Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 5

  • 53 588
  • 742
# 360
  Здравейте момичета!
 Имам един малко странен въпрос- от както сепомня заспивам само по корем, но тъй като сега съм бременна(още съм в началото), някой може ли да ми каже до кога горе-долу мога да си спа така и да не се притеснявам за Бебенцето, че може да му направя нещо като спя така?
Виж целия пост
# 361
  Здравейте момичета!
 Имам един малко странен въпрос- от както сепомня заспивам само по корем, но тъй като сега съм бременна(още съм в началото), някой може ли да ми каже до кога горе-долу мога да си спа така и да не се притеснявам за Бебенцето, че може да му направя нещо като спя така?

Нищо не можеш да направиш на бебето. Докато ти е удобно можеш да спиш по корем.
Виж целия пост
# 362
  Здравейте момичета!
 Имам един малко странен въпрос- от както сепомня заспивам само по корем, но тъй като сега съм бременна(още съм в началото), някой може ли да ми каже до кога горе-долу мога да си спа така и да не се притеснявам за Бебенцето, че може да му направя нещо като спя така?

Спи си спокойно. После като ти пречи корема, няма да можеш.
Виж целия пост
# 363
 Мерси.Ще се възползвам до като ми е удобно Wink
Виж целия пост
# 364
Здравейте момичета! Simple Smile
От изследванията ми преди 2 дена на урината ми излязоха кетони. Някой да има повече инфо за тях?
Виж целия пост
# 365
мили мами,направо с глас ми се реве,  Cry newsm45преди малко се прибрах от зъболекаря и той направо ми смачка мечтите,бременна съм в 4 месец и може би като всяка имах карвене на венците,но то поотмина и сега имам някакв израстак,което всащност е тумор/епулис/ ,което не може по никакав начин да се лекува ,докато родя, страх ме е дали това чудо в устата ми няма да навреди на бебенцето. newsm17Много ви моля,ако някоя се е сбласквала с такав проблем,кажете какво ме чака
Виж целия пост
# 366
Съвсем не вярвам да навреди тумора на бебето. Зъболекаря нищо ли не ти обясни или ти защо нищо не го пита? Явно не е страшно. Стискам палци да е така и е добре да се върнеш и да си изясниш с доктора нещата.
Виж целия пост
# 367
той каза че нямя нищо страшно,това било срещано при бременни,с него сме наясно,исках да попитам гинеколожката,но не отговаря по телефона, и все пак много ме е страх,ами то това нещо до 9 месец бая голямо ще стане, направо не мога да мисля.Утре иначе имам и час за хирург и той да го погледне,но ще искат снимка , а аз знам че до 5 месец не е позволено и така проблем,както всичко беше ОК сега ядове.
Виж целия пост
# 368
За снимката не знам как стоят нещата, но хирурга със сигурност знае. Не знам и дали е задължително тумора да расте, а относно другото мисля, че ако зъболекаря е бил притеснен, незабавно е щял да те прати при гинеколога. Не влизай във филми преди да имаш яснота. Знам, че е трудно и по време на бременността параноята е още по-голяма, но мисля че е дотатъчен факта, че зъболекарят на този етап не е раззтревожен. Гуш и дано терзанията ти минат бързо. Да нямаш други ядове и спокойна бременност с щастлив финал.
Виж целия пост
# 369
НЕФЕР-кетони в урината е признак на увеличена кръвна захар-т.е.диабет,При бременност често може да се развие,после отшумява,но непременно трябва да се следи от лекар-смята се за 1 от усложненията при бременност.Говори с лекаря си
Виж целия пост
# 370
victorita, ама кръвната ми захар си е напълно в норма, аз затова се чудя откъде тия кетони.
Виж целия пост
# 371
нефер, ето какво намерих за етоните:
Нискокалорийния прием може да доведе до засилено производство на кетони в организма. Те се съдържат в кръвта и урината на майката и са знак за гладуването на организма и недостига на хранителни вещества. Увеличеното производство на кетони може да доведе до умствено изоставане на плода/ детето.
Не си ли говорила с гинеколога си?
Виж целия пост
# 372
както ники97 правилно е написала,може също така да е от гладуване,а също и от гадене и повръщане,диета,стрес,температура при инфекции и т.н.А сигурно ли е че нямаш глюкоза в урината?При всички положения незабавно говори с лекаря си.
Виж целия пост
# 373
Благодаря ви момичета. Да, говорих с гинеколога си, пак ще пускам контролна урина. Но определено си хапвам добре и не гладувам, не съм на диета. И глюкоза в урината нямам. Изобщо странно ми е от какво се е получило. Дано следващата урина вече е без кетони. Peace
Виж целия пост
# 374
Няма значение, че се храниш добре, може да не достигат някои хранителни вещества. Да пишеш, може и грешка да е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия