Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 11

  • 37 714
  • 756
# 360
gundie, аз не споря, а се чудя просто. Явно зависи и от лекаря, и от ехографа, и от анатомията на жената. Peace

Онзи лекар вероятно се е изразил по този начин, защото първо, не беше гинеколог, второ, не бях отишла при него за това, а само споменах, че имам положителен тест и закъснение и той пожела да ме погледне. Не знам дали гинеколог може да потвърди със сигурност бременност в 5 г.с., но при мен лично в 9 г.с. нещата се виждаха доста добре. Т.е. бременност се установява, а как ще протече нататък, е друг въпрос.
Но пак казвам, че са възможни всякакви случаи.
ооо, да съгласна съм че са много критериите за това дали и кога ще се види, чувала съм,че с предна плацента и малко по-късно се виждало...аз нямах предна плацента и уж човека беше с по-ранни седмици, но определено и апаратурата(поне през 2008 г.) в Шейново не беше кой знае какво.А теб какъв лекар те погледна на ехограф като не е генеколог. Мен така ме преглед(преслуша) веднъж лекаря при които ходя за вените (имам тромбофлебит) и апаратчето му е едно малко, но пак се слага гелче и както ми преглеждаше краката(т.е. той само слуша с него) и изведнъж ми предложи да ми преслуша корема(това обаче в 8 месец) и ми каза, че няма да родя по-рано. Понеже пък генеколожката ми имаше такива съмнения...позна човека. Wink
Виж целия пост
# 361
Мен пък в 7г.с. ми видяха бебчето без никакви подозрения.
Виж целия пост
# 362
А теб какъв лекар те погледна на ехограф като не е генеколог.

Аз си направих тест на 18.12, а на Бъдни вечер точно се поразболях, вдигнах температура и понеже трябваше да съм на работа, а си останах вкъщи, отидох при дежурен лекар в Токуда за преглед и болничен. Казах му за теста и закъснението и той поиска да ме види на ехограф.
Виж целия пост
# 363
А теб какъв лекар те погледна на ехограф като не е генеколог.

Аз си направих тест на 18.12, а на Бъдни вечер точно се поразболях, вдигнах температура и понеже трябваше да съм на работа, а си останах вкъщи, отидох при дежурен лекар в Токуда за преглед и болничен. Казах му за теста и закъснението и той поиска да ме види на ехограф.
и си имала подаръци за Коледа за всички Wink
Виж целия пост
# 364
Как? Лекарката ли ти каза, че в ранни седмице не може да се види с коремен? На мен бременността ми я потвърдиха няколко дни след закъснението на допотопна (не по мои наблюдения) техника. Така, че вероятно става дума за физика, особености, разположение и не на последно място, лекар който знае как се работи с ехограф. Гледали са ме само с коремен през бременността. Вероятно защото си се виждаше добре. Иначе няма нищо страшно да те гледат с вагинален.
Виж целия пост
# 365
и си имала подаръци за Коледа за всички Wink

Наистина. Simple Smile
Виж целия пост
# 366
ами аз сега влизам в 6-тата седмица, докторката при която ще направя първата консултация каза, че с нейната техника в момента нищо няма да види и най-добре да ида към 9.03, за да ми пусне всички изследвания тогава
иначе съм си записала час в Токуда, но чак април и не ми се чака до тогава
предполагам че на първия преглед трябва вече да се вижда нещо и да се чува сърдечен ритъм?
Виж целия пост
# 367
И мен първите 2 прегледа са били с вагинален ехограф. В трети месец почнаха с коремен.
Още повече да се види нещо с коремен ехограф в началото, доста трябва да се натиска по корема!
Виж целия пост
# 368
И според мен всичко зависи и от апаратурата и от специалиста.
Когато видях положителен тест в 6г.с. се обадих на частния гинеколог и той поиска да ме види още същия ден, за да сме спокойни, че всичко е наред. Имаше в предвид, че тестовете са положителни и при извън маточна бременност. Една седмица по-късно отидох в поликлиниката, за да се запиша на женска консултация. Доктора ме прегледа с онзи стар, колкото света ехограф и каза, че нищо не се вижда още и да отида след десетина дни.
Виж целия пост
# 369
anbibian аз отидох на лекар в 5г.с. и доктора ми показа плодния сак, а в 7г.с. видяхме и сърчице. До 3 месец включително прегледите бяха с вагинален ехограф. Сега вече с коремен ехограф всичко се вижда и чакам моето юнско бебе.
Разбирам и вълнението и нетърпението ти - чуството е много хубаво Simple Smile
Виж целия пост
# 370
Здравейте момичета Simple Smile smile3525
Аз съм нова в форума и почти нищо не знам за бременост, но май и на мен ми дойде времето да науча това онова Simple Smile
Но за съжаление мн съм се здухала тези дни Sad Още неможем разберем аджаба аз бремена ли съм или не Sad . последния цикъл ми бе на 13.01.11 и както се досещате имам закаснение от 15 дена вече. Но малко след времето в което се предполага че съм зачела (28 - 30/-01.11) се разболях от грип после обърна на бронхит, пих макропен, ламокс, и мн упсарини, мн колдрекси. И на 04.02.11 почна да ми цапа едно такова кафеяво по многу малко като кафеява слуз на тоалетната хартия оставаше, и то продължи няколко дена. Затова още веднага ходих на лекар тогава и ми казаха че да исчакам времето за цикъла защото още не предполагах, че може да съм бремена. Правих си тест преди 3 дена и беше отрицателен, а на мен все ми се гади и ме боли кръста и граба, но всепак отидох на лекар тъй като още не мие  дошло и то при две различни.
вчера беше последното, и на видеозона нищо не се вижда, теста е отрицателен от преди 3 дена, а пак ми закъснява 15 дена вече, и вчерашната лекарка ми вика да си направя още един тест ББ тест (бил уж за проверка на другите) и ще го направя утре сутрин, и ако бил отрицателен да пия хапченца (дупхосхан или нещо такова, немога да разбера ко е писала) за да предизвика цикала. Но пак не ми е  пуснала крвни изследвания, и направо незнам какво да правя дали да пия тези хапчета от утре сутрин ако покаже теста отрицателно или не ? Моля ако някоя от вас е имала подобен случай да каже какво е правила newsm45
Виж целия пост
# 371
Би трябвало лекарството да е Дуфастон на мене такова ми бяха изписали преди 3-4год.,но аз тогава не съм си правила тест.Препоръката на доки беше пиеш 5 дена и ако не ти дойде значи си бременна.Е-е-е на 4 ден ми се появи.Според мене не се стресирай толкова.Давай го по-спокойно.
Виж целия пост
# 372
Здравейте момичета Simple Smile smile3525
Аз съм нова в форума и почти нищо не знам за бременост, но май и на мен ми дойде времето да науча това онова Simple Smile
Но за съжаление мн съм се здухала тези дни Sad Още неможем разберем аджаба аз бремена ли съм или не Sad . последния цикъл ми бе на 13.01.11 и както се досещате имам закаснение от 15 дена вече. Но малко след времето в което се предполага че съм зачела (28 - 30/-01.11) се разболях от грип после обърна на бронхит, пих макропен, ламокс, и мн упсарини, мн колдрекси. И на 04.02.11 почна да ми цапа едно такова кафеяво по многу малко като кафеява слуз на тоалетната хартия оставаше, и то продължи няколко дена. Затова още веднага ходих на лекар тогава и ми казаха че да исчакам времето за цикъла защото още не предполагах, че може да съм бремена. Правих си тест преди 3 дена и беше отрицателен, а на мен все ми се гади и ме боли кръста и граба, но всепак отидох на лекар тъй като още не мие  дошло и то при две различни.
вчера беше последното, и на видеозона нищо не се вижда, теста е отрицателен от преди 3 дена, а пак ми закъснява 15 дена вече, и вчерашната лекарка ми вика да си направя още един тест ББ тест (бил уж за проверка на другите) и ще го направя утре сутрин, и ако бил отрицателен да пия хапченца (дупхосхан или нещо такова, немога да разбера ко е писала) за да предизвика цикала. Но пак не ми е  пуснала крвни изследвания, и направо незнам какво да правя дали да пия тези хапчета от утре сутрин ако покаже теста отрицателно или не ? Моля ако някоя от вас е имала подобен случай да каже какво е правила newsm45

много, много, много съжалявам, но вероятно ,ако въобще си била бременна, си направила спонтанен аборт(и при мен се случи от вирус), но все пак трябва до последно да имаш надежди. направи си тест и , ако е отрицателен ще трябва да пиеш нещо за да ти дойде вероятно. И пак ти казвам може въобще да не си била бременна- може да имаш просто нарушен хормонален баланс. Искренно ти съчувствам и ти пожелавам много успех, късмет и само весели неща Hug
Виж целия пост
# 373
Здравейте момичета Simple Smile smile3525
Аз съм нова в форума и почти нищо не знам за бременост, но май и на мен ми дойде времето да науча това онова Simple Smile
Но за съжаление мн съм се здухала тези дни Sad Още неможем разберем аджаба аз бремена ли съм или не Sad . последния цикъл ми бе на 13.01.11 и както се досещате имам закаснение от 15 дена вече. Но малко след времето в което се предполага че съм зачела (28 - 30/-01.11) се разболях от грип после обърна на бронхит, пих макропен, ламокс, и мн упсарини, мн колдрекси. И на 04.02.11 почна да ми цапа едно такова кафеяво по многу малко като кафеява слуз на тоалетната хартия оставаше, и то продължи няколко дена. Затова още веднага ходих на лекар тогава и ми казаха че да исчакам времето за цикъла защото още не предполагах, че може да съм бремена. Правих си тест преди 3 дена и беше отрицателен, а на мен все ми се гади и ме боли кръста и граба, но всепак отидох на лекар тъй като още не мие  дошло и то при две различни.
вчера беше последното, и на видеозона нищо не се вижда, теста е отрицателен от преди 3 дена, а пак ми закъснява 15 дена вече, и вчерашната лекарка ми вика да си направя още един тест ББ тест (бил уж за проверка на другите) и ще го направя утре сутрин, и ако бил отрицателен да пия хапченца (дупхосхан или нещо такова, немога да разбера ко е писала) за да предизвика цикала. Но пак не ми е  пуснала крвни изследвания, и направо незнам какво да правя дали да пия тези хапчета от утре сутрин ако покаже теста отрицателно или не ? Моля ако някоя от вас е имала подобен случай да каже какво е правила newsm45

Може от самите антибиотици да ти закъснява, на мен лично ми се е случвало. Изписала ти е Дуфастон, няма страшно да го пиеш, ако не си бременна ще ти предизвика цикъл, а ако си бременна ще ти помогне да задържиш бебето. Дуфастона се пие по принцип за задържане Simple Smile Успех и дано всичко е наред  Peace
Виж целия пост
# 374
И според мен е от приетите хапчета закъснението, а не от бременност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия