Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Мога ли да изправя косата си отново утре след като я напръсках с лак за коса?
Как да използвам себорал за премахване на пъпки по главата?
Как да премахнете маската с тривитаминол и маслата от косата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Мога ли да изправя косата си отново утре след като я напръсках с лак за коса?
Използването на лак за коса преди изправяне с преса не представлява риск от запалване на косата. Въпреки това, фризьорите обикновено препоръчват избягването на стилизиращи продукти като лак преди изправяне, за да се запази здравето на косата. Лакът може да бъде по-кофтен от пяната, но не е опасност за запалване или експлозия. Важно е да не става навик да се използва лак за коса преди изправяне, за да се запази здравето на косата.
-
Как да използвам себорал за премахване на пъпки по главата?
Себоралът може да се прилага два пъти седмично, като се втрива в корените на косата след измиване и след това леко масажиране на скалпа. През първите две употреби някои хора може да изпитат лек дискомфорт по кожата на главата, но това обикновено преминава. Себоралът е известен със своята ефективност при премахване на пъпки по скалпа и борба с пърхота.
-
Как да премахнете маската с тривитаминол и маслата от косата?
Маската с тривитаминол и маслата могат да бъдат отстранени, като следвате тези стъпки: първо изплакнете косата, след това нанесете балсам. След това измийте косата с шампоан. След баня отново нанесете балсам и накрая използвайте кристали за по-лесно отстраняване и предотвратяване на електростатичен заряд върху косата.
-
Как да избера подходяща маша за коса?
-
Как мога да сведа до минимум щетите от изгоряла коса след използване на преса?

Задължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)
И аз винаги съм мислела, че ще е много по-лесно като не е съгласен човек с даден пост, просто да го подмине или да пише без да се заяжда и да дава акъли как се пише грамотно, изразително и прочее...
А не че някой на някого казва как да пише.

Аз също съм чела, че маската и балсамът имат различно действие върху косата и не са взаимнозаменяеми. Освен това, имам спомен, че оптималната честота на използване на маската е веднъж на 4 измивания, а балсамът се нанася след всяко миене. Не съм сигурна обаче под "маска" какво точно се има предвид - само купешки или и домашно-забъркани...
Е, твоят пост ми напомня нейния. 
): след измиване на косата, понякога ползвам маска, от тези бързодействащите за 5-10 мин докато съм в банята, трябва ли след това да ползвам балсам или не е необходимо? Косата ми е мазна, ползвам сешоар и я мия всеки ден.
Идеята на маската е да подхранва косата, а на балсама - да "затвори" външния слой и да предпази косата от "тормоза", които и налагаме и от действието на околната среда.
До сега винаги са ми допадали шампоаните на Шаума,този развали всичко