За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 165
nqkoi polzval li e espumizam L za kolikite na svoeto bebche ? pomognal li e? newsm78

Аз съм изключително доволна от тях. Някои се оплакват, че бебето им се запича от тях, но ние не сме имали такива проблеми!
Виж целия пост
# 166
freely според мен няма проблем всичко да ти е в една стая след като си гледаш бебето самичка и не е шумно. Вечер когато таткото си идва ще къпете и ще подготвяте бебето за сън така че няма да гледа много ТВ бебешора. Пък и те като са малки бебенца заспиват рано (поне моето заспиваше към осем). Единственото неудобство е, че като заспи ще трябва да пазите тишина и ТВ-то и компютрите трябва да са с намален звук. Аз принципно съм против бебетата да се оставят да спят на шум. Когато възрастен човек спи да се пази тишина, а малко бебе с недоразвита нервна система да се оставя да спи на телевизор с високо пуснат звук ми е малко странно. Аз не бих се наспала добре.
Виж целия пост
# 167

nqkoi polzval li e espumizam L za kolikite na svoeto bebche ? pomognal li e? newsm78
нас само те ни оправиха,давах ги 3 месеца и чак накрая ни запекаха  Rolling Eyes,но съм много доволна иначе,мисля,че семетикона запича,а то го има в почти всички капки за колики  Peace
Виж целия пост
# 168
Почваме така както сме го измислили...
Естествено. Ако възникне проблем ще му мислиш в движение. На мен също ми се наложи да обърна хола на спалня+детска, не заради отопление, а заради влага. Направихме си мини холче в спалнята и го ползваме основно вечер и за гости. ТВ и компютър никога не са и пречели на съня, просто са намалени Peace
Виж целия пост
# 169
Момичета, за пръв път Йойо ака в ярко зелено! Mr. Green Дадох му суров банан сутринта, може ли да е от това? Нищо ново не съм давала - нито е настинал, нито има колики...
Виж целия пост
# 170
Момичета, за пръв път Йойо ака в ярко зелено! Mr. Green Дадох му суров банан сутринта, може ли да е от това? Нищо ново не съм давала - нито е настинал, нито има колики...

Не ми се вярва да е от банана.Когато давах на Биси за пръв път натурален банан акото не се промени.
Виж целия пост
# 171
От какво друго може да е? Той е на 7 месеца все пак... newsm78
Виж целия пост
# 172
аз пък мисля, че като нищо може да е от банана.
на Филип му влиаеше зле до към година...като хапнеше суров банан и после цяла нощ рев и болки....
та кой знае....не че пречи и да е понастинало детето.
Виж целия пост
# 173
Оказва се, че бананите са хистаминолибератори - т.е. може да доведат до реакции, подобни на алергичните. Ама нищо му няма, просто имахме зелен период... hahaha
Виж целия пост
# 174
Не мисля,че е от банана,ама и незнам от какво може да е.....
Виж целия пост
# 175
От банан стават черни нишки в акото, за зелено ако не съм чувала от банан ...
Но моя момък нещо не му се кефи на суровия банан и не знам.
Виж целия пост
# 176
За ваксините сега питах педи.....значи пентаксим и превенар(или преванар???) са срешу 2 различни причинители (инфекций), които били личими по принцип. А имало ваксина , която в Бг се слага най-рано на година и половина и е срещу неличим причинител(инфекция) и струва 35 лв. Иначе преванара щтяла уж да става задължителна, но педи каза, че от както е почнала кризата спрели да го коментират това.
както ти и писахме тук, разбира се че срешу различни причинители.
тази ваксина за която ти говори тя предполагам е менинго а+с, тя струва толкова.
що се отнася до обсъжданията за задължителни ваксини, към момента се коментира само пентаксим, превенара все още не е бил обсъждан, а да не забравяме че към края на годината се очаква да се влезе в масова употреба и нова ваксина превенар, която е 10валентна.  цената на превенара е все още доста висока и ме съмнява да я въведат скоро за масова употреба, не че имам против де. от това което прочетох общо взето от белия свят едва ли ен само ние я нямаме като задължителна- и пентаксима и превенара, та затова и касата не ги поема а родителите ако имат възможност я купуват, стига някое педи да не ги убеди колко са вредни "новите" ваксини Rolling Eyes
ето една статия, която коментира скорошен случай с менингококов сепсис и объсжданията за ваксините Peace
статия от март 2009

autumnsphere коки изкара черни нишки, както е писала yani_cat   един път от банана  и аз се шашнах тогава. беше ял банан, но пък беше и настинал, и аз го отдадох на настинката, а впоследствие като попрочетох тук-там и коментирах с педи, се оказа че е от банана. интересното е че след това не му се е случвало или поне не съм забелязала.
може би ако детенце е похапнало повечко от банана който съдържа хистамин е възможно да му е дал някаква алергина реакция, знам ли, ако е по-чувствително детето Rolling Eyes
Виж целия пост
# 177
Хапна много малко, ама няма какво друго да е, защото той ака след всяко хранене. Абе, важното е, че нищо му няма. Simple Smile
Виж целия пост
# 178
За ваксините сега питах педи.....значи пентаксим и превенар(или преванар???) са срешу 2 различни причинители (инфекций), които били личими по принцип. А имало ваксина , която в Бг се слага най-рано на година и половина и е срещу неличим причинител(инфекция) и струва 35 лв. Иначе преванара щтяла уж да става задължителна, но педи каза, че от както е почнала кризата спрели да го коментират това.
както ти и писахме тук, разбира се че срешу различни причинители.
тази ваксина за която ти говори тя предполагам е менинго а+с, тя струва толкова.
що се отнася до обсъжданията за задължителни ваксини, към момента се коментира само пентаксим, превенара все още не е бил обсъждан, а да не забравяме че към края на годината се очаква да се влезе в масова употреба и нова ваксина превенар, която е 10валентна.  цената на превенара е все още доста висока и ме съмнява да я въведат скоро за масова употреба, не че имам против де. от това което прочетох общо взето от белия свят едва ли ен само ние я нямаме като задължителна- и пентаксима и превенара, та затова и касата не ги поема а родителите ако имат възможност я купуват, стига някое педи да не ги убеди колко са вредни "новите" ваксини Rolling Eyes
ето една статия, която коментира скорошен случай с менингококов сепсис и объсжданията за ваксините :peace

Със сигурност моят педиатър ми говореше за преванар...... и със сигурност твърдеше,че тя е трябвало да става задължителна (което не означава,че пентаксима няма да става) и че струва (при него, както знаете всеки си има цена за ваксините) е 139 ля. един прием
Виж целия пост
# 179
elpet , мерси за статията   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия