Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Признаците на увеличена трета сливица включват чести проблеми с гърлото, наличие на бактериален растеж в гърлото и носа, повтарящи се болки в гърлото, гнойни ангини, херпесни ангини, непрекъснат носен секрет, хъркане през нощта , дишане през устата, тъмни кръгове под очите, често събуждане през нощта поради затруднено дишане и проблеми със слуха. Не всички симптоми трябва да присъстват за диагностициране на увеличена трета сливица.
-
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
-
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
След операция за отстраняване на трета сливица, децата обикновено се чувстват добре в рамките на два часа, стават гладни и жадни и искат да играят. Диетата се следи през първите два дни, като се препоръчва по-мека храна и около една седмица трябва да се избягва удряне, тичане и скачане. Операцията обикновено е лесна и протича гладко. Признаците за операция на трета сливица включват голяма трета сливица, проблеми със задържането на носни секрети, нарушена функция на Евстахиевите тръби, както и чест или хроничен хрема и/или синузит.
-
Колко време отнема възстановяването след операция за отстраняване на трета сливица?
-
Колко дълго трябва да се спазва диета след операция за отстраняване на трета сливица?
? Доколкото разбрах упойката е инхалаторна не се поставя венозно. А как се тестува и тестуват ли я изобщо. Интересувам се, защото от едната страна има предразположеност към медикаментозни алергии. Иначе проблемите ни са като на повечето от вас затова не искам да повтарям нещата, които вече са писани надълго и широко. Не съм от София и ако има момичета от Пловдив минали по този път моля да споделят своите впечатления. Операцията ще бъде в Каспела. Как стоят нещата по заплащането по здравна каса и на свободно?
В момента е на антибиотик отново - Оспен.
Дъщеря ми Мими започна тази одисея като беше на 2г. Въпреки че я гледах до 3-тата й годинка, прихващаше всеки вирус ... , но отити не ми правеше - от хремата, получавахме кашлици, които не се оправяха и все стигахме накрая до бронхити и съответно - антиб-к. Така получихме гадното нощно пристъпно кашляне...по часове е кашляла ... Така стигнахме до ИСУЛ, ... махане на 3-та сливица когато тя беше на 3г и 6м (при доц. Тодоров). Ефекта и разликата беше голям, ...но за около половин година. Същата година- есента за първи път разбрахме що е то "отит" и то не веднъж.... Последваха и съмнения за алергичен ринит , записахме се и при Д-р Мустаков, но и там и след изследвания, показващи много слаба реакция към дом.прах и до сега не виждам съществен резултат(като че ли се стреля насляпо)... На градина ходим най-много 1-2седмици , а после се разболява и се гледаме поне месец в къщи. Хремата никога не ни минава ей-така от едните капки ... Вече от 1г. и 6м. ходим и при Д-р Френгов, който се убеди че без намеса на антиб-к нещата не се подобряват. Пихме и имуностимуланти - и зелена енергия , и коластра, и какво ли не - ефект съществен не мога да кажа че има... За капак преди месец и половина , при получаване на конюктивит(обикновено го получава ноември и април- по 1 път- и докторите се съмняваха за алергия) - за 2- ри път в рамките на 2месеца- и след изришното ми настояване вече за направление към очен ( иначе тя каза "ми, пак тобрадекс") се откри че имаме и "мързеливо око". 