За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 17 674
  • 326
# 150
Аз си слагам сухата мая направо в брашното и я чакам да втаса,но става по бързо от другата.


не мога да разбера-как така я чакаш да втаса? разбъркваш мая и брашно и те втасват? или....
Виж целия пост
# 151
Може ли амонячната сода да се замени със бакпулвер в рецепта за великденски курабии ???
Виж целия пост
# 152
Аз си слагам сухата мая направо в брашното и я чакам да втаса,но става по бързо от другата.


не мога да разбера-как така я чакаш да втаса? разбъркваш мая и брашно и те втасват? или....
Сухата мая се разбърква на сухо с брашното и после направо си замесваш тестото с другите продукти.Оставяш да втаса и печеш....

Просто не се замесва както живата мая предварително.
Виж целия пост
# 153
Не знам дали въпросът ми е за тук или за тортената тема но ако съм объркала моля да ме извините.Та въпросът ми е засладкарските бои.Може ли да се използва боя за яйца на която пише,че е безвредна за оцветяване на фондан? Не успях да намеря сладкарска за това купих такава.Реших да попитам за да не натровя домочадието.Моля не ми се смейте ако е мн тъп въпроса #Crazy
Виж целия пост
# 154
Да, може, тя е същата боя - хранителна е.
Предварително се разтваря във вода - малко вода и така се влага (на капки) във фондана/марципана.
Виж целия пост
# 155
pina-много ти благодаря за светкавичния отговор.  bouquet
Виж целия пост
# 156
Веднъж ядох на гости кисело зеле с боб и много ми хареса. Някой може ли да ми каже как се приготвя ? Вари ли се предварително боба?
Виж целия пост
# 157
Веднъж ядох на гости кисело зеле с боб и много ми хареса. Някой може ли да ми каже как се приготвя ? Вари ли се предварително боба?
Да,сварява се ,смесва се със задушеното и посварено с повечко мазнина кисело зеле.Прехвърля се в тава и се пъха във фурната за по-дългичко.Става мозък
Виж целия пост
# 158
Веднъж ядох на гости кисело зеле с боб и много ми хареса. Някой може ли да ми каже как се приготвя ? Вари ли се предварително боба?

Баба ми го прави на чорба. Сварява предварително боба и след това го слага със зелето в тенджера. Слага черен пипер и черен пипер и дафинов лист.
Виж целия пост
# 159
Много ви благодаря TheNMaster  и nana77 ! Аз го хапвах печено, ще го опитам и по двата начина! Още веднъж Сърдечно Благодаря !
Виж целия пост
# 160
Здравейте пак от мен Simple Smile
Прилагам малко снимков материал от днес.
Топчетата от сирене, пълнените лимони и солената торта са много вкусни. За първи път ги правя и ми харесаха. Пингвините не чак толкова Simple Smile
Както обещах, напълних франзели с хайвер, но довечера ще ги режем.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=358237&pid=11293848
Виж целия пост
# 161

Прилагам малко снимков материал от днес.

лимонките са много весели  Hug
Светли е много сладък Wink
Виж целия пост
# 162
Момичета може ли рецепта за пилешки дробчета?Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 163
Момичета може ли рецепта за пилешки дробчета?Благодаря предварително Hug

Заповядай,Пилешки дробчета на фурна   
Виж целия пост
# 164
Да попитам момичетата, които питаха за пилето със сирене.......Направиха ли го и хареса ли им?

И мен това ме вълнува, свалих си рецептата, но едва ли ще я правя през уикенда, може би другата седмица, но ако има някой, който я е пробвал вече , да сподели  bouquet.

Споделям...Нищо особено за мен и за тези около мен...Нормално печено пиле.......С какво помага това сирене, така и не ми стана ясно.......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия