Машина за хляб - 19 част

  • 52 925
  • 833
# 735
Здравейте момичета, спешно ми трябва рецептата за Лимонов сладкиш, но тази която е със 6яйца.
Загубих си някъде моята и до сега рових, но не можах да открия точно тази рецепта. Намерих такава с 2яйца, но не е тази, която аз правех.
Виж целия пост
# 736
Здравейте момичета, спешно ми трябва рецептата за Лимонов сладкиш, но тази която е със 6яйца.
Загубих си някъде моята и до сега рових, но не можах да открия точно тази рецепта. Намерих такава с 2яйца, но не е тази, която аз правех.

Лимонов сладкиш на Бъни

Виж целия пост
# 737
polin_a, мерси, намерих си го и аз накрая, и вече го правя. )))
Страхотен е този сладкиш, мисля днес да пробвам да му сложа малко локум, дано да стане хубав. )
Виж целия пост
# 738
Ами не се сетих да погледна  от кога ти е питането. Аз лично не съм го правила, но бих му се порадвала на снимка Hug.
Виж целия пост
# 739
Аз също от дълго време бмислям да си купя хлебопекарна, Тази Аляска от Метро колко вата? Знам че сте доволни от нея. Може и на ЛС Благодаря
Виж целия пост
# 740
момичета, аз нали съм с Мулинекс 5000 и моята програма за кекс е 1,25, а днес съм замислила да правя шоколадовия на Танита. В рецептата изрично е уточнено, че програмата на авторката е 2 часа. Моля, тези, които имат програмата със същата продължителност да ми кажат, в какво е разликата. Моята разбърва 10 мин., 5 почива и останалото време пече.
Виж целия пост
# 741
аз вчера го правих този шоколадовия кекс /ако е същия/ С парчета шоколад и какао.
Стана уникален, макар че го пуснах на по-дълга програма. Аз съм с Мулинекс 2000 и го пуснах на 7-ма, която е за бърз сладък хляб - 2ч и 42мин. Коричката му е леко захаросана от шоколада, а от вътре стана пухкав  Heart Eyes
Виж целия пост
# 742
zdraveite na vsi4ki vijdam 4e s udovolstvie izpolzvate svoite ma6ini ,az moqta q vzeh za6toto deteto mi ima neponosimost kam gluten i da se ulesnq  pri praveneto na hlqb no naposledak vzemah vse gotov carevichen koito pak se okaza ne napalno 4ist i pri poslednite izsledvaniq se okaza 4e ima antitela  v kravta  mu imam molba kam vas  moqta e alqska bm 2600 no nqkade sam  pribrala knijkata s ukazanieto i recepti i absoliutno vsi4ko, i sega kato q izvadih gledam kato gramnata  poneje ne sam q pozvala ve4e pove4e ot 6 meseca ta ako nqkoq ot vas ima tozi model molq da mi gi pusne na li4ni programite i vremetraeneto im ,blagodarq predvaritelno!
Виж целия пост
# 743
Казах ви аз ,че ще ви досаждам и ей ма на  newsm62
Станах аз в ранни зори и ето какво сътворих      и
newsm44
Съжалявам за чаршафите, но не мога да ги намаля!
Виж целия пост
# 744

Ердинч  леле как хубаво си го обяснил  чак всичко разбрах   

Ердинч   кажи какво пиеш или ядеш че сме в готварски форум 

благодаря,

sory но не разбрах въпроса, това на сериозно или на шега  newsm12
Виж целия пост
# 745
polin_a, малко от преди да ми отговориш беше питането ми, спокойно. ))))
Сладкиша е просто перфектен, правя го вече за 7-8ми път, но бях забравила колко е брашното, а съм затрила някъде рецептата. )
Така че който му се чуди....да действа. )))

petia_tag, аз съм с Аляската от Метро и там програмата ми за кексове е 2.50мин....и винаги съм го пекла на толкова. Не знам на по-малко как ще му се отрази, освен че може би няма да се изпече напълно, друго не виждам какво може да стане. Но ако е недопечен (ти ще си го провериш), просто го пусни за още 20-30мин само на печене и готово. )
Виж целия пост
# 746
Момичета, искам да ви благодаря за съветите и препоръките, които получих в тази тема. Hug  bouquet
Вчера се сдобихме ето с това:
http://www.onlinetrading.bg/product/hlebopekarna-za-domashni-bag … -ow-5003-xxl.html

Много съм доволна. Машината прави и багети,които ще пробвам по-нататък.Има CD с рецепти към машината. Подариха ни и книжка с рецепти. Party
Снощи правих хляб. Стана невероятен и много вкусен.
Забравих да снимам, но и нямах време да реагирам-ометохме го в 23.00 ч.,въпреки, че бяхме вечеряли по-рано. Joy

КРАЙ НА ДИЕТИТЕ !!!

На външен вид изглеждаше като този на petu6ka63 . Браво на нея !!!
Днес правих кекса на Танита.  Невероятно вкусен.  Ето и снимка на моя скромен кекс: Embarassed

http://media.snimka.bg/4673/015600433.jpg

Не съм очаквала, че такива вкусотии могат да се правят без да си мръдна пръста. А и много мразя да меся тесто.
И в двата случая заложих на суха мая.
За сега съм прибрала миксера и формата за кекс. Скоро няма да ми потрябват.

Оказа, че покупката ми е хит в момента.
Купихме си машината от Технополис и докато пазарувахме бяха закупени още две машини от тази марка. Продавачката каза, че се продават като топъл хляб.
Продължавам да следя темата.

момичета, аз нали съм с Мулинекс 5000 и моята програма за кекс е 1,25, а днес съм замислила да правя шоколадовия на Танита. В рецептата изрично е уточнено, че програмата на авторката е 2 часа. Моля, тези, които имат програмата със същата продължителност да ми кажат, в какво е разликата. Моята разбърва 10 мин., 5 почива и останалото време пече.

Днес правих точно Цитрусовият кекс на Танита с Мулинекс 5003 на 1ч. 25 мин и стана много добър, независимо,че тя препоръчва 2 часа. Hug
Виж целия пост
# 747
направих го и го хапваме в момента.  Mr. Green Много е вкусен за кекс в хлебопекарна.
Tannita, благодаря, че си споделяш рецептите с нас!
Програмата е достатъчна, защото печенето е час, не знам, явно в месенето е разликата. Thinking Аз даже се заблудих, че става по-голям и го сложих на най- препечена коричка и сгреших. Спокойно може на най-светла да се изпече, за да е мекичък и отвън.
Виж целия пост
# 748
Мили момичета и момчета, бихте ли ми казали на коя програма мога да пека кекс? Моите са основна, бърза, сладкиш (но пише за приготвяне на сладко квасено тесто),френско тесто, хляб без мая newsm78 (със сода ли трябва да е?), пълнозърнест хляб, тесто и препичане? Embarassed
Колебая се между сладкиш и тази без мая, но...да кажат маститите пекарки Grinning
Виж целия пост
# 749
А на мен лимоновият кейк ми стана като павенце - десет сантима на височина, иначе е много вкусен. Дали има някаква тънкост - предварително да разбия яйцата? Или защото слагам и малко пълнозърнесто брашно (около една трета от количеството)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия