За моногамията

  • 17 352
  • 151
# 90
Ескарина какво разбираш под природата на човека .
Това не е само физиология и хормони.
Човекът може да избира и да контролира, защото има разум, за това и хората са различни.
Айде сега като сме животни и да ядем пържолите сурови  ooooh!
Сексуалността, която в природата е начин на оцеляване на вида, човекът е трансформирал в индустрия за удоволствие  Laughing
Полигамни сме, ама на проститутките се плаща нали, защото имаме акъл да извлечем полза и от секса в тоя случай  Joy
Виж целия пост
# 91
Така налписано излиза, че полигамните семейства са нещастни, а не е така, поне аз не го свръзвам с това. Щастливи и нещастни има и от двата вида.
Дори и намек не съм правила за подобно тълкуване. Ако някой си го е помислил, да спре да си го мисли  Laughing
Виж целия пост
# 92
Ок.
Аз пък съм наивна, вярвам на всички, и на моногамните, и на полигамните Simple Smile
Виж целия пост
# 93
Що пък да си наивна? И аз им вярвам.

Просто виждам около мен колко много хора страдат от разпадналите се или разпадащите се връзки, потънали в самообвинения и самосъжаление, преувеличавайки някакви свои или чужди незначителни грешки и търсейки обяснение защо така е станало и чия е вината. А вината не е ничия, просто така се случва, любовта си отива с времето и някои хора имат нужда да се влюбят отново.
Всички недостатъци са си били налице и преди, просто когато човек е много влюбен не ги забелязва, а когато започне да ги забелязва, си казва "той/тя много се промени".

Смята се, че най-тежко човек преживява развода, дори по-тежко от смъртта на близък човек. В купчината отрицателни емоции влиза и чувството за личен провал, което може да поведе човек към депресия. Всичко това може би нямаше да е толкова драматично, ако хората не подхождаха с твърде високите и романтични очаквания за любов до старост.
Струва ми се, че твърде много хора страдат излишно заради наслоени в обществото очаквания и представи, които просто не са верни.
Виж целия пост
# 94
Да, и аз мисля като теб, но скоро тук четох как трябва да се стискат зъби и семейството да остане заедно, без значение каква цена ще се плати - заради децата. Това е по-тежко и от развод, но явно хората не мислят така.

Но като моногамна - не подхождам с романтични очаквания за любов и старост, в мен няма и грам романтика, такава съм си, практична и земна Дева Laughing приемам времето ден за ден, колкото толкова, може да е до утре, може да е до старост, никой не знае. Не знам дали е така при другите моногамни  Simple Smile
Виж целия пост
# 95

Смята се, че най-тежко човек преживява развода, дори по-тежко от смъртта на близък човек. В купчината отрицателни емоции влиза и чувството за личен провал, което може да поведе човек към депресия. Всичко това може би нямаше да е толкова драматично, ако хората не подхождаха с твърде високите и романтични очаквания за любов до старост.
Струва ми се, че твърде много хора страдат излишно заради наслоени в обществото очаквания и представи, които просто не са верни.

Аз пък мисля обратното, че много хора страдат заради наслоеното мнение, че полигамията или както там се нарича, е нормална по всяко време и ни е в природата ... и страдат, защото искат да са като другите , в крак с тези течения и търсения ... и в един момент , когато вече е доста късно, разбират, че ценностната им система е била изкривена, че са изпуснали много важни моменти в живота си , заради стережа да се доказват и търсенето на тръпка ....
Виж целия пост
# 96
rosy_bosy, как го извъртя само  Laughing Peace

.....

А, нали  Crazy
А това за щастливите семейства, далеч не сме идеални, но си живеем добре повечето време ... /погледни темата ми за хората пушачи или със съпруг пушач/
Аз пиша за себе си, но не и за мъжа ми  Crazy Той може да си ги сменя всяка седмица, знам ли  Laughing
А пък и щастието не зависи само от секса, нали.

Виж целия пост
# 97
Но като моногамна - не подхождам с романтични очаквания за любов и старост, в мен няма и грам романтика, такава съм си, практична и земна Дева Laughing приемам времето ден за ден, колкото толкова, може да е до утре, може да е до старост, никой не знае. Не знам дали е така при другите моногамни  Simple Smile
Еми,аз като моногамна и не Дева (Водолей) се надявам  и ми се иска да е  до старост,но аквото стане! Знам само едно,че ако не върви,не бих останала в такава връзка или брак!
Виж целия пост
# 98
А пък и щастието не зависи само от секса, нали.

С това изобщо не мога да се съглася.
Без секс,какво щастие? hahaha

По темата : Колкото човека е тревопасно животно,толкова и моногамно. Mr. Green

Виж целия пост
# 99
моногамни, моногамни, ама след като сте сключили брак, нали ?

щото тез булки дето са били девствени и това им е бил първият и единственият, както и те на него  Whistling Моногамията съществува в затворените традиционни общества, ок   Simple Smile

ако се съгласим с по-горното твърдение, излиза, че моногамията сами сме си я наложили или избрали, т.е. съзнателен избор, обаче априори съвременните жени и мъже са били с повече от един партньор през целия си живот.
Виж целия пост
# 100
моногамни, моногамни, ама след като сте сключили брак, нали ?

щото тез булки дето са били девствени и това им е бил първият и единственият, както и те на него  Whistling Моногамията съществува в затворените традиционни общества, ок   Simple Smile

ако се съгласим с по-горното твърдение, излиза, че моногамията сами сме си я наложили или избрали, т.е. съзнателен избор
Еми,аз съм от този тип,мъжа ми също не е имал повече от 2 случайни връзки преди ,та не може да се категоризира така, а и не сме от затворено,консервативно общество.При мен беше доста съзнателен избор,и винаги съм се отвращавала на промискуитета на жените и мъжете.Чак на 25 го направих с настоящият си съпруг ,а живеех самостоятелно от 6 години,студентка в друга държава,работеща и фитнес инструктор.....Въпрос на разбиране и зрялост е моногамията!
Виж целия пост
# 101
А пък и щастието не зависи само от секса, нали.

С това изобщо не мога да се съглася.
Без секс,какво щастие? hahaha

По темата : Колкото човека е тревопасно животно,толкова и моногамно. Mr. Green

А с един гол секс какво щастие ?
Комплексно е.
Виж целия пост
# 102
По темата : Колкото човека е тревопасно животно,толкова и моногамно. Mr. Green

Шъттт, да не дойдат вегетарианците.
Виж целия пост
# 103
моногамни, моногамни, ама след като сте сключили брак, нали ?

щото тез булки дето са били девствени и това им е бил първият и единственият, както и те на него  Whistling Моногамията съществува в затворените традиционни общества, ок   Simple Smile

ако се съгласим с по-горното твърдение, излиза, че моногамията сами сме си я наложили или избрали, т.е. съзнателен избор, обаче априори съвременните жени и мъже са били с повече от един партньор през целия си живот.

Да, така е, но според мен това се налага, за да прецениш дали е подходящият човек за теб, иначе не е пълна "проверката". И ако тою е подходящият, повече не те интересуват други. Аз мисля, че при човека сексът и временното съжителство е част от теста, на който подлагаме партньора, за да преценим дали е подходящ. Ако е одобрен от мен, и той одобри мен на свой ред, заживяваме моногамно, без да се интересуваме от други партньори.
При птиците например мъжкият чурулика да кажем - ако подходим по същата логика трябва женската да си затваря очите ли, за да не би да чуруликат за нея много мъжки, и тя да не е моногамна.
Чуруликането при птиците го приравнявам на кратките несполучливи връзки преди важната и истинската в живота.
И тая важна и истинска е такава към момента, ако по някакъв начин любимия ме нарани, спра да го обичам и т.н. го напускам и търся другата Важна и единствена връзка.
Доколко това е моногамност, не мога да кажа, но е обич и вярност към един партньор, и то и с душа и със сърце.
По природа хората не сме такива, повеч животински инстинкти имаме, но еволюцията, развитието ни, духовното ни израстване ни прави други.
Не мога обаче да се съглася, че правя усилие да се сдържам. Не е с усилие на волята, просто така го чувствам.
Виж целия пост
# 104
Аз мисля, че при човека сексът и временното съжителство е част от теста, на който подлагаме партньора, за да преценим дали е подходящ. Ако е одобрен от мен, и той одобри мен на свой ред, заживяваме моногамно, без да се интересуваме от други партньори.
Чудесна логика, но ако "при човека" беше така, защо при повечето хора не е така?

Аз се разделих с идеализираните си възгледи, когато двете ми най-близки приятелски двойки се разведоха след съответно десет и седем години съвместен живот. Едните с две деца, другите, за щастие, без.
И двете ми бяха идеал и пример за "вечна" романтична любов. Един вид, бяха ми упование, че тя съществува и е възможна.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия