Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 9

  • 10 250
  • 293
# 285
Във всички теми, включително актуалната, има доста коментари за марката като цяло и не са никак положителни. Не е старата марка това, а нещо с ниско качество, с което ще береш ядове. Попрочети последните поне теми и ще се ориентираш. 
 
Виж целия пост
# 286
Ох, ами аз съм си доволна от марката, всичко вкъщи е на нея с изключение на хладилника и фурната, а сега с мъжа ми сме се насочили отново към нея. Доста мнения изчетох, че откакто са към китайците качеството е друго, уредите ги купихме миналата година, доволни сме си. Специално тази фурна ми грабна вниманието, много функции, много нещо ха ха
Виж целия пост
# 287
Година е нищо за ползване на уред и преценка за трайност във времето.
Ама преценката си е твоя, де, не искам да ти се меся.
Иначе и аз имам стар хладилник Горение (купих го по спешност, беше единственият на разположение в малък град по празниците, а ми се повреди хладилникът в селската къща и въобще нямах нито време, нито възможност за избор и поръчки), работи си добре, но днес ако трябва да взема, ще избера друга марка (дано не го купувам пак така по спешност и с 5 кг месо, чакащо охлаждане по Великден : ) ).
Виж целия пост
# 288
тази фурна ми грабна вниманието, много функции, много нещо ха ха

Функциите може да са много, но не броят им е важен, а кои от тях са ви наистина необходими. Въпреки че имам фурна с много функции, в ежедневието ми се налага да ползвам само някои от тях. Например, има само 5 режима, които са ми важни и с тях мога да изпека всичко:

- класически (горно+долно нагряване)
- конвекция (вентилатор с горещ въздух)
- грил
- гратен (грил + вентилатор)
- режим „пица“ (долно нагряване + вентилатор)

Всички останали режими не ги ползвам, защото съм ги пробвала и съм установила, че някой от 5-те върши по-добра работа. Не ми трябва „малък грил“ (големият пече по-добре), камо ли „малък грил + вентилатор“ (режим измислен, за да увеличи бройката). Никога не ми е трябвало „нежно печене“, защото е достатъчно да намаля температурата. Този режим е измислен само и единствено за да получат фурните по-висок енергиен клас. Долно нагряване вече не ми трябва, защото долно нагряване + вентилатор върши по-добра работа. „Функционални“ режими като „размразяване“, „дехидратиране“ и т.н. са просто маркетингови евфемизми за режим конвекция с ниска температура или без нагряване - това го може всяка фурна с вентилатор, дори да не е изписано в менюто като отделна функция. Същото важи за режим „Air fry“ - след като еърфрайърите взеха принципа си на работа директно от фурните с конвекция, дойде ред и на фурните да вземат от еърфрайърите думичката, описваща същия този съществуващ от десетилетия режим. Еърфрайър имам от две години, но „пържа“ с горещ въздух повече от 10 години - откакто имам фурна с вентилатор.

С други думи, многото възможни настройки на Gorenje GO66E не я правят непременно по-добра от останалите фурни на пазара.

Здравейте! Харесала съм си този модел фурна, Gorenje GO66E Pizza350С. Дали има някоя мама, която я използва?

Точно тази не съм ползвала, но имам известни наблюдения върху други модели Горенье, които всъщност са същата фурна с различен набор от екстри. Според мен, сегашните фурни Горенье са доста по-добре измислени от старите, имат хубав дизайн и всякакви модерни функции.

Фурна с всички екстри с 5 г. гаранция за 500 евро звучи добре, обаче аз винаги сравнявам с останалите предложения на пазара, за да преценя дали нещо наистина си заслужава. Оказва се, че има и други фурни на тази цена и с такава гаранция и мисля, че всяка от тях заслужава внимание и има какво да предложи в повече от обсъжданото Горенье:



Бош-ът и Електролукс-ът са изцяло с тъч-управление и абсолютно гладък контролен панел, а АЕГ-то пък има Wi-Fi с достъп до голям брой готови програми за определени ястия.

Концепцията на китайците от Хайсенс е да се правят модерни уреди, които да се ползват няколко години и да се сменят, затова тези уреди са с по-ниска надеждност спрямо тези на старите западноевропейски производители. От тази гледна точка, и трите други модела стоят по-напред от GO66E в това отношение.

Функцията и аксесоарите за пица остават основното предимство на GO66E, така че остава да прецените дали те са ви по-важни от плюсовете на другите марки. Тази функция е нещо модно, което обсъждахме по-назад в тази тема: https://bg-mam.ma/p/1833294/51017327. Хубаво е, стига наистина да го ползвате редовно. Иначе ще сте платили 500 евро за фурна, която по принцип струва 400, а лопатата и тавата за пица само ще заемат място в кухнята ви.

 Ето линкове към трите конкурентни модела, както и към по-евтини Горенье без Wi-Fi и „пица 350“:

https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hba572bb4-71-l-piroliza
https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-aeg-tu5pb431sb-72-l-piroliza-a
https://electrosound.bg/multifunkcionalna-pirolitichna-furna-ele … ux-eof7p86h2.html

https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-gorenje-bps6737e04db … l-piroliza-airfry
https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-gorenje-bpsx6747a05bg
Виж целия пост
# 289
Скрит текст:


Благодаря ви, кой модел бихте ми препоръчали на Бош? Държа лесно да се почиства. Втора или четвърта серия, има ли значение в материалите на самата фурна?

И двете серии са с добри материали и компоненти. Ето този модел е със самопочистване на всички стени, само дъното трябва да се почиства с препарат, и не е много по-скъп от гореспоменатата Тека:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BF154ES0/p/703310

Моделите Бош с пиролиза са по-скъпи, цените им започват от 500 евро, така че преценявайте според бюджета и желаните допълнителни екстри. Има модели със сензорен панел, както и класически с копчета:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA572BB4/p/654647
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA574BB3/p/653639

Ако пък търсите бюджетна фурна с пиролиза, вижте тази Електролукс - в момента е на добра цена (380 евро):
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … OF4P06BK/p/653978
Благодаря, ще ги погледна!

Може да видите и тези модели Тека - те са с немската техническа база на фирмата, разработена преди Мидеа да купи Тека:
https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-teka-neo-hsb-6350-p-fbk-pirolitichna
https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-teka-hcb-6539-p

Фурните са с добро качество, имат пиролиза, но имат един недостатък - нямат заден (кръгов) нагревател и съответно не поддържат чиста конвекция, така че не могат да пекат на повече от едно ниво. За място, на което фурната се ползва рядко са добри, но въпреки това предлагат по-малко, а струват повече от споменатия Електролукс.
Виж целия пост
# 290
Здравейте, дами.
Стъклокерамичният ми плот Аристон се развали и харесах този индукционен плот Бош, който е доста намален в момента в немския Амазон.
https://www.amazon.de/-/en/dp/B017IT6G1M?ref_=ppx_hzod_title_mob … ed_asin_title_0_0

Да го грабвам ли? Следя мненията в темата тук и виждам, че се препоръчва марката Бош за фурни и плотове. Simple Smile

А това AEG дали ще е компромис?
https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0DCP1RBDS/ref=ox_sc_act_imag … WKAKR8XB7XF&psc=1
Виж целия пост
# 291
Здравейте, дами.
Стъклокерамичният ми плот Аристон се развали и харесах този индукционен плот Бош, който е доста намален в момента в немския Амазон.
https://www.amazon.de/-/en/dp/B017IT6G1M?ref_=ppx_hzod_title_mob … ed_asin_title_0_0

Да го грабвам ли? Следя мненията в темата тук и виждам, че се препоръчва марката Бош за фурни и плотове. Simple Smile

А това AEG дали ще е компромис?
https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0DCP1RBDS/ref=ox_sc_act_imag … WKAKR8XB7XF&psc=1

524 евро е страхотна цена за този Бош, грабвайте го, ако имате парите.

АЕГ-то в техническо отношение не е компромис, добър си е плотът, но има само базови функции. Всяка зона е сама за себе си, не могат да се сдвояват. Степените са 14 и на ниските се усеща лека пулсация. Дизайнът с метална лайстна е малко демоде. За тази цена е добър, но Бош предлага много повече - по-модерен дизайн, повече степени, ниските степени са отлични, плотът работи изключително тихо и най-вече зоните могат да се нагаждат и да работят с всякакви по форма и размер съдове, плочи, скари и т.н.
Виж целия пост
# 292
Здравейте, дами.
Стъклокерамичният ми плот Аристон се развали и харесах този индукционен плот Бош, който е доста намален в момента в немския Амазон.
https://www.amazon.de/-/en/dp/B017IT6G1M?ref_=ppx_hzod_title_mob … ed_asin_title_0_0

Да го грабвам ли? Следя мненията в темата тук и виждам, че се препоръчва марката Бош за фурни и плотове. Simple Smile

А това AEG дали ще е компромис?
https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0DCP1RBDS/ref=ox_sc_act_imag … WKAKR8XB7XF&psc=1

524 евро е страхотна цена за този Бош, грабвайте го, ако имате парите.

АЕГ-то в техническо отношение не е компромис, добър си е плотът, но има само базови функции. Всяка зона е сама за себе си, не могат да се сдвояват. Степените са 14 и на ниските се усеща лека пулсация. Дизайнът с метална лайстна е малко демоде. За тази цена е добър, но Бош предлага много повече - по-модерен дизайн, повече степени, ниските степени са отлични, плотът работи изключително тихо и най-вече зоните могат да се нагаждат и да работят с всякакви по форма и размер съдове, плочи, скари и т.н.

Благодаря, Vilemina!
Ще се насоча към Боша. Не си струва за стотина евро разлика и то инвестирани в дългосрочен план, да се лиша от толкова много плюсове, които изброихте. Ползвам интензивно и плота, и фуната, и ми е важно да ми вършат добра работа.
Виж целия пост
# 293
Определено нещо е изкривено. Вече дали пречи или уплътненията компенсират не мога да кажа. Ако не изпуска топлина може би можете да си карате така.

Проверих и не изпуска топлина ...... Но със сигурност,като направя кекс например и гонизпече равномерно ... Ще съм по наясно
Дали да звъня във Технополис да ги попитам какво да правя ....
Въпроса е какво е станало и дали ще е скъпа поправката ?
Обадих се в Технополис и казаха че щом е в гаранция ще дойдат до няколко работни дни и ще видят какво и е !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия