Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Как се поставят и отстраняват вентилационните тръбички?
Какво е серозен отит и как се лекува?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Признаците на увеличена трета сливица включват дишане през устата, хъркане по време на сън, нощно изпотяване, чести инфекции на горните дихателни пътища, неправилно подреждане на зъбите и захапката, хрема и/или синузит, проблеми със слуха и наличие на бактериален растеж в гърлото или носа. Не всички симптоми може да се проявят при всеки индивид.
-
Как се поставят и отстраняват вентилационните тръбички?
Вентилационните тръбички се поставят чрез малък разрез на тъпанчето след изсмукване на наличната течност. Работи се под микроскоп, обикновено при малки деца под лека обща анестезия. Те се оставят за трайно заздравяване на средното ухо, обикновено за период от 6 месеца до една година, след което се отстраняват оперативно. В редки случаи, след сигурно заздравяване и отстраняване на тръбичките, ухото може да се възпали отново, което изисква повторно поставяне на тръбички.
-
Какво е серозен отит и как се лекува?
Серозният отит е състояние, засягащо средното ухо, характеризиращо се с натрупване на течност поради дисфункция или запушване на Евстахиевата тръба. Лечението включва антихистамини и кортикостероидни лекарства, антибиотици и промивки на носа в случаи на хроничен ринит. Хирургичните интервенции включват отстраняване на аденоиди и миринготомия с поставяне на вентилационни тръбички.
-
Какво представлява операция за отстраняване на трета сливица и как се извършва?
-
Какви са признаците на алергия при деца и как се подготвя детето за операция?
Даже на следващия ден, като ходихме на контролен преглед, беше направила рисунки "за добрите доктори".
Голямата ми дъщеря е на 8г.и в края на октомври направихме операцията.Съжалявам,че по-рано не се престраших.До 8 си година Поли изпи такова количество АБ (без тях се влошаваше много),дишаше само чрез устата(нослето беше винаги запушено),потеше се много,хъркаше страшно вечерно време и аз ставах да проверявам дали въобще диша..мислех ,че ще се задуши.Получи и лека степен на оглушаване.Беше разсеяна и с един такъв блуждаещ поглед-страшна картинка

