Седмокласници 2025/2026 - тема V

  • 28 474
  • 757
# 450
Аз съм от "само  четящите " и не държа да  имам достъп до пощата,  но мога ли да помоля някоя добра душа да ми препрати мейла с " картите" .  На  chachova@gmail.com.  Предварително благодаря!
Привет, моля да ми ги препратите картите и на мен, ако сте ги получили. Благодаря! На galina_stanilova@abv.bg
Виж целия пост
# 451
Ето един пробен изпит по математика от днес от търговската гимназия в Пловдив:
Скрит текст:





Много премерен ПИ - подобно НВО и изобщо няма да има струпване в горните сегменти.

За Вектор чакам тихо и кротко Fortuna , за да е сканиран Heart.
Виж целия пост
# 452
Може ли мнение за ПИ по математика от днес в НТГ?
Ако може също да ми пратите тези карти по БЕЛ, ще съм много благодарна! tashenova@mail.bg
Виж целия пост
# 453
Ако сред вас има учители, проверяващи НВО, имате ли информация какъв е процентът (ориентировъчно) на случаите, в които се налага работата да се арбитрира? По математика вероятно не са много случаите, но по БЕЛ? Например следния казус - преразказът е зададен от името на герой, ученик по някакви причини го предава от името на неутрален. Нула точки ли ще получи като за изцяло неизпълнена задача или колкото му се полагат за другите изпълнени компоненти?
Fortuna , има време за задобряване. И при моя син е така - миналата година 28 от 30 т., тази година в част "преразказ" гравитира около 30 (рядко повече или по-малко). Но пък на ОЛВ има макс.
Относно казуса с преразказа - получава точки по останалите компоненти.
За статистика при арбитрирането не мога да кажа, няма как някой оценител да има обща такава. Всеки има само за себе си и е много субективно, защото може и всичките ти работи да са арбитрирани, но нито една да не е върната за корекция към теб, а към другия оценител.
Виж целия пост
# 454
Може ли мнение за ПИ по математика от днес в НТГ?

Какво точно ви интересува?Точно за него съм писала поста над вашия...
Няма как да е близък до реалното НВО,защото още не е взета цялата геометрия,но въпреки това 2част е хубава и изискваща мислене...
Виж целия пост
# 455
Може ли мнение за ПИ по математика от днес в НТГ?

Какво точно ви интересува?Точно за него съм писала поста над вашия...
Няма как да е близък до реалното НВО,защото още не е взета цялата геометрия,но въпреки това 2част е хубава и изискваща мислене...
Ами НТГ се слави с пробни, които са по-трудни от реалното НВО и казват, ще обикновено децата изкарват повече точки на НВО в сравнение с пробния на НТГ.
Виж целия пост
# 456
Момичета, от Вектор ПИ от днес го има във ФБ.

В новата ФБ група за математика подготовка за НВО ли?

https://www.facebook.com/groups/1618094742875005
Виж целия пост
# 457
Привет!
Имам ПИ на Вектор Варна от днес.
След малко ще сканирам и ще го споделя тук. Няма отговори, вероятно като ги проверят, ще има.
Само малко отзиви от дъщеря ми и отивам да сканирам.
Според нея този е бил по-труден от този на Материка, но тя решила повече задачи от предния път 😁 (предполагам, че защото е била по-спокойна). От Материка вкъщи реши доста от задачите, които беше сгрешила или изобщо не беше решила. Та, полека-лека претръпва. 😁
Имаше много повече деца на този ПИ.
Виж целия пост
# 458
Здравейте,

Следя темата ,макар детето да е все още 6 клас, но с идеята да мога аз да вляза в час 🫣.
Ако ми позволите, ще задач един въпрос и ако някой може да ме ориентира- как се “разписва” последната задача ? Т.е какво представлява “подробното разписване”?

Скрит текст:
ПП: моите предположения са:
Дадено:
Търси се:
Решение:
ако има таблица или чертеж
подробно описване на всяка стъпка 🤔

- -
Мога да се ориентирам и от снимка на 1 такава разписана задача, решавана от децата

Предварително благодаря!

ПП2: В у-ще всичко е през пръсти и вече се усещам как като латерна повтарям “разписвай” задачата.. но от у-ще не дават “обеазец”, и аз самата не знам какво да “изисквам”

А усещам, че трябва да настоявам на малките детайли, защото те ще ни обърнат каруцата 🫣🙄
Виж целия пост
# 459
ПИ Вектор
Скрит текст:


















Скрит текст:
Виж целия пост
# 460

Ами НТГ се слави с пробни, които са по-трудни от реалното НВО и казват, ще обикновено децата изкарват повече точки на НВО в сравнение с пробния на НТГ.
Тази година първата част на  НВО е с нов формат-как ще бъде няма кой да знае,освен съставителите на самото НВО.
Втората част-22 и 23та са малко по-трудни от реалното НВО,но пък 24та е по-лека,защото още не е взет целия геометричен материал.
Виж целия пост
# 461
За изпита в НТГ според моята дъщеря: "Първата част беше супер лесна, последните 50 минути се чудех какво да правя". За втората част не й стигнало времето да доразпише едната точка на задачата за движение, каза, че буквално до последната минута писала, но сама си направи равносметка, че не си е преценила правилно времето.

Събрах на едно място пробните изпити, споделяни до момента и ги качих в драйва, за да имат достъп и потребители, които нямат достъп до пощата (ако нещо съм изпуснала кажете да го добавя) ето тук.
Виж целия пост
# 462
Благодарим за пробния.
Виж целия пост
# 463
За изпита в НТГ според моята дъщеря: "Първата част беше супер лесна, последните 50 минути се чудех какво да правя". За втората част не й стигнало времето да доразпише едната точка на задачата за движение, каза, че буквално до последната минута писала, но сама си направи равносметка, че не си е преценила правилно времето.
Дам,текстовата и на мен ми хареса,кич не е скучна -може да се реши по два начина в зависимост какво решиш да означиш с х.
Виж целия пост
# 464
Благодаря за пробните Мишленце.
Според мен също преразказа е излишен на изпитите,защото не всеки може да запомни непознат текст с един или два прочита и да го преразкаже.Но това,че децата са все по неграмотни е много вярно.Още повече,че от тоя изкуствен интелект и телефони направо затъпяват.
Моя днес писа домашно по Математика,Литература и БЕЛ.Утре ще учи по Химия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия