Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 8

  • 52 789
  • 830
# 360
SvetliS не знам кой го следи, но си сменете ендокринолога според мен.
Категорично е за хормон положението, вижда се по всички хормони - ТСХ висок, Т4 нисък, Т3 наднормен тъй като организма се опитва да компенсира хипофункцията като завишава хормона, докато в един момент ще се срине рязко надолу. Всичко това казвам от опит с моя син, на същата възраст е, но вече 3г е на хормон. Преди това беше спрял да расте на височина и да сменя млечни зъби, докато беше в хипофункция. Инсулина е сравнително висок за сутрешен, вероятно затова и е получил хипогликемия, вероятно има ИР. Витамините са ниски.
Автоимунните се "повличат" едно друго, често човек е с по 2 автоимунни.

Ако искаш ела в темата за Хашимото,  освен мен и други майки на деца с Хашимото, може да попиташ за лекар, аз не съм в София и не мога да помогна https://www.bg-mamma.com/?topic=1578956
Виж целия пост
# 361
Здравейте,
Става въпрос за момче на 14г., диагностициран е с Хашимото преди година и половина, но хормон за момента не му е изписан - следи се при детски ендокринолог.
Има и витилиго, проявило се преди 7 години, като за него също не приема никакви медикаменти.

Изследванията ги направихме за профилактичен преглед, тъй като преди 1 месец беше хоспитализиран заради припадък от ниска кръвна захар.

Като симптоми към момента -  мускулни болки периодично /в тези случаи му давам магнезий/, раздразнителност, секундно прилошаване при резки движения.

Моля за помощ при разчитането на резултатите. Чак в петък сме на преглед.

Предварително благодаря!

Спортува ли младежът?
Виж целия пост
# 362
SvetliS не знам кой го следи, но си сменете ендокринолога според мен.
Категорично е за хормон положението, вижда се по всички хормони - ТСХ висок, Т4 нисък, Т3 наднормен тъй като организма се опитва да компенсира хипофункцията като завишава хормона, докато в един момент ще се срине рязко надолу. Всичко това казвам от опит с моя син, на същата възраст е, но вече 3г е на хормон. Преди това беше спрял да расте на височина и да сменя млечни зъби, докато беше в хипофункция. Инсулина е сравнително висок за сутрешен, вероятно затова и е получил хипогликемия, вероятно има ИР. Витамините са ниски.
Автоимунните се "повличат" едно друго, често човек е с по 2 автоимунни.

Ако искаш ела в темата за Хашимото,  освен мен и други майки на деца с Хашимото, може да попиташ за лекар, аз не съм в София и не мога да помогна https://www.bg-mamma.com/?topic=1578956

Благодаря много за отговора!

Ще запиша час при друг ендокринолог - досега в две болници сме ходили на прегледи при ендокринолози.
ИР как се разбира ?
Всички показатели, извън нормата в изследванията ли са свързани с щитовидната жлеза?

sleek - Да, спортува редовно.
Виж целия пост
# 363
Първата част на изследванията са щитовидните. После в кръвната картина отклоненията са заради витамини по мое мнение. ИР се доказва с обременяване с глюкоза, но е натоварващо изследване и се прибягва по-рядко до него. Принципно през пубертета инсулина е малко завишен, но щом е получил хипогликемия и тази сутрешна захар е една идея ниска си мисля, че явно му идва висок инсулина. Как се храни? Кръвно мерите ли, вероятно е ниско?

За завишения ТАТ се търси причина - уши, нос, гърло, зъби , пикочо-полова система. При сина ми е златист стафилокок в носа и алергичен ринит
Виж целия пост
# 364
Първата част на изследванията са щитовидните. После в кръвната картина отклоненията са заради витамини по мое мнение. ИР се доказва с обременяване с глюкоза, но е натоварващо изследване и се прибягва по-рядко до него. Принципно през пубертета инсулина е малко завишен, но щом е получил хипогликемия и тази сутрешна захар е една идея ниска си мисля, че явно му идва висок инсулина. Как се храни? Кръвно мерите ли, вероятно е ниско?

За завишения ТАТ се търси причина - уши, нос, гърло, зъби , пикочо-полова система. При сина ми е златист стафилокок в носа и алергичен ринит

Кръвното му е около 110-120 на 60-70. Храни се редовно с всякакви разнообразни храни и готвено - откакто излязохме от болницата без ограничение в хляб и сладко, защото преди това не ги приемаше често. Ако има значение висок е 1,75см и към днешна дата е 59кг, до скоро , когато не консумираше толкова въглехидрати беше 56кг

Извинявам се за тъпия въпрос относно ТАТ, но как да я намеря тази причина ? Как установихте при синът Ви?
Виж целия пост
# 365
Ами то не всеки успява да я намери, но има теория за първопричината от която се повишават антителата и е хубаво да се потърси. Защото ако се намери, може да се отстрани и контролира. Аз лично пуснах гърлен и носен секрет, но той си имаше едно редовно кихане сутрин и леко подсмърчане, което през деня изчезва. След лекуване на бактерията антителата влязоха в норма. Понякога е болен зъб, синузит, при жените често бактерия в пикочо-полова система. Аз затова нахвърлях посоките, вие помислете има ли потенциално някъде там проблем, оплаквания.
Виж целия пост
# 366
Креатин фосфокиназата е завишена. Може да се обясни в изследването при физическо натоварване. Добре би било да се повтори след 2 месеца, когато детето не е било физически активно 2 дни. Ако и тогава е завишена, ще трябва да потърсите причината в дълбочина и дали и към този момент ще има мускулни оплаквания.
Виж целия пост
# 367
Креатин фосфокиназата е завишена. Може да се обясни в изследването при физическо натоварване. Добре би било да се повтори след 2 месеца, когато детето не е било физически активно 2 дни. Ако и тогава е завишена, ще трябва да потърсите причината в дълбочина и дали и към този момент ще има мускулни оплаквания.

Благодаря! Изследването е правено днес сутринта, като последните 2 дни /събота и неделя/ не е имал физическа натовареност.
Виж целия пост
# 368
Ако оплакванията в мускулите имат давност, направете отново теста след месец-два. Ако и тогава маркерът е завишен и мускулните болки продължават, търсете допълнителна помощ. Има малка вероятност зад това да се крие друго автоимунно заболяване.
Виж целия пост
# 369
.
Виж целия пост
# 370
Здравейте дали може да ми помогнете с разчитането на изследванията на дете на 3 години и 10 месеца.Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 371
Скрит текст:
Здравейте дали може да ми помогнете с разчитането на изследванията на дете на 3 години и 10 месеца.Благодаря Ви!

Лека, вероятно отшумяваща инфекция, нищо притеснително.
Виж целия пост
# 372
sleek благодаря много.Доста се бях притеснила.🙂
Виж целия пост
# 373
Здравейте,какво мислите за тези резултати?
Виж целия пост
# 374
Скрит текст:
Здравейте,какво мислите за тези резултати?

Анемия. Хематолог да ви консултира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия