Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 889
  • 2 805
# 705
julip, какво значи "мързеливо око"? И не се ли проявява по някакъв начин, че сте го открили случайно?

marychery, лекувахте ли стрептокока по някакъв начин? И всъщност това кой вид стрептокок е? Предполагам, че не е бета-хемолитичния стрептокок от група "А"?

да точно този вид. Нати лекувахме го повече от година. Мария пие АБ, прави алергия, след няма и 10 дена пак е с същото положение, пак пие АБ, пак правиме алергия и така повече от година. Накрая я заведох при Френгов и след 3м лечение реши да махнеме първо третата сливица - резултат временен. След 2 м Мария цъвфа с пневмония, отит с вода в ушето, след това при новите изследвания отново положителен резултат - Стрептокок от гА. Капакът беше реактивен артрит и вода в коляното. И с Френгов обсъдихме махане и на другите сливици. Прави няколко контролни секрети положителни. Октомври махнахме и другите сливици - лоши и много възпалени. И сега вече 7м след втората операция Мария е мноооого по - добре. Почти не боледува, пак си имаме сополи но просто има чувствителна разлика.
julip , Мария миналият месец ми беше с вода в ушето и в същото положение като вас - изключение правят сивиците. Ние нямаме. Френгов и при нас изписа същото лечение - с много добър резултат. Мария в момента е добре, ушите и слуха се възстановиха. Но аз бих те посъветвала, заведи я при личната лекарка. Поискай гърлен и носен секрет. Изчакай резултата и ако е положителен бегом при Френгов за контролен но от самите сливици. Стрептокока от гр А води до големи поражения, много важно е да се лекува адекватно и по антибиограма, въпреки че не винаги резултат има, както при нас. Моляте послушай ме говоря от опит. Заведи я да и вземат секрет. Казвам първо при личната за д ползваш все пак талонче. Но видиш ли че секрета е положителен отивай веднага при Френгов.
Виж целия пост
# 706
Момичета, никой ли няма мнение по моя въпрос  Thinking? Доколкото разбрах упойката е инхалаторна не се поставя венозно. А как се тестува и тестуват ли я изобщо. Интересувам се, защото от едната страна има предразположеност към медикаментозни алергии. Иначе проблемите ни са като на повечето от вас затова не искам да повтарям нещата, които вече са писани надълго и широко. Не съм от София и ако има момичета от Пловдив минали по този път моля да споделят своите впечатления. Операцията ще бъде в Каспела. Как стоят нещата по заплащането по здравна каса и на свободно?
Виж целия пост
# 707
 niqol изследванията които обикновено се правят са кръв и урина. Точните показатели не се сещам - със сигурност левкоцитеи, утайка, време на съсирване......И при алергични деца тест за упойката. Мария също е с медикаментозна алергия и реагира и на една от упойките на теста. Така че ние освен противоалергичната подготовка  бяхме и с метилпреднизолон няколко дена преди операцията и урбазон венозно в деня на оперцията.
Виж целия пост
# 708
На нас като задължителни ни направиха кръв,урина,снимка на бял дроб,алерголог,педиатър,анестезиолог.Подчертавам,че това са задължителните изследванията,които правят на всички в МВР болница за тази операция,не само на алергичните Peace
Виж целия пост
# 709
да точно този вид. Нати лекувахме го повече от година. Мария пие АБ, прави алергия, след няма и 10 дена пак е с същото положение, пак пие АБ, пак правиме алергия и така повече от година. Накрая я заведох при Френгов и след 3м лечение реши да махнеме първо третата сливица - резултат временен. След 2 м Мария цъвфа с пневмония, отит с вода в ушето, след това при новите изследвания отново положителен резултат - Стрептокок от гА. Капакът беше реактивен артрит и вода в коляното. И с Френгов обсъдихме махане и на другите сливици. Прави няколко контролни секрети положителни. Октомври махнахме и другите сливици - лоши и много възпалени. И сега вече 7м след втората операция Мария е мноооого по - добре. Почти не боледува, пак си имаме сополи но просто има чувствителна разлика.

Това е стрептококът, който се изолира при диагноза скарлатина  Thinking
Понеже в групата на Калина има скарлатина, а тя миналата седмица направи малинов език без други симптоми, решихме да пуснем на своя глава гърлен секрет и излязоха отново тези стрептококи  ooooh! В момента е на антибиотик отново - Оспен.
Но ето, че сега като се замисля и като чета написаното от теб, стигам до извода, че стрептококите може да не означават, че я повтаря скарлатината, т.е. да се е заразила от детенцето от групата си, а да са от сливицата. Още повече, че нито повръща този път, нито се обрина, само температура за един ден и после малиновият език, който случайно забелязахме с мъжа ми. Предният път я боля ужасно и не можеше да яде.
Дано поне като махнем сливицата, ако е от нея проблемът, да не прави повече такива бактериални инфекции, че с тези антибиотици направо ми идва да се гръмна... Tired
Виж целия пост
# 710
Ние също ходихме на анестезиолог, педиатър, алерголог, при нас и рвматолог и невролог заради допълнителните заболявания.
Нати, точно така това е причинителят на скарлатината. Мария и Минко също са карали скарлатина, но стрептокока си се изолира месеци наред в гърлото и. Непременно покажи на Френгов резултата от секрета. При нас тези гадини се бяха ,, загнездили,,  в сливиците и спасение нямаше. Затова махнахме и другите 2. Мария изпи тонове с АБ, и рзултат 0 - все бета химолитичен стрептокок гр А. Френгов взима сливиче секрет - бърка в самите сливици. Затова  не елошо след като си свършите АБ да заведеш Калина с резултата от изследванията, и той да вземе контролен. Ако решиш му се обади по телефона, и нас ни викаше сутрин много рано, към 8 преди да са приели хората за операциите през деня.
Виж целия пост
# 711
Нати, а освен посявка и изолиране на стрептокока дадоха ли ви антибиограма, по която да се избере най-подходящия антибиотик? Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 712
Нати, точно така това е причинителят на скарлатината. Мария и Минко също са карали скарлатина, но стрептокока си се изолира месеци наред в гърлото и. Непременно покажи на Френгов резултата от секрета. При нас тези гадини се бяха ,, загнездили,,  в сливиците и спасение нямаше. Затова махнахме и другите 2. Мария изпи тонове с АБ, и рзултат 0 - все бета химолитичен стрептокок гр А. Френгов взима сливиче секрет - бърка в самите сливици. Затова  не елошо след като си свършите АБ да заведеш Калина с резултата от изследванията, и той да вземе контролен. Ако решиш му се обади по телефона, и нас ни викаше сутрин много рано, към 8 преди да са приели хората за операциите през деня.

Искаш да кажеш, че е възможно да не е само от третата сливица, а да го има и в другите две  Thinking
При Мария видимо имаше ли проблеми в другите две сливици, в смисъл увеличени, възпалени и т.н.?

Нати, а освен посявка и изолиране на стрептокока дадоха ли ви антибиограма, по която да се избере най-подходящия антибиотик?

Да. Излиза антибиограма. При нас стрептококите бяха чувствителни на всички заложени антибиотици, без Суметролим.
Виж целия пост
# 713
Здравейте, вписвам се и аз  CryДъщеря ми Мими започна тази одисея като беше на 2г. Въпреки че я гледах до 3-тата й годинка, прихващаше всеки вирус ... , но отити не ми правеше - от хремата, получавахме кашлици, които не се оправяха и все стигахме накрая до бронхити и съответно - антиб-к. Така получихме гадното нощно пристъпно кашляне...по часове е кашляла ... Така стигнахме до ИСУЛ, ... махане на 3-та сливица когато тя беше на 3г и 6м (при доц. Тодоров). Ефекта и разликата беше голям, ...но за около половин година. Същата година- есента за първи път разбрахме що е то "отит" и то не веднъж.... Последваха и съмнения за алергичен ринит , записахме се и при Д-р Мустаков, но и там и след изследвания, показващи много слаба реакция към дом.прах и до сега не виждам съществен резултат(като че ли се стреля насляпо)... На градина ходим най-много 1-2седмици , а после се разболява и се гледаме поне месец в къщи. Хремата никога не ни минава ей-така от едните капки ... Вече от 1г. и 6м. ходим и при Д-р Френгов, който се убеди че без намеса на антиб-к нещата не се подобряват. Пихме и имуностимуланти - и зелена енергия , и коластра, и какво ли не - ефект съществен не мога да кажа че има... За капак преди месец и половина , при получаване на конюктивит(обикновено го получава ноември и април- по 1 път- и докторите се съмняваха за алергия) - за 2- ри път в рамките на 2месеца- и след изришното ми настояване вече за направление към очен ( иначе тя каза "ми, пак тобрадекс") се откри че имаме и "мързеливо око".
  Яд ме е на много доктори- очната я погледна и каза "ми еди си какви капки", на което я помолих така и така сме дошли, поне да й провери зрението, защото досега не бяхме ходили спец.за това на очен. Винаги джипи-то я е проверявала "доколкото е разбирала" според мен в нейния си кабинет. Така открихме че едното оче е с 4диоптъра. За което бях шокирана, тъй като никога не е имала признаците за мързеливо око, нито има кривигледство... Друг път ще разкажа одисеята при очните лекари...само ще вметна че в александровска б-ца нямаха капки за разширение на зениците, заради което ме пращаха да ида в Гърция и после да я преглеждат... И така след като  си я гледахме повече от 2м. къде в къщи, къде я влачих на работа, но беше здрава,миналата седмица ходи 4 дни на градина и ето ни готови- пак с хрема... Сега въпреки капките и сиропите за последвалата кашлица от 2 дни сме и с проблеми в ушите. Направо съм отчаяна...Днес бяхме при Френгов- установи че имаме намален слух ... какво да правя и къде да я водя вече не знам...

Здравей мила, съжалявам много за неволите ви.... бъди търпелива, ще се оправят нещата едно по едно.
Пиша ти защото минахме през същите проблеми- и мърезеливото око, което оперирахме Август м.г. и огромната 3-та сливица, която беше направила детето ми един перманентен страдалец. Стъпка по стъпка отсранихме и двата проблема, не беше леко и лесно, но не невъзможно. За третата сливица съм писала подробно в тази тема към дата около 20 Февруари веднага след операцията ни. Сега един месец по-късно детето ми е друг човек. здраво, спокойно, ходи на градина вече 10 дни без прекъсване. Засега. Надявам се така да се задържиме. Като чета рискове от бъдещи рецидиви съществуват, но трябва да се борим с тях, третата сливица в такова ужасно възпалено състояние не е вариант. съветът ми е "дръж" се за Френгов, човекът си разбира от работата според мене. Той беше еднственият УНГ от всички при които бяхме ходили, който освен гърло и нос гледаше и уши и се интересуваше какво става с тях. Така всъщност открихме влошеното дясно уше. За мене е необяснимо, как специалисти УНГ могат да неглижират така един проблем, който вече дори за мене непрофесионалиста е повече от ясно че сливица-хрема-уши са неразривно свързана система.  newsm78
за очния проблем- казваш че сте си намерили добър лекар. Ако се интересуваш-пиши на лични, ще ти разкажа кой и как ни лекува. Изключително успешно. Ако разбира се се интересуваш. Стискам ви палци!  Peace
Виж целия пост
# 714
Не по темата,но понеже виждам,че става на въпрос тук моля да ми препоръчате добър детски очен лекар за профилактичен преглед.Четох из форума,но нещо не успявам да отсея инфото Peace
Виж целия пост
# 715
kude moje da se nameri v plovdiv irs 19 v aptekata mi kazaha 4e nqmalo vnos ot blizo dve godini ako nqkoi e kupuval naskoro molq da mi kaje ot to4no koq apteka
Виж целия пост
# 716
Не по темата,но понеже виждам,че става на въпрос тук моля да ми препоръчате добър детски очен лекар за профилактичен преглед.Четох из форума,но нещо не успявам да отсея инфото Peace
Без да имам лични впечатления, съм чувала, че детската очна лекарка в клиника Вита е много добра!  Peace
Виж целия пост
# 717
[quote author=яхнала метлата link=topic=235604.msg6927706#msg6927706 date=1206274665
Така всъщност открихме влошеното дясно уше. За мене е необяснидори за мене непрофесионалиста е повече от ясно че сливица-хрема-уши са неразривно свързана система.  newsm78
[/quote]
 С макаричка ли сте? Пиши, моля как се справяте Hug
Виж целия пост
# 718
Не по темата,но понеже виждам,че става на въпрос тук моля да ми препоръчате добър детски очен лекар за профилактичен преглед.Четох из форума,но нещо не успявам да отсея инфото Peace
Трета градска - Д-р Светла Русева!  Peace Имам лични наблюдения, даже днес сме на контролен преглед.  Wink
Виж целия пост
# 719
kude moje da se nameri v plovdiv irs 19 v aptekata mi kazaha 4e nqmalo vnos ot blizo dve godini ako nqkoi e kupuval naskoro molq da mi kaje ot to4no koq apteka
няма внос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия