Поскъпване на стоки- фрапиращи цени - Част 2

  • 15 359
  • 305
# 285
А какво стана с продуктите от кошницата, които трябваше да са намалени из веригите? Не пазарувам от такива и не ми е известно  има ли развитие.  Заведенията не са ми проблем, не ми е задължителен разход
Виж целия пост
# 286
Какво стана с черешите. Отядохте ли се на череши от 5 евро килото, защото в наше село не искат да ги берат - изкупуват им ги по 50-80 цента. Кайсия тая година много се е родила, ама и нея май няма да я берат заради ниските изкупни цени. Ще ядем вносни кайсии. Кошници - мошници това е положението големите прекупвачи ( направо мога да кажа, че са опг) натискат и двете страни.
Виж целия пост
# 287
Отядохме се, купуваме от собственици на градини на 3 евро. Защо си дават черешите на прекупвачи, а не си ги продават сами?
Виж целия пост
# 288
Какво стана с черешите. Отядохте ли се на череши от 5 евро килото, защото в наше село не искат да ги берат - изкупуват им ги по 50-80 цента. Кайсия тая година много се е родила, ама и нея май няма да я берат заради ниските изкупни цени. Ще ядем вносни кайсии. Кошници - мошници това е положението големите прекупвачи ( направо мога да кажа, че са опг) натискат и двете страни.
Да палим колата и на гости. Берем си сами - 2 евро килото. Хем раздвижване за нас хем за производителите получават 4творна цена. На връщане багажника пълен с други благинки. Вече се замисляме за няколко дена в седмицата да се преселим и да джиткаме с колата до метрото. Да си ги ядат търговците и веригите.
Виж целия пост
# 289
Ако няма кой да бере кайсията значи тези, дето живеят наблизо, ще могат да си наберат:)
Виж целия пост
# 290
Отядохме се, купуваме от собственици на градини на 3 евро. Защо си дават черешите на прекупвачи, а не си ги продават сами?
Според теб на кого трябва да ги продават?
Виж целия пост
# 291
Отядохме се, купуваме от собственици на градини на 3 евро. Защо си дават черешите на прекупвачи, а не си ги продават сами?
На кой смяташ, че могат да ги продадат?Как мислиш се продават количества плодове и зеленчуци? Колко хора ще отидат да си купят плод от производителя, и какво количество ще вземат? Вие 100 кг ли си вземате , и то ежедневно, или по 1-2-3..?
Виж целия пост
# 292
Отядохме се, купуваме от собственици на градини на 3 евро. Защо си дават черешите на прекупвачи, а не си ги продават сами?
Според теб на кого трябва да ги продават?
Директно на клиентите. При нас идват по кварталите с по цял микробус и всичко свършва за час, за 3 евро ги дават. Тази сутрин доматажията дойде, точно за половин час си разпродаде стоката.
Виж целия пост
# 293
Е да, де, обаче при нас от 3-4 години производители опитаха да продават домати, картофи, дини и пъпеши. Синовете им ги продават, любезни и усмихнати, много приятни млади хора. Познайте дали от кварталното магазинче спряха да звънят в общината. Докато не ги прогониха, не мирясаха.
Виж целия пост
# 294
Нямали са тротоарно право, това е такса към общината, с нея могат да продават из целия град. При нас спират точно пред магазина, от магазина на няколко продавача викнаха КОРЗ, ама те си показват документа и КОРЗ си тръгват. Нашите си имат график по кварталите, ние си знаем и си ги чакаме, само млекаря мисля, че няма, ама той го разпродава за 5 минути.
Виж целия пост
# 295
Нямали са тротоарно право, това е такса към общината, с нея могат да продават из целия град. При нас спират точно пред магазина, от магазина на няколко продавача викнаха КОРЗ, ама те си показват документа и КОРЗ си тръгват. Нашите си имат график по кварталите, ние си знаем и си ги чакаме, само млекаря мисля, че няма, ама той го разпродава за 5 минути.
Изобщо не е това причината. Заставаха в частен имот, наистина без ограда в тази си част. Даже и те не знаеха, че е частна собственост Blush
Виж целия пост
# 296
ЧревоУгодник, така поднесен коментарът ти(248), означава, че споделяш/одобряваш написаното от румънците. Не уточняваш, че имаш предвид румънските туристи, а пишеш за всички румънци.
Съвсем друго беше споделено от друг потребител за това какво се коментира по румънските телевизии относно цените по Бг Черноморие. Този коментар беше изтрит. Защо ли?!
Продължаваш да си измисляш думи, които не съм написал. Къде съм написал "всички"? С какво има да се съгласям? Написах какви са румънските коментари. Отново го прочети.

При тези цени румънците едва ли ще дойдат.
Не можах да го намеря, но преди ден или два ми попадна клип на румънска ТВ. Правеха репортаж за българското черноморие и какви са цените. В коментарите пишеха румънци, че в България било по-евтино от Румъния.
Днес по заявка още един подобен клип, който е гледан над 950хил. пъти, но е от турист. Не разбирам какво казва, но коментарите с много харесвания чичо преводач ги превежда, че цените в България са по-ниски.
https://www.tiktok.com/@krallmaziluion/video/7652394726284463382

Дали и те имат нашият манталитет да хвалиш чуждото, както и тук в темата се наблюдава, не мога да кажа. Нямам намерение да ходя в Румъния да им проверявам цените по морето.
Виж целия пост
# 297
Защо застават в частен имот, да спрат до тротоара, нашите даже не свалят стоката и кантара  от бусовете.
Виж целия пост
# 298
От 10+ години купувам череши от едно момче от кюстендилско, имат две черешови градини, чат-пат есента и малко зеленчуци. Купувам с щайги, за толкова години 1 развалена череша не ми е донесло. Под 10 кг купувам според неговия график - утре съм поръчала на мм да ходи да ги вземе, - над 10 кг. носи до дома. В момента берат сорт Козерска - средна, 3 евро. След това е сорт Ламберт.
Виж целия пост
# 299
Ема, а момчето продава ли на сергия, или само с договорка?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия