Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №33

  • 46 615
  • 742
# 255
Castiella, благодаря! Скоро се изследвах и понеже всичко ми беше в норма, изобщо не помислих, че може да е нещо такова. Действително вечерите ядох хляб със салатата. Нещо, което не съм правила отдавна...ще спра и дано има ефект. Много благодаря за съвета! Hug
Виж целия пост
# 256
Здравейте момичета😍
И аз да питам нещо, което започна много да ме притеснява. На 49г съм и все още имам редовен цикъл с малки изключения - миналата годината ме пропусна два месеца, тази за сега 1 месец. Но от 1 година, освен, че цикълът ми идва на по-кратък интервал от време и е различен като интензитет -  ту ужасно обилен, ту оскъден, от година насам имам ужасни болки в кръста ниско долу , покрай овулация, преди или след цикъл. Болките се появяват внезапно, сякаш от нищото, по същото време имам често и болки в корема там където са яйчници, матка - същите са като при ПМС. Мисля, че са свързани нещата. Защо се появява тази болка в кръста, тя е ужасна, лежа по цял ден пия Диклак/от друго не минава/, подута съм като балон , не мога да се наведа да ходя нормално, болките са остри , пронизващи,  цялата се вцепенявам, направо ми действа и на психиката това състояние. Записах час при ЛЛ, дайте ми съвет направление за какъв лекар да взема? Дали някоя от вас се е сблъскала с такъв проблем? Явно е заради пременопаузата, не зная ….
Благодаря ви предварително за съветите!
Виж целия пост
# 257
Първо иди на АГ.
Виж целия пост
# 258

Бях преди 8 месеца, всичко ми каза , че е нормално. Рутинен преглед + цитонамазка, всичко в норма.
Виж целия пост
# 259
Marina, писала съм и в горни постове, дама от форума ми препоръча “формула за гинекологична подкрепа” за симптоми подобни на твоите.При мен за момента има силно положителен ефект. Рутинният преглед трябва да включва ехограф, колпоскопски преглед, цитонамазка и микробиология (липсата на някое от тези изследвания компроментира останалите), ако всичко е наред, можеш да мислиш, че причината е просто предстояща менопауза.
Виж целия пост
# 260
Колко често се полага по Здравна каса направление за гинеколог за жени над 50годишна възраст!
Виж целия пост
# 261
Marina, писала съм и в горни постове, дама от форума ми препоръча “формула за гинекологична подкрепа” за симптоми подобни на твоите.При мен за момента има силно положителен ефект. Рутинният преглед трябва да включва ехограф, колпоскопски преглед, цитонамазка и микробиология (липсата на някое от тези изследвания компроментира останалите), ако всичко е наред, можеш да мислиш, че причината е просто предстояща менопауза.
А хормоните?
При мен схемата на прегледите е следната:
1. Годишен АГ преглед, включващ горепосочените изследвания;
2. Цялостен преглед, включващ ЕКГ, кръв, урина, и т.н, при ЛЛ;
3. Хормонални -  след кръвните, за да се определи точно кое откъде идва, при гинеколог;
4. Мамография - на всеки 2 години;
Ще споделя след това, какви са резултатите. Първо да отпразнуваме подобаващо кръглата годишнина  Satisfied
Виж целия пост
# 262
Marina, писала съм и в горни постове, дама от форума ми препоръча “формула за гинекологична подкрепа” за симптоми подобни на твоите.При мен за момента има силно положителен ефект. Рутинният преглед трябва да включва ехограф, колпоскопски преглед, цитонамазка и микробиология (липсата на някое от тези изследвания компроментира останалите), ако всичко е наред, можеш да мислиш, че причината е просто предстояща менопауза.
Виж целия пост
# 263
А и аз съм с такива болки, но съм и с миоми , от които едната „на краче“. Определено се усеща , че има нещо чуждо в тялото. 
 С колпоскоп винаги ли се прави?  Досега не съм правила
Виж целия пост
# 264

Бях преди 8 месеца, всичко ми каза , че е нормално. Рутинен преглед + цитонамазка, всичко в норма.

8 месеца е много време, иди пак, нещата може вече да са други....
Виж целия пост
# 265
При мен схемата на прегледите е следната:
1. Годишен АГ преглед, включващ горепосочените изследвания;
2. Цялостен преглед, включващ ЕКГ, кръв, урина, и т.н, при ЛЛ;
3. Хормонални -  след кръвните, за да се определи точно кое откъде идва, при гинеколог;
4. Мамография - на всеки 2 години;
Ще споделя след това, какви са резултатите. Първо да отпразнуваме подобаващо кръглата годишнина  Satisfied
Незнам какво ще ти назначат(дано не е само това,което се полага по каса ),но  сме обсъждали какво е добре да се изследва при оплаквания в този период.Освен полови(изследват се в определени дни от месеца) и щитовидни(всички 5 показателя),дефицити на витамини(Д3,Б12) и желязо(целия железен панел),инсулин и кръвна захар.
ПП Дали няма да е добре да се събере някаква систематизирана информация и да се сложи на първа страница,за да не се повтаря толкова често.Мога да се заема и да предоставя събраното на човека който ще пусне следващата тема( или аз да я пусна,ако няма желаещи)
Виж целия пост
# 266
Marina, писала съм и в горни постове, дама от форума ми препоръча “формула за гинекологична подкрепа” за симптоми подобни на твоите.При мен за момента има силно положителен ефект. Рутинният преглед трябва да включва ехограф, колпоскопски преглед, цитонамазка и микробиология (липсата на някое от тези изследвания компроментира останалите), ако всичко е наред, можеш да мислиш, че причината е просто предстояща менопауза.
А хормоните?
При мен схемата на прегледите е следната:
1. Годишен АГ преглед, включващ горепосочените изследвания;
2. Цялостен преглед, включващ ЕКГ, кръв, урина, и т.н, при ЛЛ;
3. Хормонални -  след кръвните, за да се определи точно кое откъде идва, при гинеколог;
4. Мамография - на всеки 2 години;
Ще споделя след това, какви са резултатите. Първо да отпразнуваме подобаващо кръглата годишнина  Satisfied
Миналият месец бях на ендокринолог , пуснахме кръв, урина , инсулин, кр. захар, ТСХ, вит Д (само той ми беше под нормата). Казах й, че искам и другите хормони, тя ми отвърна, че няма смисъл да ги правя защото не са в норма при всички положения и това си било нормално.
Виж целия пост
# 267
Пълно безхаберие.Нямам думи.А какво останало да тълкува резултати при условие,че нещо в норма не означава оптимални стойности или да даде препоръки за лечение.
Виж целия пост
# 268
ПП Дали няма да е добре да се събере някаква систематизирана информация и да се сложи на първа страница,за да не се повтаря толкова често.Мога да се заема и да предоставя събраното на човека който ще пусне следващата тема( или аз да я пусна,ако няма желаещи)
Желателно е да не е информация, която е подвеждаща и противоречи на общоприетите медицински протоколи. В този пост също се съдържа такава. Никой не ви спира да пишете и да си изследвате каквото си искате, но е препоръчително да не заблуждавате останалите потребители, че това има диагностична стойност.
Виж целия пост
# 269
 Знаете ли дали има  болница, от която да се обаждат в случай, че резултата от цитонамазката не е ок, за да се правят допълнителни изследвания?  Така аз чакам резултат и си мисля, че щом никой не се обажда значи всичко е наред ? Утре ще звъня да питам как са нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия