Машина за хляб - 17 част

  • 103 500
  • 1 047
# 945
Милинките ги направих с 2 пакетчета мая на "Д-р Йоткер".И същевременно точно 1 килограм брашно отиде за тестото.
Виж целия пост
# 946
Джемма направих от твоите разкошни печени питки.Как така обаче на теб ти стоят като триъгълници.Моите цъфнаха като... ooooh! Rolling Eyes Rolling Eyes.
Иначе на вкус са мммм.Мъж чи ги нападна яко.Дано останат утре за закуска Laughing


Препоръчвам ги питките много са вкусни Peace
Виж целия пост
# 947
Здравейте! От няколко дни сме горди собственици на хлебопекарна  Grinning След като от месеци ви чета, реших да споделя първия си опит: направихме две хлебчета на бързата програма - и двете станаха чудни! Направо не повярвах, че се получиха от първия опит!
А това са сладките и солени кифлички от днес - тестото е замесено в машинката:

Виж целия пост
# 948
дядо хаджия, гласиш 500г брашно и това е. Течностите - според брашното Peace.

Как го правиш това след като технологично в машината първо влизат течностите, а ти  едва когато всичките състваки са вътре и след първоначалните размесвания придобиваш представа какво е тестото ?
Виж целия пост
# 949
дядо хаджия, гласиш 500г брашно и това е. Течностите - според брашното Peace.

Как го правиш това след като технологично в машината първо влизат течностите, а ти  едва когато всичките състваки са вътре и след първоначалните размесвания придобиваш представа какво е тестото ?

По принцип има определено съотношение между течностите и брашното за каквото там си решила да правиш. Гласиш си тези 500г и съответното количество течности и това е.
Виж целия пост
# 950
Здравейте,аз все още съм на почивка и моята машинка си почива активно,ама като се върнем в четвъртък,ще направим милинките,толкова апититно изглеждат.Но така изглежда почте всичко предложено във форума.Много сте цени за мен,благодаря ви.
Дядо Хаджия,честито ти студент.
Виж целия пост
# 951
...
И за да не е само спам...Я кажи ХАДЖИ....Картофите сварени ги слагаш нали? Ама в началото,заедно с брашното ли? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Значи аз този хляб с картофите го правя по технология на баба ми (Бог да я прости дори не я познавам, починала е когато съм бил бебе, ама пък за сметка на това всичко е писала жената).

Картофите са сварени, намачкани и не са заедно с брашното. Първо се разбиват с водата в която са варени (това в тефтера на баба ми е записано като задължително условие - ама не знам защо) и ако ще има други работи  нали (при мен изварата и киселото мляко) и чак тогава иде ред на брашното, което си е жива мъка сестро. Оти то нишистето от картофите като опъне и като рече нема ти мине номера иде едно месене на поразия. Да е жива и здрава машината де. А да ... ако ще тургате разтопено масло, него най накрая по лъжичка нали така първо да поеме тестото едната па после другата и така цялото.

И обърнете внимание - обикновенно нали сипваме брашното в една голяма тава, правим в средата кладенче и там нали изсипваме течностите - тука е обратното - тая каша с картофите дето е нали в нея се сипва брашното (първо по малко барбар с активираната мая) па се разбърква и после се меси нали нящо като желе.
Ахам....РазбраФ  Blush
Ще се пробвам аз....Много обичам такъв хляб дето има картофи в него....Ммммм....Да видим какви ще ги забъркам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 952
Snowdrop! , честита ти машинка със здраве да си я ползваш.

Бъни, страхотно изглеждат печените питки. Разбрах, че са по рецепта на Джемма, но нещо май съм изпуснала  newsm78къде мога да  видя рецептата?
Виж целия пост
# 953
Snowdrop! , честита ти машинка със здраве да си я ползваш.

Бъни, страхотно изглеждат печените питки. Разбрах, че са по рецепта на Джемма, но нещо май съм изпуснала  newsm78къде мога да  видя рецептата?

Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg11905094#msg11905094  bouquet

Аз се колебая довечера дали да пробвам тях или милинките на мама Цоцолана newsm78
Виж целия пост
# 954
Поли, страхотен аватар!
Виж целия пост
# 955
Момичета, кажете отзиви за този модел пекарна http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=17496
Харесах си я и ми се иска да си я купя.
И още една молба - търся рецепта за милинки Praynig
Виж целия пост
# 956
mama Tin, Гелева има таква машинка и каза, че е много доволна.
Рецепта за милинки, малко по-напред в темата макс-мама беше дала ето тази
Виж целия пост
# 957
Десито  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 958
Момичета, кажете отзиви за този модел пекарна http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=17496
Харесах си я и ми се иска да си я купя.
И още една молба - търся рецепта за милинки Praynig
Разгледай темата "Тутманици и милинки"там има много рецепти.
Виж целия пост
# 959
Здравейте, момичета! Simple Smile
Някой може ли да ми каже рецепта за 100% пълнозърнест хляб, както и рецепта за 100% ръжен хляб. Пробвах се няколко пъти да направя пълносърнест хляб, но все не се получава добре. Правя в моята хлебопекарна 100% типов хляб и става много добър, но искам да сменя малко менюто. Simple Smile предварително ви благодаря.
Моля, сподели рецептата си за 100% типов хляб
ето моята рецепта:
450 мл. вода
2 с.л. сухо мляко
3 с.л. олио
1 с.л. захар
3 ч.л. сол
750 гр. типово брашно
1 пак. мая на д-р Йоткер /2,5 ч.л./

машината ми е Мулинекс 5000
програма 3
тегло 1500 гр.

В зависимост от брашното /понякога хляба бухва много и спада/ може да намаляте маята.
Ако желаете може да добавяте слънчогледови семки 50 гр., сусам, чубрица. С чубрица хлябът става страхотен! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия