не мога да правя такива неща... мога, ама.. Та, полицията тогава извика ли я.. Тя направи ли нещо. Нашите спират от горе до долу. По цялата дясна част на рампата.
Е нали казах, че говорих с патрулката, която беше на 30 метра от мястото - бяха тотално нее.ателни, нулев интерес към проблема. Пратиха ме при 112, които щели да пратят патрулка... класически параграф 22.

Като има камери кво? Мислиш, че тоя дето е спрял там забранено ще ходи да търси камери ли?
Виж целия пост
# 266
Аз съм си мислел някой път, слагам черен анцуг с качулка, пък нека има камери. Но не съм се решавал за сега. А и проблемите са се решавали.
Разбира се, няма да се прибираш у вас, щото ще те проследят с камерите къде отиваш.
Виж целия пост
# 267
https://parkiral.com/
Ей тука има стикерчета като за първо време.
Виж целия пост
# 268
https://parkiral.com/
Ей тука има стикерчета като за първо време.
Oo, мерси, много добра идея!
В момента не съм в БГ, но като се върна, веднага си поръчвам 50 броя... Включително и от варианта за инвалидни места - много ме дразнят такива, въпреки че за щастие не съм засегнат пряко.

Лепваш 2-3 лепенки (зависи колко са големи) фронтално на предното стъкло и приятно каране...
Виж целия пост
# 269
😀 Тези камери обаче какво да ги правя... общо са 5.. все от някоя ще ме видят... накрая аз ще е окажа със спукани гуми и натрошена кола.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия