Машина за хляб - 19 част

  • 52 927
  • 833
# 630
eli6 а защо не си купуваш брашното от диетичен магазин? Според мен там има много по-голям шанс да уцелиш добро брашно. Аз купувам от такъв, когато правя с ръжено брашно за други хора и много ми допада.
Виж целия пост
# 631
Наскоро бях по служебен повод в мелницата в с. Балван. Говорих с лаборантката им и според нея в брашната им не се слагат добавки. Аз съм доволна от качеството на брашното им, ползвала съм бяло, грахам и ръжено. На пакетите пише "Мелница Балван"  Peace
Виж целия пост
# 632
Да, и аз съм чувала много добри неща за брашната от тази мелница. Проблемът обаче е че ръженото им брашно пък не може въобще да бухне и трябва да добавям бяло (което пък не ми се иска) То и за мен угода няма, ама си мисля да комбинирам ръжено с "пълнозърнесто" на Панино, пък каквото стане, пак е по-добре отколкото само с едното или само с другото.
Виж целия пост
# 633
Моля кажете от къде може да се купи резервна перка за машина за хляб Moulinex Home Bread   Rolling Eyes Преди малко установих, че я няма и като върнах лентата... май я изхвърлих  Embarassed ooooh!
Виж целия пост
# 634
звънни в сервиза,би трябвало да има там  newsm78
Виж целия пост
# 635
Да, и аз съм чувала много добри неща за брашната от тази мелница. Проблемът обаче е че ръженото им брашно пък не може въобще да бухне и трябва да добавям бяло (което пък не ми се иска) То и за мен угода няма, ама си мисля да комбинирам ръжено с "пълнозърнесто" на Панино, пък каквото стане, пак е по-добре отколкото само с едното или само с другото.

Здравейте момичета и момчета!

eli6 мисля че ръженото по принцип не требе да бухва, ако бухва да знайш че има химикали.
Aз за три мерки бяло или пълнзърнесто, добавям 1мярка(по някога 2 ) ръжено.

поздрави за всички
Erdinc
Виж целия пост
# 636
БГ Сервиз във Варна 561044, миналата седмица си купих бъркалка за Моулинекс 3000 за 10 лева.Преди това в друг клон на същия сервиз ме мотаха месец и половина.Накрая eli_dechkin ми прати телефон на супервайзер на фирмата и за половин ден се снабдих с артикула.
Виж целия пост
# 637
Да, и аз съм чувала много добри неща за брашната от тази мелница. Проблемът обаче е че ръженото им брашно пък не може въобще да бухне и трябва да добавям бяло (което пък не ми се иска) То и за мен угода няма, ама си мисля да комбинирам ръжено с "пълнозърнесто" на Панино, пък каквото стане, пак е по-добре отколкото само с едното или само с другото.

Здравейте момичета и момчета!

eli6 мисля че ръженото по принцип не требе да бухва, ако бухва да знайш че има химикали.
Aз за три мерки бяло или пълнзърнесто, добавям 1мярка(по някога 2 ) ръжено.

поздрави за всички
Erdinc
Сърдечно благодаря - ще пробвам и така!
Виж целия пост
# 638
Ердинч, не си ни навестявал скоро, няма кой по една бира да почерпи Laughing.
Чета ви тука, само Мулинекса спрягате. Ами за такива като нас с простите Аляски, някой знае ли откъде можем да се снабдим с нови бъркалки? Моята я бива още, но знае ли човек Whistling...
Виж целия пост
# 639
polin a пробва ли го този царевичен хляб, на който пусна линк? Хвърлила съм му око и ще купувам такова брашно, но ми се искаше някой да сподели от личен опит.
Виж целия пост
# 640
polin a пробва ли го този царевичен хляб, на който пусна линк? Хвърлила съм му око и ще купувам такова брашно, но ми се искаше някой да сподели от личен опит.

Не съм, защото го бях забравила. Попадна ми тогава и исках да споделя с вас рецептата. Но сега като ме подсети, ще видя кога да го направя. Правих хляб днес и като свърши, тогава.
Виж целия пост
# 641
Моля ви ,кажете къде го намирате това брашно на Балван,наистина е много хубаво.Преди го имаше в халите,но сега вече не.
Виж целия пост
# 642

Моля ви ,кажете къде го намирате това брашно на Балван


и аз се моля  Hug

момичета и момчета, аз и друг път съм го показвала, но сега пак  Hug



за мен това е най-доброто от тези, които съм ползвала.

а това е хляб само с типово брашно на Панино .... така се наду, че го пекох във фурната ... и там едвам се събра ... всеки да си прави изводите, а и цветът ...



аз типово, на СофияМел ползвам

но и тези Балван бих пробвала с удоволствие!
Виж целия пост
# 643
Това на Панино си е чисто бяло брашно за мен! Чудя се не може ли например КЗП да се намеси - но как да съм сигурна че нещо не е наред в състава, като не съм го носила в лаборатория. Факт е обаче, че бухва и нацвят е снежно бяло. Днес утре ще се разходя до 1-2 диетични магазини в центъра на София ,ако видя някъде пълнозърнесто на Балван, ще докладвам. А за типово брашно наистина вече ще ползвам само това на София мел.
Виж целия пост
# 644
Докладвам - брашното от картинката на addicted го има в магазина за здравословни храни на Лавеле - 1 пакет струва 1,60. Имаше и пълнозърнесто от някаква друга марка, но аз си взех от това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия