Пътуване с нов шофьор

  • 4 055
  • 123
# 120
А придружителна кола?? 😄 ще ми се да не закъсвам сама из зимните планини
Виж целия пост
# 121
А придружителна кола?? 😄 ще ми се да не закъсвам сама из зимните планини
Ама къде толкова ще закъсаш?!?! Не те съветвам да се будаш по разни незнайни малки пътчета към разни хижи (но обикновено там хижарите имат опит и техника да дърпат разни закъсали), но за Пампорово, Боровец и Банско няма как да закъсаш.
Виж целия пост
# 122
Обаче не шофирам извънградско на лед и сняг. Имах случай да ми се завърти колата на сняг, заледен отдолу, и да загубя напълно контрол.

Трябва да усещаме съвсем лекото подхлъзване и веднага да пуснем газта! Завъртането не идва от нищото. Никога не ми се е случвало. В такива условия скоростта трябва да бъде най-много 50-60км/ч.
Веднъж ми се случи през деня на сух път зимно време да вдигна 140км/ч. Обаче през нощта на същия път усетих хлъзгане при 80км/ч. и веднага спрях, за да проверя пътя. Беше заледен! Продължих с 50км/ч. без никакви произшествия. Нямам катастрофи, обаче през годините успях да предотвратя много. Когато ни отнемат предимството на заснежена улица в града, как да спрем рязко? Не можем......Имах и такива случаи и натисках клаксона. Това ги спря. В крайна сметка се отказах от зимното шофиране заради такива безумци и защото колата бързо ръждясва и гние.
Виж целия пост
# 123
А придружителна кола?? 😄 ще ми се да не закъсвам сама из зимните планини
Ама къде толкова ще закъсаш?!?! Не те съветвам да се будаш по разни незнайни малки пътчета към разни хижи (но обикновено там хижарите имат опит и техника да дърпат разни закъсали), но за Пампорово, Боровец и Банско няма как да закъсаш.
Понеже не познавам района си се бутам баш по пътчетата, обаче лятно време не ми е проблем. Проблема ще е зимно време
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия