Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 882
  • 2 805
# 1 605
да допълня само,може би нещата са комплексни.трета сливица и алергичен ринит,много страшно положение.ако едното е в покой ,другото работи,явно за това все сме със сополи.това е лекарско мнение.последното
Виж целия пост
# 1 606
ЧутЧут, изходът според мен е да се довериш на един доктор. Консултациите и форумът могат да те ориентират, но ти сама вече си усетила, кой разбира проблемите ви. А за макаричките, аз не съм много наясно, но щом става дума за детето, бих предпочела да се презастраховам, вместо да рискувам. Дано дечко да оздравее по-бързо Praynig Hug Hug
Виж целия пост
# 1 607
violeta така ще направя
знам, че ще се побъркам, ако пак тръгна по други мнения
честно казано, ако не чета във форума, няма за какво да се хвана, Френгов обръща шнимание, обяснява, абе вси4ко
не ми е опрял ножа в гърлото - оперираш при мен или лошо, напротив, каза ми - ако искате, идете и за второ мнение.
Виж целия пост
# 1 608
m.a.y.
кажи как стана като е паднала макаричката Френгов извади ли я или като ви слага другата ще я махне??
Беше паднала и си стоеше вътре в ухото. При един от прегледите я извади с пинсета.

Чут-Чут, наистина не са половината майки Simple Smile Довери се на това, което смяташ, че е най-добре.
Виж целия пост
# 1 609
той пък за 300 лв ще ти сложи на детето безсмислени макарички, по мнението на половината майки тук.

Ааа, няма такова нещо, мила. По мнението на 2-3 майки тук...

По-лошото е не че две-три майки имат такова мнение, а че така твърдят и някои лекари. Д-р Райнов от ИСУЛ ми каза, че Френгов обича да слага макарички без причина. Ако се поровите в същата тема назад, ще видите, че почти същото нещо е казала за него  д-р Кирова от център "Лора" на едно момиче от форума.
Аз съм една от майките, чиито деца оттърваха макарички, защото отидох да се консултирам и на други места. Не твърдя, че макаричките винаги са нещо лошо, напротив, понякога няма друго решение, но понякога има и то трябва да се потърси. Макаричките не са безобидна интервенция, резултатите от слагането им не винаги са очакваните, а е възможно да  има късни последствия от тях /които се проявяват след махането/. Не се съмнявам, че д-р Френгов е спасил ушите на някои деца със слагането на макарички. Просто смятам, че са пострадали и "невинни уши". И също - че това е мястото, където трябва да се сподели тази информация, пък всеки решава за себе си и сам си прави изводите.
Виж целия пост
# 1 610
не се доверявайте само на Френгов,ние много си изпатихме  #Cussing out
Виж целия пост
# 1 611
Лекарят,който оперира сина ми на дълго и широко ми обясни,че макаричките са нож с две остриета и ако е възможно да се избягва слагането им.
Виж целия пост
# 1 612
не се доверявайте само на Френгов,ние много си изпатихме  #Cussing out
разкажи Peace
Виж целия пост
# 1 613
Seni, моля обясни за късните последствия/след махането/ на макаричките?
Galikrasi, и аз моля да разкажеш как сте си изпатили от д-р Френгов!
Виж целия пост
# 1 614
Seni, моля обясни за късните последствия/след махането/ на макаричките?
Прочетох го в инструкция към американските джи-пита за стъпките на действие в случай на серозен отит  /течност в ушите/ при децата . Там пишеше, че течността от ушите в голям процент от случаите се оттича спонтанно, без никакво лечение и че просто детето трябва да се наблюдава  до 6-7-8 месеца без да се предприема нищо, дори медикаментозно лечение /освен ако течността не е инфектирана/. После бяха изредени рисковите фактори за неоттичане, т.е., в кои случаи  има затруднения при дренирането. Един от тези фактори беше "история на предшестващо слагане на вентилационни тръбички".  Т.е., ако в миналото детето е имало тръбички и получи серозен отит, той много трудно ще мине без повторно слагане на тръбички, сякаш ухото е станало мързеливо и разчита само на тръбичките /това последното сравнение е моя интерпретация/. Останах с впечатлението, че има и други негативи, но най-добре разговаряй с лекар. Все пак, понякога като крайна мярка се налага слагането на тръбички и ако сте стигнали до там, хич не ги мисли тези негативи, защото позитивите са повече.
Това е адресът на тази инструкция: http://www.aafp.org/online/en/home/clinical/clinicalrecs/otitismedia.html
Виж целия пост
# 1 615
не се доверявайте само на Френгов,ние много си изпатихме  #Cussing out

Нали се сещаш, че само така хвърлено не звучи сериозно  Laughing
Виж целия пост
# 1 616
Seni, моля обясни за късните последствия/след махането/ на макаричките?
Прочетох го в инструкция към американските джи-пита за стъпките на действие в случай на серозен отит  /течност в ушите/ при децата . Там пишеше, че течността от ушите в голям процент от случаите се оттича спонтанно, без никакво лечение и че просто детето трябва да се наблюдава  до 6-7-8 месеца без да се предприема нищо, дори медикаментозно лечение /освен ако течността не е инфектирана/. После бяха изредени рисковите фактори за неоттичане, т.е., в кои случаи  има затруднения при дренирането. Един от тези фактори беше "история на предшестващо слагане на вентилационни тръбички".  Т.е., ако в миналото детето е имало тръбички и получи серозен отит, той много трудно ще мине без повторно слагане на тръбички, сякаш ухото е станало мързеливо и разчита само на тръбичките /това последното сравнение е моя интерпретация/. Останах с впечатлението, че има и други негативи, но най-добре разговаряй с лекар. Все пак, понякога като крайна мярка се налага слагането на тръбички и ако сте стигнали до там, хич не ги мисли тези негативи, защото позитивите са повече.
Това е адресът на тази инструкция: http://www.aafp.org/online/en/home/clinical/clinicalrecs/otitismedia.html
Благодаря! Да, с макарички сме от 2м. За сега да чукам на дърво всичко е наред. Дъщеря ми никога не е правила отити и не се  е оплаквала от болки в ушите, но това не пречеше да е със сериозна звукопроводна загуба на слуха, умерен по количество, но най-гъст секрет в двете уши . Силно се надявам да не прави отити в бъдеще Praynig
При последната аудиометрия слухът беше наред.../то и ние го отчитаме ясно без да са направени обективните изследвания/.
Когато ходихме на първия контролен преглед след операцията /т.е. миналия месец/ д-р Френгов при прегледа каза,че ушите са практически здрави, но ако сега махнем макаричките пак ще се натрупа секрет. Това бяха думите му.
Виж целия пост
# 1 617
Съншайн, така е. Ние сме пример за това. Падна макаричката, веднага се натрупа секрет и малко след това видяхме равната графика на тимпанометрията. Определено не чува добре с лявото ухо.
Аз ще настоявам макаричките да останат колкото се може повече.
Сега пак има сополи, кашля и от ухото с макаричката излиза жълт секрет, докато от другото- нищо. Дано не направи някой отит баш преди операцията  Confused
Виж целия пост
# 1 618
не се доверявайте само на Френгов,ние много си изпатихме  #Cussing out

Нали се сещаш, че само така хвърлено не звучи сериозно  Laughing
Peace
Относно макаричките - Aз лично също съм говорила с лекари от Исул, последно преди 2 седмици с доц. Попова. Не чух нито отрицателно мнение за д-р Френгов, нито че слага макарички без причина. А вече казах че тя не е първият специалист от Исул при който по - една или друга причина ми се налага да заведа децата си. Принципно има случаи в които не са необходими и такива при които е наложително да се сложат.  И това може да прецени само лекар. На кой лекар ще се доверите е решение на всеки родител. Аз имам опит с тичането от лекар на лекар и кабинет на кабинет. На нас лично човекът който ни помогна и благодарение на който дъщеря ми сега е здрава е д-р Френгов.
За макаричките - ами ще кажа че при племеницата ми имаше намаление на слуха. Родителите и ходиха от УНГ на УНГ - ходиха и в Трета градска болница, и при Улевинов, и в Исул и с времето слухът на детето намаляваше все повече. И така изгубиха повече от година. Френгов сложи макарички и махма една огромна рецидивирала трета сливица, вадена вече веднъж в Пета градска болница. Течността в ушите от чакането е била гъста и слузеста. Сега детето е добре и има нормален слух. Допълвам само че мнението на Френгов е потвърдено и от д-р Тодоров в Исул.
А при Мария вече няколко пъти има наличие на вода в средното ухо и права линия на тимпанометрията, но досега Френгов само я лекува и чака, не е предлагал слагане на макарички безмислено.
Виж целия пост
# 1 619
като ви чета и си мисля, на нас ни махнаха сливицата но не са ни изследвали слуха newsm78, малкия се чувства добре, та с риск да изляза параноична си мисля не трябваше ли да му направят изследванията при операцията, преди нея вглеждайки се прекалено в детето си мислех, че недочува, но не бях сигурна, споделих това с доктора и той след прегледа каза че всичко е нормално. От друга страна тръгвайки пак на градина го хвана и първия вирус... Някоя от вас беше писала, но не помня коя точно  Embarassed нещо че децата тръгвайки на градина започват да боледуват и трябва да изчакаме да премине този период, а на нас като майки този отговор не ни харесва, честно казано понякога го пускам на градина със свито сърце, не че не искам да ходи но когато чуя някое дете да кашля, някак си ще ми се да можех нещо да направя, а не само да сменям лекарства и да се чудя как да постъпя. Иначе не съжалявам за операцията, просто си мисля дали направих всичко
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия