Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 62 608
  • 849
# 675
А как е разбрала, че яйцеклетките не струват?
Виж целия пост
# 676
Ами така и не разбрах, не ми обясни и затова и не й повярвах изобщо.
Виж целия пост
# 677
А как е разбрала, че яйцеклетките не струват?
Незнам и аз се зачудих…само накрая ми каза: ще видим виждали сме всякакви чудеса тук.
Само ме е преглеждала с вагинален ехограф и са ми пускани хормони на 2ри ден. Даже антимюлеров хормон не ми е пускан. Още като ме преглеждаше ме пита опериран ли ми е яйчника… казах не… и тя: на такъв ми изглежда
Виж целия пост
# 678
Ами така и не разбрах, не ми обясни и затова и не й повярвах изобщо.

Какво Ви обясни другият лекар? Успяхте ли с Ваша яйцеклетка?
Виж целия пост
# 679
Здравейте, днес бях при Персенска на преглед- правим стимулация с Фемара и този месец ще правим опити в къщи, но ми каза че така си губим времето да действаме с инсеминации, а след това към инвитро. Установен проблем нямаме…всеки път ми казва, че левия ми яйчник не е хубав… а днес даже и ми каза, че и инвтро трудно би станало с този яйчник. Останах малко разочарована…… качеството на яйцеклетките не било хубаво. Някой който е пил някакви добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките може ли да сподели?
Как са хормоните и AMH - то по-конкретно?
На мен за покачване на AMH ми подействаха добре витамин D, убиквинол (CoQ10 активната форма) и omega 3.
Някаква по конкретна марка добавки?
Виж целия пост
# 680
А как е разбрала, че яйцеклетките не струват?
Незнам и аз се зачудих…само накрая ми каза: ще видим виждали сме всякакви чудеса тук.
Само ме е преглеждала с вагинален ехограф и са ми пускани хормони на 2ри ден. Даже антимюлеров хормон не ми е пускан. Още като ме преглеждаше ме пита опериран ли ми е яйчника… казах не… и тя: на такъв ми изглежда
Изобщо не обръщайте внимание какво ви говорят, следете си резултата и ако един лекар не може да помогне, не означава че при всички ще е така. Ако сте в началото на инвитро процедурите, ще се наслушате и нагледате на бая "чудеса", в един момент ще притръпнете и ще отсявате кое е важното. 🍀
Виж целия пост
# 681
Аз не бих й повярвала на това изказване. Как установи, че яйцеклетките не стават, на база на изследвания ли, на база неразвити ембриони ли...
Преди седмици при мен обърка спукан фоликул за плоден сак в тръбата и ако бях нейна пациентка, щеше да ме оперира без да й мигне окото за едното нищо.
Ако останете неин пациент, питайте всичко, което Ви интересува. Потърсете и второ, трето мнение.
Оставам с впечатление, че напоследък тя доста праща веднага за инвитро с донорска яйцеклетка. Ясно, че там е възможността на много хора, но не мисля, че 10 от 10 двойки имат нужда от донорска програма.
Виж целия пост
# 682
Аз съм с едно дете, което чакахме близо 2 години…. Отидохме при Цветков и за 3-4 месеца стана с опити в къщи. Чак ме хваща яд, че не го последвах в новата болница, а останах в Надежда.
Виж целия пост
# 683
Здравейте, днес бях при Персенска на преглед- правим стимулация с Фемара и този месец ще правим опити в къщи, но ми каза че така си губим времето да действаме с инсеминации, а след това към инвитро. Установен проблем нямаме…всеки път ми казва, че левия ми яйчник не е хубав… а днес даже и ми каза, че и инвтро трудно би станало с този яйчник. Останах малко разочарована…… качеството на яйцеклетките не било хубаво. Някой който е пил някакви добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките може ли да сподели?
Как са хормоните и AMH - то по-конкретно?
На мен за покачване на AMH ми подействаха добре витамин D, убиквинол (CoQ10 активната форма) и omega 3.
Някаква по конкретна марка добавки?
Може би да се консултирате с лекар за по сигурно, аз на своя глава ги взимах след доста четене, че AMH- то беше спаднало много. Като цяло ние сме с доказан мъжки фактор, но още не знаем какво е положението при мен.
Специално за покачването на AMH ми се струва че доста ми помогнаха понеже в рамките на половин година го вдигнах драстично.
Ubiquinol - https://remedium.bg/natural-factors-ubikvinol-aktiven-koenzim-q1 … -kapsuli-132907/p
Omega 3 - https://remedium.bg/omega-3-kaps-1000mg-120br-doctors-best-064042/p
Витамин Д - https://remedium.bg/vitamin-d3-kaps-2000iu-180br-doctors-best-064031/p
Като аз взимах витамин Д в по-голямо дози понеже беше под долната граница след изследване и ми беше предписан от лекар.
Ако не сте изследвайте витамин Д преди приемът му.
Виж целия пост
# 684
Аз съм с едно дете, което чакахме близо 2 години…. Отидохме при Цветков и за 3-4 месеца стана с опити в къщи. Чак ме хваща яд, че не го последвах в новата болница, а останах в Надежда.

Послушайте интуицията си. Лекарите също имат своята интуиция и години натрупан опит и знания. Гинеколожката, при която ходех преди да започна с ин-витро има доста време и прегледът при нея трае около един час. Подробно ми обяснява всичко, примерно защо спуканият фоликул не е бил хубав и много други неща, които с изследвания само ще се потвърдят. Двама гинеколози са ми казвали само при вагинален преглед, че нямам овулация в дадения месец и после се е потвърждавало. Лекарите имат своите начини. Успех при който и лекар да се насочите.
Виж целия пост
# 685
Аз съм с едно дете, което чакахме близо 2 години…. Отидохме при Цветков и за 3-4 месеца стана с опити в къщи. Чак ме хваща яд, че не го последвах в новата болница, а останах в Надежда.

е то не е късно ... Simple Smile
Виж целия пост
# 686
Въпросче - на подготовка за инвитро съм. Инструкцията ми е, да запиша час един ден след началото на цъкъла ми, за да се започне стимулацията. Въпросът е, че това се падна днес и ако 1ви ден е утре, то в неделя трябва да ми бъде часа. Обаче от Надежда ми дават час за понеделник вечерта - попитах дали това не е проблем и ми казаха, че няма как по-рано, което не отговаря на въпроса ми дали е проблем - за самата процедура т.е. намаляват ли ми се шансовете за успех по някакъв начин. Някой да може да коментира?
Виж целия пост
# 687
Не се притеснявай, искат на 2-3 ден от цикъла. Ако ти е дошло днес следобед няма проблем. Но ако си в цикъл от тази сутрин, по добре е утре да ти е прегледа
Виж целия пост
# 688
Понеже се дискутираше малко по-нагоре кога се обаждат за първичен преглед при репродуктивен - на мен ми звъннаха вчера, формуляра бях попълнила точно предния петък.
Виж целия пост
# 689
Въпросче - на подготовка за инвитро съм. Инструкцията ми е, да запиша час един ден след началото на цъкъла ми, за да се започне стимулацията. Въпросът е, че това се падна днес и ако 1ви ден е утре, то в неделя трябва да ми бъде часа. Обаче от Надежда ми дават час за понеделник вечерта - попитах дали това не е проблем и ми казаха, че няма как по-рано, което не отговаря на въпроса ми дали е проблем - за самата процедура т.е. намаляват ли ми се шансовете за успех по някакъв начин. Някой да може да коментира?

Не е проблем, успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия