За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 696
  • 612
# 525
Благодаря ви, ще го ползвам!
Те са си две седмици, не няколко дена, но изглежда добре.
Виж целия пост
# 526
Вероятно нищо няма да му има на маскарпонето, но за всеки случай го опитай на вкус, ще си покаже. Ако не е наред, ще е горчиво.
Нат, варих млякото още 10 минути след кипване. Сега чакам киселото да добие стайна температура, то пък прясното ще изстине повече (таман беше 43 градуса), но ще го загрея малко отново. Реших, че ще ползвам Железница този път, ама ММ току що го донесе и е от хладилник, нещо таймингът не се получи между температурата на двете.   
Виж целия пост
# 527
Ще стане, няма къде да ходи.
То няма нужда и чак да ври през цялото време, 90 градуса му стигат да започнеш да денатурираш белтъка - знаеш как стои различно и остава по съда и по прибор като разбъркаш.
Ако ти кажа че за малко количество и озовала се без котлон съм го правила и в микровълновата това... Но моето е вече тип "не правете това вкъщи" че иска много дебнене 😂 Но става, де, че ти ли няма да го докараш по правилата 😆
Виж целия пост
# 528
Да, млякото по спомен завира на 90 градуса, аз го свалих от котлона на 95. Абе, има да се дебнем с температурите и правилата и противно на вица, дано се хванем Simple Smile
Мама го правеше между другото и ставаше едно гъсто, мазно, не много кисело, точно балансирано (за нашия вкус), пък аз само дето не залепнах за термометъра и пак не се знае какво ще излезе. Ако не се получи по някаква причина (откъм майстора, не очаквам друга), ще купя ново мляко и пак отначало, но на хората калпаво не искам да дам. Ние може и да си го ядем всякакво Simple Smile   
Виж целия пост
# 529
Благодаря ви, ще го ползвам!
Те са си две седмици, не няколко дена, но изглежда добре.

Никакъв проблем, само го опитай преди това, че един път ми се случи едно такова да изглежда и мирише добре, но на вкус горчеше.
Виж целия пост
# 530
Здравейте, ще правя торта и сега виждам, че маскарпонето ми е със срок 01/06/2026, от Лидл е. Тортата е за утре, значи поне до края на седмицата ще се яде. Не е надута опаковката, само в хладилник е стояло, не е отворено още. Вие бихте ли го ползвали за крема или не?
Да, бих, това са само няколко дни. Отвори го, ако няма мухъл и не горчи, ползвай го спокойно.
Виж целия пост
# 531
Така ли се получават мъфини в еър фрайер по принцип? За първи път опитвам, някой знае ли защо така изпълзяха Grinning
Виж целия пост
# 532
Да, млякото по спомен завира на 90 градуса, аз го свалих от котлона на 95. Абе, има да се дебнем с температурите и правилата и противно на вица, дано се хванем Simple Smile
Мама го правеше между другото и ставаше едно гъсто, мазно, не много кисело, точно балансирано (за нашия вкус), пък аз само дето не залепнах за термометъра и пак не се знае какво ще излезе. Ако не се получи по някаква причина (откъм майстора, не очаквам друга), ще купя ново мляко и пак отначало, но на хората калпаво не искам да дам. Ние може и да си го ядем всякакво Simple Smile   
Майка ми да не мислиш че с термометър работи... Отказва даже да ѝ купя. Ще взема да не я питам ами за накой повод (да не може да каже че не ги иска) да я обзаведа с един инстантен. Плюс подходящ размер термочанта като за няколко буркана че е идеално за целта вместо да ги повива в одеала.
Но аз затова споменах как видимо се променя млякото, то това ти е целта в случая. Като разбъркаш с лъжица и я вдигнеш, остава по нея по различен начин.
Или в мултикукъра и съвсем не го мислиш 😆
Виж целия пост
# 533
Така ли се получават мъфини в еър фрайер по принцип? За първи път опитвам, някой знае ли защо така изпълзяха Grinning

Не знам дали си пекла същите мъфини на фурна, и то в същите чашки, но за мен количеството на сместа за тези формички е било много, евентуално спомагателна роля има и набухвателят - не всеки работи еднакво, дори и да е спазена дозата спрямо останалите продукти. Практически еър фрайерът работи сходно с режима "вентилатор" на фурната, аз редовно пека мъфини на вентилатор, но никога не са излизали така. Поне сместа е била гъста и не е изтекла от формичките, спокойно ще си ги изядете.
Нат, и мама не е мерила, ама на - щерка й мери, трябва някак да компенсирам нейния дълъг опит, който при мен липсва. При това аз съм неподходяща за мерене на температура с кутре - издържам без проблем над 50 градуса, а за подквасване на мляко е висока, 43-44 я усещам като хладка.
Виж целия пост
# 534
Така ли се получават мъфини в еър фрайер по принцип? За първи път опитвам, някой знае ли защо така изпълзяха Grinning

Не съм пекла мъфини в  еър фрайер, но от това, което виждам на снимката, предполагам, че първо са хванали коричка отгоре и след това недоизпеченото тесто е избило от където намери.
Виж целия пост
# 535
Aми на режим мъфини бяха. Странното е, че не са се надули нагоре , а са бягали настрани. Имат малко бакпулвер, не знам трябва ли...
Виж целия пост
# 536
Е, как да се надуят нагоре, като не са имали време, нали това обяснявам.
Виж целия пост
# 537
Така ли се получават мъфини в еър фрайер по принцип? За първи път опитвам, някой знае ли защо така изпълзяха Grinning


Точно така се получават, ако е истински еърфрайър, а не от малките фурнички с вентилатор, които започнаха да ги наричат така. Каква марка и модел е?
Аз имам Philips Airfryer, от първите оригинални модели. Въздухът вътре така завихря, че ако сложа примерно сандвич с тънко нарязани парченца кашкавал или салам, се разлетяват. Хартията за печене под нещо по-леко като филия също полита и се запалва на реотана. Всякакви течни консистенции направо се разпръскват, а такива полутечни, като тестото за мъфини, се издухват в странни форми. За сметка на това много хубаво изпича с малко мазнина и без да се налага да се обръщат продуктите. В темата за еърфайърите непрекъснато дават някакви рецепти за кремчета и др. подобни, които в моя са невъзможни. Просто всички фурнички взеха да ги наричат еърфрайъри, а те са си мини фурнички.
Виж целия пост
# 538
Моят мил одеве ми домъкна 2 кила нарязано пуешко филе.О много му харесало ял там някъде взел.Ама взел като за сватба.Ние колбаси рядко ядем.Сега дилемата е дали мога да го змаразя, на по малки дози в пликчета с цип примерно и като решим да изваждам.Никога не съм замразявала нетрайни колбаси .Стават ли за ядене след това? И срокът му на годност е до 13.07.
Виж целия пост
# 539
Така стават в еърфраера, не винаги чак в такава степен но често са несиметрични. Много силно завихряне в тясно пространство, винаги започват да се изпичат по-бързо от едната страна и тази страна която е останала течна за малко по-дълго тръгва накъдето има място 😆
Като че ли и сместа е доста в тези форми на снимката, но и по-малко да е пак рядко стават с правилна форма като в нормална фурна. Ако са ти нужни и да да представителни - печи си ги във фурната. Ако не - брой ги и за забавление и не ги мисли Grinning
В еърфраер е възможно да се изпече печиво, но не му е там силата, според мен все е компромис в някаква степен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия